Lazer Monaco Carbon EVO

0

Každý výrobce by měl mít ve svém portfoliu model výklopné helmy a pokud možno takové která bude patřit mezi ty nejlepší. A přesně tohle je případ firmy Lazer a jejich výklopné helmy Lazer Monaco Carbon. Ta je k dostání jak už název napovídá z uhlíkových vláken (karbonu) ale také z vláken skelných.

Obě helmy byly vyrobeny při technologii vícesměrných vláken M.D.C.F. (Multi Directional Composite Fibres) pro lepší ochranu před pádem. Jednoduše při pádu nedojde k rozdělení části skořepiny a helma zůstane na hlavě v celku. Karbonová verze získala v testu SHARP čtyři hvězdičky což je pro výklopnou helmu skvělý výsledek.

Lazer Monaco Carbon Pure EVO váží při velikosti „L“ úctyhodných 1 350 gramů a je v současné době považována za nejlehčí výklopnou helmu na světě. K čemuž určitě přispěla i absence integrované sluneční clony. Ale nebojte se, Lazer na to jde jinak přes nový fotochromatický systém hledí s názvem Lazer Lumino. Co to je a jak to funguje?

Dle prospektu u helmy a podle marketingového oddělení společnosti Lazer, by se mělo hledí automaticky ztmavit až o 90 % při zvýšené intenzitě slunečního záření a zase automaticky zesvětlit při menším svitu sluníčka. Funguje to? Po testování na zhruba 2 400 kilometrech v této helmě, můžeme bez problému říci: ANO, funguje bez problémů! Dokonce i lépe než některé integrované clony z levné cenové kategorie (helmy kolem 3 000 Kč). Navíc je helma vybavena systémem PinLock, jehož vložka je součástí balení. Paradoxně ani cena za hledí vybavené technologií Lazer Lumino není extrémně přehnaná a pohybuje se kolem 2 000 Kč.

Ventilační systém funguje na jedničku i při zavřené helmě a nikde nedochází k „průniku“ vzduchu do vnitřního prostoru helmy. Vstup v bradové části rozvádí vzduch i do horních částí helmy a horní ventilace zase po celé hlavě až k temeni, kde je vysávána extraktorem. Jediné co nám „nešlo lehce přes srdce“ byl použití plast u bradového ovládání ventilace. Je z plastu a v porovnání s lesklým karbonem působí poněkud levněji. Ale možná je to jen náš subjektivní pocit…

Interiéru není co vytýkat a antialergenní, vyjímatelná a pratelná antibakteriální Dri-Lex® výstelka je příjemná na dotek. Jenom v oblasti uší je vybrání větší než u konkurence, ale to je nejspíše z důvodu prostoru pro brýle a interkom. Faktem ale je že můžete dokoupit několik velikostí lícnic a hlavových panelů tak aby vám helma seděla dokonale.

Vyklápěcí část helmy je snadno ovladatelná i v rukavicích a nezaznamenali jsme jediný problém. Velkou výhodou je také homologace jako otevřené přilby, takže můžete bez problému jezdit s otevřenou bradovou částí. Výklopnou helmu Lazer Monaco Carbon můžeme bez problému doporučit a zařadit do kategorie jako je Schuberth C3 Pro nebo Shoei Neotec.

Výrobce: Lazer
Modely: Monaco Pure Carbon, Monaco Pure Carbon EVO,  Lazer Monaco, Monaco Pure Glass, Lazer Monaco Pure Window, Monaco Pure Droid
Typ: integrální výklopná přilba
Materiál: Uhlíková vlákna (karbon), M.D.C.F. kompozit, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

Lazer Monaco Carbon

9.4

Výhled

9.2/10

Komfort

9.5/10

Hlučnost

9.3/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Pros

  • Lazer Lumino - fotochromatické hledí
  • Nízká hlučnost
  • Homologováno jako otevřená přilba
  • 3M Scotchlite

Cons

  • Příliš

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku