LS2 FF902 Scope

0

LS2 FF902 Scope je další vyklápěcí přilbou od společnosti LS2. Tentokrát míří do nižší cenové hladiny a snaží se nabídnout dobrý poměr cena/výkon. Plán je to hezký, jen je tu pár „ALE“.

V této cenové kategorii nemůžete čekat uhlíková nebo kevlarová vlákna, takže zde máme termoplast HPTT, který známe i u dražších modelů LS2 a na kterém společnost již několik let pracuje a stále jej zdokonaluje.


LS2 FF902 Scope Solid lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Celkový stav skořepiny je řekněme odpovídající ceně. Na celkovém pocitu se určitě podepisují jak plastové krytky ventilačních vstupů, tak hlavně hmotnost helmy, která ve velikosti M váží lehce přes 1800 gramů. Což je na tuto velikost celkem slušná porce zátěže.

Interiér helmy řezán laserem, je pohodlný, hypoalergenní a samozřejmě plně vyjímatelný. Na tváři působí jemně a rozhodně vás po pár stovkách kilometrů na jeden zátah nebude škrábat, ani při lehkém zapocení.

Co se komfortu týče, určitě tomu napomáhá hledí přilby, které je příjemně široké s technologií proti poškrábání, ochranou UV a samozřejmě Pinlock Ready. V balení také naleznete fólii Pinlock Max Vision, což znamená že problémy se zamlžením se této přilby netýkají.

Ventilace je zde rozdělena na jeden bradový vstup (buď otevřeno nebo zavřeno) a jeden v čelní oblasti. Ten v čelní oblasti nabízí dvě polohy otevření – na málo vzduchu a více. Upřímně, ani to více v letních měsících nijak extrémně nepomáhá a je mnohem jednodušší na chviličku otevřít hledí nebo celou bradovou část. Ventilace tedy funguje v městských rychlostech lehce podprůměrně. Pokud máte raději více čerstvého vzduchu, doporučujeme vyjmout bradové deflektor, díky kterému zas tolik vzduchu do helmy nevniká. V zadní části helmy nalezneme 3 extraktory, které pomáhají dostat vzduch z helmy pryč.

Integrovaná sluneční clona má nepatrně namodralý nádech, což může některým řidičům vadit. Její ovládání je na levé části helmy a zasloužilo by trošku více pozornosti od výrobce. Působí jako levný plast, podobně jako ovládací prvky ventilačních vstupů.

Bradová vyklápěcí část je snadno ovladatelná stiskem tlačítka uprostřed a pohybem nahoru. Helma bohužel nemá zámek. A taky jsme nikde nenašli homologační nálepku P/J která značí, že by helma měla homologaci i jako otevřená. Což tedy není. Na druhou stranu nikdy jsme při kontrole na území české nebo slovenské republiky nenarazili na kontrolu, která by homologační štítek hledala.

Celkově se však jedná o povedenou helmu a jakýsi vstup do světa „vyklápěček“. Pokud jste náročnější, v dané kategorii a o pár stokorun dražší se nabízí třeba Caberg Duke II.

Výrobce: LS2
Modely: LS2 FF902 Scope Solid, FF902 Scope Skid, FF902 Scope Axis, FF902 Scope Arch a další…
Typ: integrální/otevřená/vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: HPTT termoplast, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8

Výhled

8.5/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Pros

  • PinLock
  • Cena

Cons

  • Váha
  • Vyšší hlučnost
  • Plastové doplňky

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku