LS2 FF399 Valiant

Helmu LS2 FF399 Valiant jsem pořídil jako čerstvou novinku a tak jsem se trošku bál jak to nakonec bude s kvalitou. Nikde žádná recenze nebo informace o tom jak helma funguje či pasuje. Inu vydal jsem se do obchodu abych si ji aspoň obhlídnul a vyzkoušel…no a nakonec s ní taky odjel. Jelikož mě tlačil čas a potřeboval jsem s kámošema vyrazit na dovolenou do Chorvatska, nebyl čas ležet v recenzích a zkoušet xx různých modelů. Integrální helmu LS2 jsem už měl a kromě pár drobností za mě spokojenost. Takže volba značky byla víceméně jasná.

Jelikož na VFR jde jet jak rychle tak i úplnou „kochačku“, nechtěl jsem čistokrevnou sportovní helmu na okruh. A zároveň dávat více než 12 000 Kč. V moji zvolené cenové kategorii jde nejspíše o dobrý poměr cena vs. výkon, protože dle recenzí a zkušeností se při vyklápěcí helmě nevyplatí vybírat v nízké cenové kategorii – zejména díky netěsnosti těsnění.

Jako velkou výhodu vidím v možnosti kompletní odsunutí bradové části úplně dozadu. Ideální na pomalou jízdu městem nebo kolem pobřeží. Prostě otevřená helma se všema výhodama (a taky nevýhodama). Odsunutí, respektive překlopení bradové části má výhodu i v aerodynamické hlučnosti a v případě silnějšího větru také v síle tlačení na hlavu. Vzduch krásně obtéká a nic vám nepáčí hlavu na stranu jako u klasických vyklápěček.

Skořepina je z materiálu s označením KPA – Kinetic Polymer Alloy, což je prý vstřikovaný „hi-tech“ materiál. To by měla být směs termoplastu, polykarbonátu a jiných sloučenin. Na první ale druhý pohled vypadá helma opravdu solidně a kvalitně.

Co se týká vnitřku, tak je plně vyjímatelný a pratelný. A i pohodlný. Prvotní nasazení je trošku boj, protože helma sedí na tvářích opravdu důkladně, ale po pár kilometrech si zvyknete a polstrování se lehce vymačká. Určitě ale doporučuju vyzkoušet v prodejně a nejlíp se s ní i projet. Vícedílná výstelka má rozdílnou hustotu EPS polyesteru, což by mělo pomoct zejména při pádu a „rozprostření“ nárazu.

LS2 FF399 Valiant – seřazeno od nejnižší ceny

Jestli to má kanálky na vzduch netuším, ale faktem je, že helma a její větrání funguje dobře. Tedy až na velké horko, takže jestli budete popojíždět krokem, bude 35°C a bude vás pálit sluníčko, tak radši vyklopte bradovou část dozadu. Vpředu jsou bradě dva vstupy ovládané centrálním šoupátkem. Zpracování a materiál bych si dovedl představit lepší, ale v rukavicích se ovládá celkem jednoduše. O něco horší je to s horní ventilací, která funguje jak nasávač na kapotě auta. Náporově je vháněn vzduch do helmy a v zadní části dvěma výstupy zase tlačen ven. Bohužel to funguje taky jako skvělý lapač much a komárů, takže pokud se pohybujete kolem vody, určitě budete muset víc čistit.

Trochu se peru s hlučností, né že by byla výrazně hlasitější oproti mé předchozí LS2 přilbě, ale hlučná je dost. Zejména teda v rychlostech nad 140-150 km/h. Krátkodobě, pár desítek kilometrů zvládnete bez problému. Ale stovky kilometrů bych v tom bez špuntů do uší jet nechtěl. Je to holt daň za vyklápění a možnost mít homologovanou otevřenou i integrální přilbu v jednom. Nutno však poznamenat že jsem dřív vyzkoušel pár levnějších vyklápěcích helem do 5 000 Kč a to byl hluk sotva na pár kilometrů. Vůbec nechápu, jak s tím lidi můžou jezdit.

Plexisklu není co vytknout. Helma LS2 FF399 Valiant je standardně dodávána s folii Pinlock® 70 Max Vision a pozorovací úhly jsou rozhodně dostatečné. Integrovaná sluneční clona má dostatečný výřez pro nos a sklápění na levé straně helmy nelze nic vytknout. Přípravu na bluetooth modul od Seny (Linkin Ride Pal II) sice nevyužiju, ale určitě je to dobrá funkcionalita.

Jestli bych helmu doporučil? Pokud hledáte slušnou a kvalitně zpracovanou helmu za rozumnou cenu, tak rozhodně ano! Pokud hledáte ultra-tichou, nejlepší helmu na cestování, tak si budete muset nejspíše jednou tolik připlatit.

Výrobce: LS2
Modely: Valiant, Valiant Chrome, Valiant Matte Black, Valiant Gloss Black, Valiant Single Mono
Typ: integrální/otevřená/vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: KPA – Kinetic Polymer Alloy, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

LS2 FF399 Valiant

7.2

Výhled

7.7/10

Komfort

7.1/10

Hlučnost

6.6/10

Ventilace

6.6/10

Kvalita zpracování

7.6/10

Výbava

7.6/10

Cena

7.0/10

Klady

 • Poměr cena/výkon
 • modulární helma

Zápory

 • Vyšší hlučnost

2 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  8.4

  Komfort

  6.7

  Hlučnost

  7.9

  Ventilace

  8

  Kvalita zpracování

  8.2

  Výbava

  8.3

  Cena

  4.7

  Ls2 F399 , jsem pořídil na skútr xmax 400.
  Tak nějak se to nabízelo na skútr. Na silniční cestovní tisícovku se nehodí. Poměr cena “výkon” je OK.
  Vyšší hlučnost je vykoupeno efektním preklapenim bradové části.
  Jezdím 50/50 odklopeno, zaklopeno.

 2. Výhled

  1.2

  Komfort

  0.9

  Hlučnost

  0.8

  Ventilace

  0.8

  Kvalita zpracování

  0.3

  Výbava

  0.1

  Cena

  0.1

  LS2 jsou nejhorší přilby na trhu, mám několik známých kterým po pár měsících něco z přilby “odešlo” mně např. nejde dotáhnout šroub u plexi takže mi fouká do očí

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here