Lazer Kestrel

Po několika letech jsem se rozhodl nahradit svojí starou helmu od Iconu, kterou jsem měl nejspíš jako jeden z prvních v ČR. Jelikož jsem nechtěl utrácet nějak extrémně hodně, koukal jsem na helmy kolem 5000 Kč. Požadavky byli kompozit, zavedená značka a helma bez integrované clony a jiných pro mě zbytečností. Po dlouhém hledání na internetu jsem se rozhodl pro značku Lazer a jejich model Kestrel.

Konkrétně model Lazer Kestrel Deep, který je vyrobený z kompozitu skelných a technických tkanin M.D.C.F. (Multi Directional Composite Fiber). Skořepina je vyráběná ve dvou velikostech a pasuje více na kulatou než šišatou hlavu. Horní vrstva EPS polyesteru je přizpůsobena a zesílena kvůli odolnosti při nárazu.

Lícnice a veškeré interiérové části jsou vykrojeny na laseru (Ergonomic 3D) a horní výplň je díky Morpho System Plus plně přizpůsobitelná velikosti vaší hlavy. Ve skutečnosti však helma sedí dost přesně. Mám velikost M – cca 57cm obvod a zvolil jsem skořepinu MS. Helma z počátku dost mačkala a u dealera jsem se rozhodoval, jestli ji vůbec vzít. Krátká projížďka rozhodla, že to zase tak strašný nebude a opravdu. Helma se po cca 100 kilometrech decentně vymačkala a teď sedí perfektně.

Interiér má antibakteriální povlak Dri-Lex – Aegis a je plně vyjímatelný a pratelný. Realita je taková, že jsem kromě pár stříknutí „čistícího“ spreje do helmy, nemusel celý interiér vyndávat a vyprat. Prostě nijak nezapáchal ani nebyl špinavý třeba z potu.

Lazer Kestrel – seřazeno od nejnižší ceny

Věc, bez které se dneska už nejspíš nikdo neobejde je PinLock. Tady je naštěstí nejen příprava (piny) ale také fólie přímo v balení. Celé hledí je přizpůsobeno, aby nedocházelo ke zkreslení, ale mírné tu stále je. Přeci jen to není helma za 15 000 Kč ale za 3x méně. Uchycení hledí je tu na hliníkové bytelné šrouby a ne plastové zámečky jako u konkurence. Takže do budoucna možná přežijou i helmu.

Ventilační systém FAS využívá Venturiho efektu a musím říct že funguje dost dobře. Vzduch proudí po celé hlavě a je znát že zadní ventilační výstupy tam nejsou pro nic za nic. Hlučnost nemůžu tak nějak objektivně porovnávat protože je to moje druhá helma ale je rozhodně tišší než Iconka, kterou jsem kupoval před 8 lety.

Za mě tedy rozhodně doporučuju a pokud hledáte jednoduchou a dobrou helmu kolem 5 000 Kč, tak vás Lazer Kestrel nejspíš nezklame.

Výrobce: Lazer
Model: Lazer Kestrel, Kestrel Deep, Kestrel Emissive, Kestrel Lumino Signature Pure Carbon, Kestrel Dark Pure Glass, Kestrel Z-Line, Kestrel Z-Line Pure Glass, Kestrel Signature PC, Kestrel Individual Steel Heads a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: M.D.C.F. (Multi Directional Composite Fiber), EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Lazer Kestrel

8.6

Výhled

9.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

7.5/10

Cena

8.5/10

Klady

  • PinLock
  • Kompozit M.D.C.F.

Zápory

  • Těsný interiér

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here