LS2 FF390 Breaker

Integrální helma FF390 Breaker je dalším modelem společnosti LS2 a spadá do kategorie nižší střední třídy integrálních přileb. Jak ale uvidíte níže, za cenu kolem 4 000 Kč dostanete vcelku solidně vybavenou helmu.

Skořepina je vyrobena z něčeho co společnost LS2 nazývá KPA (zkratka pro Kinetic Polymer Alloy), což by měla být lepší směs polykarbonátu. Bohužel se nám více detailů o složení nebo o způsobu zpracování nepodařilo zjistit, takže jsme odkázáni na dodané informace od LS2, kteří tvrdí že jde o pevnější ale zároveň lehčí materiál v porovnání s klasickým polykarbonátem. Váha helmy je včetně slušného vybavení na přijatelných 1400 gramech +-50g při velikosti L, což je sám o sobě dobrý výsledek.

Design helmy je koncipován se zeštíhlenými boky a protaženou bradovou částí. Aerodynamicky to dává samozřejmě smysl pro vyšší rychlosti. Ale vzhledem k našim zkušenostem s hlukem, to zas tak dobré není. Helma lépe sedí na nepatrně oválnějších typech hlavy. Velkou výhodou je, že výrobce myslí na zákazníky a nabídl tak 3 velikosti skořepiny rozdělené dle požadované velikosti hlavy (XS-SM, MD-L, XL-3XL).

Co se nám líbí je ventilace, která dodává ideální počet vzduchu po celé hlavě. LS2 zde využilo technologie z dražších modelů a ve vrstvě EPS pod skořepinou udělalo tunely/dráhy pro proudění vzduchu. Při otevření ventilačních vstupů je proud vzduchu cítit už od cca 30 km/h. Horní ventilační vstup by však podle nás mohl dodávat o něco více vzduchu a bylo by to ideální.

Anti-alergenní interiér helmy je vyjímatelný a pratelný. Lícnice a vnitřní panely jsou vyřezávány pomocí laseru, takže všechno spolu ladí a nikde nic netlačí. Ovládání integrované sluneční clony je bezproblémové i v rukavicích. S čím jsme měli trošku problém je, že spodní část clony je lehce zaoblena a může tak narážet při nošení dioptrických brýlích. Takže až si budete helmu zkoušet, doporučujeme použít dioptrické/sluneční brýle a vyzkoušet clonu sklopit jestli nedochází k nějakému kontaktu – který může být v průběhu jízdy dost nepříjemný.

Samotné hledí přilby je téměř bez znatelného optického zkreslení (označeno jako 3D Optically Correct “A Class”) a všimnete si ho, až když se budete opravdu hodně soustředit. Povrchová úprava Fog Fighter proti poškrábání anti-scratch a stejně tak úprava proti mlžení je zde od výroby. Navíc na souboj proti mlžení je zde i PinLock MaxVision fólie – dodávána většinou prodejců v balení. Velkou výhodou je také snadný systém výměny plexi, kdy jeho záměna trvá průměrně šikovnému řidiči zhruba 30 vteřin.

Slušná ventilace v tomto případě ale bohužel znamená také i hluk. Pokud necháte otevřené ventilační vstupy, hlučnost se začne projevovat už při 60 km/h, což prostě u integrální přilby moc nechcete. Při uzavření je hlučnost znatelná od 100 km/h a s narůstající rychlostí se zvyšuje. Boční vítr narážející do helmy se na hluku bohužel také poměrně podepisuje, ale to je daň za protáhlejší design bradové části. Nicméně, hlučnost helmy se nám podařilo snížit rozebráním, respektive utažením šroubků v mechanismu zavírání hledí. Prostě to z továrny asi moc nedotáhli.

Celkově je LS2 FF390 Breaker dobře vybavenou helmou za solidní cenu. Ovšem musíte počítat s vyšší hlučností a buď zkusit dotáhnout šroubky, nebo přikoupit špunty do uší na delší cestování.

Výrobce: LS2
Model: LS2 FF390 Breaker, FF390 Breaker Sergent, FF390 Breaker Bold, FF390 Breaker Hector Barbera, FF390 Breaker Split, FF390 Breaker Rumble a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: KPA polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL

8.2

Kvalita zpracování

9.0/10

Ventilace

8.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

6.0/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.0/10

Klady

  • PinLock MaxVision
  • Ventilace
  • Interiér

Zápory

  • Vyšší hlučnost

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here