LS2 Pioneer Trigger

3

Po motokrosové přilbě (recenze Scorpion VX 15 AIR) jsme se podívali na klasickou „civilní“ enduro helmu LS2 MX436 Pioneer Trigger. Rovnou musíme říct že v cenové hladině +-3 000 Kč podobnou „3 v 1“ helmu jen stěží najdete. Enduro helma LS2 MX436 totiž nabízí klasický plexi štít, vysouvací sluneční clonu ale také možnost využít helmu jen s motokrosovými brýlemi.

Takže scénář, že jedete na závodní trati, lítáte vzduchem jen v brýlích (abyste si neponičili plexi) a po zdárně ukončeném ježdění přehodíte na plexi v poklidu jedete domů, je zde více než reálný. Materiál skořepiny je patentovaný kompozit složený ze směsi polykarbonátů a termoplastů (obchodní název: Kinetic Polymer Alloy) obdobně pevný jako klasická laminátová skořepina.

Vybrané bočnice umožňují široký výhled i do strany a už se tak nestane že díky špatnému perifernímu vidění něco nebo někoho přehlédnete. Plexisklo je samozřejmě vyjímatelné a je taktéž vybaveno „automatickým“ zámkem, kdy se samo zajistí proti nechtěnému otevření. Sluneční clona je pohodlně ovladatelná jednou rukou za jízdy a pokud vám nebude stačit kšilt, je neocenitelným pomocníkem při jízdě proti zapadajícímu slunci. Popřípadě můžete ještě dokoupit zrcadlové plexi sklo, namísto standardně dodávaného čírého.

Je vidět že při návrhu této helmy někdo přemýšlel a díky “důmyslné” ventilaci (dva otvory vpředu a dva vzadu + mikroventilace) není problém ani při delších cestách. Enduro helma LS2 Pioneer Trigger tedy není vhodná jen na soutěžní tratě, ale také na delší cesty na velkém enduru nebo cestovní motorce.

Vzhledem k promyšlenému kšiltu s ventilačními otvory není problém se zvedáním helmy nebo bočními vibracemi ani při rychlostech nad 120-140 km/h. Samozřejmě je ale nutné počítat s vyšší hlučností, oproti klasické integrální helmě – jenže s tímhle už při nákupu v této cenové kategorii tak nějak počítáte.

Vnitřek helmy je pak antialergenní, vyjímatelný a samozřejmě pratelný. Uzavírání je pak rychlosponou.

Přehled barevných variant helmy LS2 Pioneer Trigger

Co musíme u této enduro helmy vyzvednout je fakt, že poslední dobou si dle našich osobních zkušeností, dává společnost LS2 záležet na kvalitě. Ať už je to vývojem nových materiálů pro skořepiny nebo povrchovou úpravou (zde několik vrstev bezbarvého laku), je tento posun skutečně znát. Podíl na tom určitě má i více světových a jiných jezdců, kteří tyto helmy testují a naštěstí pro nás – veškeré připomínky společnost LS2 integruje do svých výrobků.

Pokud tedy hledáte kvalitní enduro helmu „3 v 1“ v nižší cenové relaci, je helma LS2 Pioneer Trigger tím správným produktem.

Výrobce: LS2
Model: Pioneer Trigger
Typ: enduro helma
Materiál: kompozit (Kinetic Polymer Alloy)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, 3XL

recenze-prilby-ls2-mx436-pioneer-trigger recenze-enduro-helmy-ls2-pioneer-trigger recenze-helmy-ls2-pioneer-trigger

LS2 MX436 Pioneer Trigger

7.7

Výhled

9.4/10

Komfort

7.9/10

Hlučnost

5.5/10

Ventilace

8.4/10

Kvalita zpracování

7.2/10

Pros

 • Nízká váha
 • 3 v 1
 • Výbava
 • Výhled do boku

Cons

 • Vyšší hlučnost

3 recenze

 1. Výhled

  8.4

  Komfort

  0.4

  Hlučnost

  0.4

  Ventilace

  9.7

  Kvalita zpracování

  1.7

  Helmu mam pul roku, jezdim za každého počasí a musím uznat že je odvetrana fakt vyborne. Výrobce byl natolik starostlivy, že zajistil aby plexi nedolehalo na tesneni. Díky tomuto chytrému řešení vám nebude chybět přísun vzduchu do vašich očí. V případě, že nemáte rádi když vás pali oči, doporučuji na delsi cesty přilepit plexi izolepou, osvědčila se mi elektrikářská, ale poslouzi i Amerika. Kde helma ztrácí na těsnosti plexi, tam získává na hmotnosti, patří mezi nejlehčí helmy tohoto typu. Hlučnost je u teto přilby neprijemna už od 70km/h at máte na motorce plexi jakekoli.

 2. Výhled

  9.5

  Komfort

  6

  Hlučnost

  1

  Ventilace

  6

  Kvalita zpracování

  5

  Helma je opravdu pěkná na pohled, pohodlná na hlavě, ovšem pár konstrukčních nedostatků má a jsem z nich, upřímně, docela zklamaný. Nějaké menší nedostatky se najdou například na lakování, ale není to nic, čeho by si člověk všiml – to už musíte studovat opravdu každý detail.

  Z jeho jsem ale opravdu velmi zklamaný, je zavírání plexi. Při úplném zavření plexi bohužel nedoléhá úplně a při zavření má trochu vůli. Nepomohlo ani přitáhnutí šroubů, které plexi drží. Nemá prostě takový ten doraz a spodkem plexi jednoduše profukuje. Horní část plexi se navíc například těsnění vůbec nedotýká a je mezi nimi cca 1mm mezera. Nic, o co by člověk stál…

  Kromě toho je helma opravdu hlučná, a to už i při středních rychlostech. Nejezdím s ní ale žádné delší trasy, tak mi to nevadí. Helmu jsem si koupil spíše jako designovku na kratší trasy. Na ty delší si beru jinou. Odvětrávání je dobré, ovšem uvítal bych možnost otevření/zavření i bočních a horních ventilačních otvorů. Jediný, který se dá zavřít, je bohužel pouze hlavní otvor na bradě.

  Díky vůli při zavřeném plexi, jeho chybějícímu dorazu, nemožnosti uzavření všech ventilačních otvorů a mezerou mezi horní částí plexi a helmou, se už opravdu těším na první jízdu v dešti. 🙂

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku