Lazer Bayamo

Belgický výrobce helem Lazer je na trhu pomalu stejně dlouhou dobu jako se dělají moderní motocykly. Helma Lazer Bayamo je modelem, kterým se společnost Lazer rozhodla nabídnout plnou ochranu řidiče při nízké ceně a zároveň ve vysoké kvalitě.

O tom že se to společnosti vcelku daří svědčí i 5-letá záruka na helmy Lazer v zahraničí. Bohužel čeští výrobci preferují pouze 2-letou záruku (kterou jim stanovuje zákon) a o nějakém rozšíření na 5 let ani moc neuvažují. Můžete ale zkusit registrovat svojí helmu přímo na mezinárodních stránkách Lazer a uvidíte, zdali ji přijmou a budete moci servisovat v zahraničí (zejména pro příhraniční je to fajn možnost).

Bezpečnost

Bezpečnost je pro řadu nás tím nejdůležitějším aspektem. A ačkoliv nemáme tolik důvěry v „levné“ přilby, zvlášť při porovnání s kousky s cenou atakující hranici 20 000 Kč, je Lazer Bayamo překvapivě bezpečná. Skořepina je dvojitá z termoplastu vstřiknutého do speciální formy, nejde tedy o systém vylévání jedné a druhé půlky a pak následné lepení části helmy k sobě.

Dvě vrstvy, respektive hustoty vnitřního EPS polyesteru jsou v kombinaci s termoplastovou skořepinou dobrým argumentem bezpečnosti. Tak dobrým že helma Lazer Bayamo získala v testu nezávislé britské laboratoře SHARP zasloužené 4 hvězdičky z 5. Ačkoliv to zní super, nesmrtelnost vám to určitě nedá a v případě nehody raději doporučujeme vyšetření hlavy lékařem.

Komfort

Hledí s PinLockem sice v této cenové kategorii čekat nemůžete, ale alespoň je zde na něj příprava a lze jej dokoupit. Integrovaná sluneční clona je ovladatelná posuvnou páčkou na levé straně, takže nemusíte kvůli manipulaci s ní ubírat rychlost. Jediné, co je trochu nepříjemné je že se nesklápí úplně dolů pod nosní deflektor, takže se vám může stát že slunce těsně nad horizontem neodcloní.

Vnitřní 3D polštářky jsou pohodlné a interiér je pratelný. Koncepce interiéru Morpho System Plus, kterou helma nabízí vám umožní dokupovat lícnice a bočnice podle velikosti vašich tváří a hlavy. Samozřejmě i v tomto případě platí že si při výběru helmy musíte zvolit „těsnější“ přilehnutí, aby po vymačkání nevznikly velké mezery a helma nepřiléhala k hlavě. Jak se říká, prostě „musí sednout jak p***l na hrnec“.

Lazer Bayamo – veškeré modely a ceny

Ventilace

Ventilační systém je jeden z nejlepších v dané cenové kategorii. Pět průduchů rozvádí vzduch nejen po temenu hlavy ale také do strany a ani v horkých letních dnech jsme neměli problém. Bradová ventilace i ta v horní části helmy fungují bezvadně a ovládání je pohodlné i v rukavicích. Jediné, co trošku kazí celkový dojem je vyšší hlučnost. Někde kolem 100-120 km/h začíná pronikat aerodynamický hluk do helmy a s vyšší rychlostí se stupňuje. Není to nic extrémně nepříjemného ale na dlouhodobé držení rychlosti přes 200 km/h to opravdu není. Ideálem je tak cestovní rychlost kolem 130 km/h s občasným zrychlením. Případně pak můžete použít špunty do uší.

Vyplatí se helma Lazer Bayamo?

Helma Lazer Bayamo je tak ideálním kompromisem pro běžného řidiče, který sice párkrát překročí maximální povolenou rychlost, ale jinak se pohybuje v rychlostech nižších. Zároveň je tato helma dostatečně bezpečná (viz testy SHARP) a nabízí skvělou ochranu hlavy, při zachování nízké ceny a dobrého komfortu.

Navíc je v cenně bradový i nosní deflektor. Dostupné velikosti od XXS do XXL pokryjí 99,9 % hlav populace, takže si na omezený výběr velikostí nebudete moci stěžovat. A to samé lze říci i barevných grafických variantách, kterých je také několik. Pokud preferujete čistou bílou nebo černou, je zde možnost řady Lazer Bayamo Z-line.

Výrobce: Lazer
Model: Lazer Bayamo, Bayamo Helter, Bayamo Z-line, Bayamo Dynamite, Bayamo Inked, Bayamo Spirit, Bayamo Sporster, Bayamo Pitbull a dámská varianta Bayamo Pretty Love
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

Lazer Bayamo

8.5

Výhled

9.0/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

8.8/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

9.0/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Příprava na PinLock
  • Ventilační systém
  • Ochrana hlavy

Zápory

  • Vyšší hlučnost

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here