LS2 OF597 Cabrio Carbon

Přilbu LS2 OF 597 Carbon mám něco přes rok a půl, takže moje recenze bude vycházet z jedné delší sezóny. Helmu jsem pořídil na skútr Burgman a jelikož často cestuju i mimo městské rychlosti, chtěl jsem něco se štítkem.

Začnu plusy a tím hlavním je rozhodně váha. Karbon je zkrátka znát, a když k tomu připočtu jak dobře mi helma sedí na hlavě, občas se přistihnu že si až říkám jestli jí vůbec mám. Mám trošku šišatější hlavu a helma lícuje všude bez problému. Hlavně teda v oblasti čela je přiléhavá akorát. Interiér přilby je jemný a lícnice dost přesně vyřezané, takže nikde nemačkají a můžete si do helmy vzít i klasické brýle. Rozdílné jsou také vrstvy EPS pod skořepinou, takže v případě pádu by měli ochránit a rozprostřít náraz do širšího okruh. Skvělá je integrovaná clona, která nenaráží do nosu a celkem obstojně filtru UV záření a oslňující sluníčko. Mikrometrická rychlopřezka také funguje na jedničku a zapínaní je otázkou několika málo vteřin.

A teď ty horší vlastnosti. V helmě je opravdu teplo, zejména díky tomu že nemá ventilační vstupy/výstupy. Jak se teplota přiblíží k 30°C tak musíte očekávat, že se začnete na hlavě potit – zejména v případě pokud máte velký štít sklopený dolu a omezujete tak cirkulaci vzduchu. Další věc co se mi moc nelíbí je zpracování zejména čelního plastu. Na mě působí zpracováním o dost levněji v porovnání s karbonovou skořepinou, ale možná je to jenom můj subjektivní pocit. No a poslední co mi trochu vadí je když vyměňujete hledí (což naštěstí nebude tak často, jestli vůbec), tak že to není zábava na minutu, ale díky hromadě „dílků“ a součástek tím strávíte tak 10 minut.

Celkově jsem s helmou až na pár drobností spokojen a doporučil bych ji každému, kdo chce lehkou, pěknou a funkční helmu. Nepříjemností se najde, ale jsou to spíše věci kosmetického rázu.

Výrobce: LS2
Model: LS2 OF 597 Carbon, OF 597 Cabrio Carbon
Typ: otevřená přilba
Materiál: uhlíková vlákna (karbon), EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

LS2 OF597 Cabrio Carbon

7.9

Kvalita zpracování

8.5/10

Ventilace

5.5/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.5/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Integrovaná sluneční clona
  • Karbon
  • Mikropřezka

Zápory

  • Ventilace
  • Zpracování horního plastu
  • Složitá výměna hledí

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here