Lazer Mambo

Co musí splňovat ideální helma na cafe-racer? Jednoznačně styl a kvalitu. Tedy přesně to co nabízí otevřená helma Lazer modelové řady Mambo. Dle našich osobních preferencí bychom zvolili model Lazer Mambo EVO Le Mans, který nejlépe koresponduje s dobovými motocykly a není tak „trnem v oku“ jinak sladěné výbavy.

Velkou výhodu vidíme na rozmáhajícím se odvětví cafe-racer i v tom, že si celého segmentu začínají všímat světoví výrobci. Motorky stylu cafe-racer už nejsou jen okrajovou záležitostí několika málo nadšenců historických strojů a stavitelů motorek. Je to další motorkářský styl, což je na jednu stranu dobře pro výrobce, ale na druhou stranu se můžeme dočkat rozmachu tak jako u jízdy na motocyklu. Dříve to bylo výsadou požitkářů, kteří uctívali jednu stopu jako cestu za svobodou a k vyčištění myšlenek – spolu s kolegy které potkali na silnici. Dnes jsou motorky spíše mainstream a většina motorkářů je pouze majiteli motocyklů, protože je to aktuálně v módě.

Motocyklová helma Lazer Mambo je vyrobena z polykarbonátu, vystuženém technickým polymerem. U verze EVO Le Mans je vrchní lak matný s jednoduchou grafikou šachovnice. Celá helma je inspirována francouzskou tratí Le Mans a doplněna číslem 19. Musíme podotknout, že ačkoliv se jedná o relativně levnou helmu – za cenu cca 3 000 Kč, dlouholeté zkušenosti s výrobou přileb Lazer jsou zde znát. Vysoká kvalita zpracování helmy je vidět od prvního pohledu.

Všechny varianty helmy Lazer Mambo včetně stylových brýlí.

Vnitřní část je dvoudílná. Pokud nepočítáme EPS (extrudovaný polyester) tlumící vrstvu, která je skryta ihned pod skořepinou, následuje vyjímatelná plyšová výstelka (snad nejvíce plyšová co známe) s bočnicemi v imitaci kůže. Pokud by se stalo že by vám helma neseděla, vnitřek lze vyměnit v několika velikostech a přizpůsobit tak perfektně tvaru hlavy.

Barevných variant helmy je několik, ovšem za nejvíce „oku lahodící“ jako přilbu ke cafe-raceru, považujeme Mambo Evo Le Mans, nebo model Lazer Mambo Evo Flag taktéž v matné barvě. Celkově se váhou pohybujeme kolem 1200 gramů u velikostní varianty L včetně nasazeného větrného štítku, který je taktéž součástí balení. A stejně jako je tomu u otevřené helmy výrobce Scorpion i společnost Lazer patří mezi světovou špičku ve výrobě motocyklových helem.

Výrobce: Lazer
Modely: Mambo EVO Le Mans, Mambo Evo Flag, Mambo Evo Z-line, Mambo Evo Navy, Mambo Flame, Mambo Route 19, Mambo Uncle Sam, Mambo Evo Camo, Mambo Evo Cafe Racer, Mambo Evo Carbon
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát + polymerové výstuhy
Váha: 1 200 g (L)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

recenze-prilby-lazer-mambo-route-19 recenze-prilby-lazer-mambo-evo-navy recenze-helmy-lazer-mambo-evo-le-mans recenze-lazer-mambo-evo-flag recenze-helmy-lazer-mambo-evo-le-mans recenze-lazer-mambo-evo-le-mans

Lazer Mambo

9.2

Výhled

9.0/10

Komfort

9.5/10

Hlučnost

8.8/10

Ventilace

8.8/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

9.5/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Kvalita zpracování
  • Vyjímatelná plyšová výstelka
  • Stylové brýle jako příslušenství
  • Možnost dokoupit černé plexi

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here