LS2 FF800 Storm

2

Je helma LS2 FF800 Storm další kvalitní helmou do španělského výrobce LS2? To se dozvíte dále.

Proč helma, která stojí kolem 4000 Kč má prvky z daleko dražších modelů? No, odpovědí je právě výrobce LS2. Ten se vždy snaží nabídnout nejlepší možné řešení za dobrou cenu. Někdy se mu to daří více a někdy méně. Pokud si pamatujete výrobce LS2 před nějakými 5 – 7 lety, jejich helmy byly kvalitou zpracování a celkovým zařazením někde na úrovni entry level modelů. Jenže technologie jde dopředu mílovými kroky a to i u výrobců přileb. Dneska lze přilby od LS2 zcela bez problémů srovnávat se „zajetou“ konkurencí napříč všemi cenovými spektry. Ať už se bavíme o vstupních modelech doslova za pár korun, přes střední třídu nebo top modely.


LS2 FF800 Storm Solid lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

A skvělým příkladem vývoje je i helma LS2 FF800 Storm. Za cenu kolem 4000 Kč získáte přilbu vyrobenou z polykarbonátu KPA – který je ale ovšem nově doplněný o aramidová (kevlar) vlákna, kvůli zvýšení pevnosti. Následuje ne klasická EPS vrstva, ale několik vrstev EPS s rozdílnou tuhostí – zase kvůli zvýšení pevnosti, respektive rozprostření nárazu při pádu do více míst.

Interiér přilby nikterak nevybočuje ze standardu a pohodlný je normálně. Laserem vyřezané díly podšívky umožňují vložení sluchátek pro interkom v oblastí uší, bez výrazného zásahu. Zkoušeli jsme nainstalovat bluetooth interkom Sena SMH5 a vše se bez problémů vešlo. Kromě toho že je interiér hypoalergenní je také plně vyjímatelný a pratelný.

Následuje hledí, které splňuje definici 3D Optically Correct “A Class”, což znamená že dochází k téměř neznatelnému zkreslení výhledu ven. Samozřejmostí je již ochrana před UV zářením nebo anti-scratch povlak. Ovládání přilby je snadné obouruč díky výliskům uprostřed. Hledí má také přípravu pro Pinlock fólii (Pinlock 70 Max Vision), která ale bohužel není součástí balení. Je tedy potřeba počítat s nákupem za cca 700 Kč navíc.

Ventilace. Konfigurace ventilačních vstupů obsahuje bradový vstup a čelový vstup, každý ovládaný jedním sliderem. A také zde máme zadní extraktor, který vlažný vzduch žene z helmy pryč. Jak to vše funguje? Bradový vstup přesně tak jak očekáváte, avšak spíše ve vyšších rychlostech. Čelový ventilační vstup funguje oproti bradovému o mnoho lépe. Cítíte příjemný „tah“ vzduchu po celé hlavě až k zadnímu extraktoru. Nicméně pokud jezdíte často v centru velkých měst a třeba v rozpáleném srpnu se ploužíte kolonami rychlostí chůze, není to zase takové blaho. Shrnuto podtrženo, ventilace funguje průměrně (malé plus navíc získává čelový vstup).

Integrovaná sluneční clona je snadno ovladatelná, stejně jako ventilační vstupy sliderem. Tady je umístěn klasicky na pravé straně spodní hrany přilby a díky mírnému vykrojení/prolisu přilby v daném místě, nebude bránit ani ovládání Bluetooth interkomu. Clona nabízí lehce namodralý tón zatmavení, což někomu může vadit.

Vlivem vzduchových kanálků v horní části helmy pro rozvod vzduchu, proniká do helmy také hluk. Nepsané pravidlo u levnějších přileb říká, že čím více a lépe fungující ventilace, tím více hluku v přilbě. Hlučnost není nikterak extrémní a nevybočuje z normálu v dané cenové kategorii, ale pokud si myslíte že budete cestovat rychlosti 220 km/h a vyšší několik desítek kilometrů, pak si vezměte kvalitní špunty do uší. Při 160 km/h to bude mnohem mnohem lepší, ale i tak na delší dobu špunty určitě doporučujeme. Nárazovým testem do vyšších rychlostí se kolem rychlosti 260-270 km/h objevilo vysoko-frekvenční pískání helmy kolem hledí. Chvilkově to zvládnout lze, ale dlouhodobě nikoliv. Hlučnost je tedy průměrná.

Celkový verdikt? Helma LS2 FF800 Storm neurazí, ale také extra nenadchne. Získáte však velmi kvalitní výrobek, za skvělou cenu a s prvky, které používají mnohem dražší přilby. Pokud hledáte nějakého dlouholetého partnera na motorku, může jím klidně být i tato přilba.

Výrobce: LS2
Modely: LS2 FF800 Storm, FF800 Storm Racer, FF800 Faster, FF800 Solid, FF800 Techy , FF800 Nerve, FF800 Solid, FF800 Classy, FF800 Slant, FF800 Titanium a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polymer KPA, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL

8.1

Výhled

9.1/10

Komfort

8.7/10

Hlučnost

6.6/10

Ventilace

7.4/10

Kvalita zpracování

8.9/10

Pros

 • Kvalita zpracování
 • Poměr cena/výkon
 • Připrava PinLock

Cons

 • Vyšší hlučnost
 • Tovární anti-fog vrstva

2 recenze

 1. Výhled

  9.5

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  2.5

  Ventilace

  6.5

  Kvalita zpracování

  8

  U mého Stormu začíná pískání již při něco málo po 80 km/h .

 2. Výhled

  9

  Komfort

  8.5

  Hlučnost

  8.5

  Ventilace

  8

  Kvalita zpracování

  9.5

  Tak nevim, můj 1050 Storm se standardnim plexi a hluk pociťuju až při 180…

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku