LS2 FF325 Strobe

Výklopných polykarbonátových přileb v cenové kategorii kolem 3 500 Kč není zase tolik. Respektive ne tolik dobrých. Dle našich zkušeností se vyplatí na výklopné helmy koukat až při cenách od 5 000 Kč, ale občas se najde něco zajímavého i v nižších kategoriích. A tím „něčím“ je třeba i helma LS2 FF325 Strobe.

Rovnou říkáme, že na supersportovní motorku nebo silný cesťák tato helma z polykarbonátu není to pravé ořechové. Pokud je však drtivá většina vaší cestovní rychlosti do 100 km/h a chcete z nějakého důvodu výklopnou helmu, tak zbystřete. LS2 FF325 nabízí z pohledu cena/výkon velmi zajímavý poměr.

Jak jsme již zmínili v předchozí odstavci tak je skořepina helmy vyrobena z polykarbonátu, vstřikovaného pomocí technologie HPTT. Následuje tvarovaná EPS vrstva polyesteru s vrchním vybráním pro sluneční clonu. Samotná výstelka je přesně tvarována a tkanina působí na tváři jemně a pohodlně. Samozřejmě je potřeba počítat s vymačkáním helmy, které přichází po cca 150 kilometrech. Zatím jsme s helmou najeli zhruba 1900 kilometrů a „vymačkanost“ vnitřku je stále stejná jako po zajetí. Velkou výhodou je určitě i úplná vyjímatelnost a pratelnost.

Co se týká výbavy, helma LS FF325 má zabudovanou integrální sluneční clonu a její zatmavení patří rozhodně k těm lepším. Tím lepším nemyslíme jen lehce kouřové, že jej pomalu ani nepostřehnete, ale opravdu tmavé. Ovládání clony je stejně jako u dražších modelů na levé straně a když tedy potřebujete za jízdy rychle reagovat stažení nebo vytažením clony, nemusíte zastavovat. Posuv lze pohodlně ovládat v rukavicích. Firma LS2 pro to užívá výraz Ergo Touch Control a opravdu ergonomický je. Clona je taktéž mírně zahnutá (3D) a když se přes ni díváte, nedochází k rapidnímu zkreslení reality jako u jiných levných přileb. Samozřejmě se nemůžeme bavit o stejné kvalitě jako u TOP modelů, ale zkreslení je v dané cenové kategorii rozhodně nadprůměrné v pozitivní slova smyslu.

Další nespornou výhodou je příprava na umístění PinLock vložky na hledí přilby, která je od výroby vybavena povrchovou úpravou proti poškrábání (anti-scratch) a ochranou proti UV záření. Pokud si rádi měníte plexi, určitě vás potěší systém výměny hledí bez nutnosti použití nářadí.

LS2 FF 325 Strobe – seřazeno od nejnižší ceny

Ventilační systém Dynamic Flow-through Ventilation funguje v dané cenové kategorii průměrně. Neočekávejte, že při letních teplotách 30°C+ a městském provozu bude vaše hlava jako v bavlnce. Bude spíše jako ve vlněné dece.

Horní ventilace funguje relativně obstojně ale vstupy v oblasti brady zas tak extrémně dobře nepracují. Jednoduše se vyplatí helmu raději otevřít a vyvětrat. Jenom pozor na to aby to nebylo za jízdy, protože helma je homologována pouze jako zavřená/integrální. Takže až budete stát v koloně nebo si někde zastavíte, tak můžete, jinak pozor na policisty 🙂

Co se týká hluku tak je to dost individuální, ale je jasné že nemůžete čekat ticho jako u 5x dražších modelů. Nám relativně přijatelná hlučnost končila u rychlosti cca 70 – 80 km/h. Což je takový ideál, pokud jezdíte třeba na skútru nebo slabším motocyklu. Při 100 km/h začíná být slyšet hluk od ventilačních vstupů a nad 140 km/h už nic moc neslyšíte. Na delší cestování, nebo rychlejší přesuny jsou určitě nutností špunty do uší.

Pokud tedy hledáte slušnou helmu do městského provozu a chcete „vyklápěčku“ je přilba LS FF325 dobrou alternativou.

Výrobce: LS2
Modely: FF325, FF325 Strobe, FF325 Strobe Civik
Typ: integrální/otevřená/vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

LS2 FF325 Strobe

7.8

Výhled

8.5/10

Komfort

7.8/10

Hlučnost

6.0/10

Ventilace

7.0/10

Kvalita zpracování

7.5/10

Výbava

9.0/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Příprava PinLock
  • Pohodlný interiér
  • Integrovaná sluneční clona

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Ventilace

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here