MT Flux

Že Španělé umí vyrobit kvalitní helmu za dobrou cenu jsme se přesvědčili už u modelů MT Blade SV a modelu MT Thunder 3. Jenže něco jiného je vyrobit integrální helmu za relativně nízké peníze a něco jiného je vyrobit helmu vyklápěcí. Takže jak funguje novinka v podobě vyklápěcí helmy MT Flux?

Musíme říct a nečekaně zase s podivem, že skvěle. Už chápeme, proč patří společnost MT Helmets mezi nejrychleji rostoucí motocyklové firmy ve Španělsku. A proč popularita těchto helem rapidně roste i ve Velké Británii. Za cenu kolem 3 000 Kč dostanete helmu s jedním z nejlepších poměrů cena/výkon na trhu. Samozřejmě se i zde najdou menší „mušky“ ale o tom až později.

V této cenové kategorii nemůžete čekat high-end kompozit, takže se musíte spokojit se skořepinou z polykarbonátu. Tvar skořepiny je mírně oválnější a při pohledu z boku je vidět že hlavním cílem vývojářů bylo vymyslet, jak nejlépe zamezit větrným turbulencím. A to se jim rozhodně povedlo.

Otevírání/vyklápění přilby je také kvalitní a při manipulaci působí opravdu solidně. Nicméně jedním z mínusů může být, že je přilba homologována pouze jako zavřená. U nás to na silnici zase tolik nevadí (pokud nenarazíte na důsledného policistu), ale v zahraničí bychom jízdu s vyklopenou bradovou částí rozhodně nedoporučovali.

Mezi další důležité aspekty při kupování helmy patří komfort. S helmou jsme najeli jenom 1300 kilometrů, ale za tu dobu nemůžeme říct nic vyloženě špatného. Dokonce i při delší cestě – 5h v kuse se dvěma zastávkami na tankování jsme byli s pohodlím spokojení. Interiér přilby je pohodlný a samozřejmě plně vyjímatelný a pratelný. Hledí přilby poskytuje příjemný široký výhled, ovšem trošku jsme bojovali s těsností u dosedací plochy hledí. Vždy nám tam zůstala cca 0,5mm mezera. Což mělo za následek v silném dešti, že se občas dostala kapička dovnitř. S velkou pravděpodobností jsme možná měli jen horší kus. Takže při kupování helmu raději otestujte a vyzkoušejte.

Otevřená helma MT Flux – seřazeno od nejnižší ceny

Ostatně to bude potřeba i tak, protože velikostí nám helma přišla o něco menší. Ne že by to bylo o jednu celou velikost ale velikost „M“ se nám zdála jako „menší M“. Po nasazení helma celkem mačkala, ale po cca 400 kilometrech si sedla. Každopádně být o chlup menši, tak raději šáhneme po velikosti L.

Hlučnost otevřené helmy v této cenové kategorii asi nemá moc cenu řešit, ale samy jsme byli překvapeni jak dobře na tom helma je (a to i přes lehce netěsnící hledí). MT Flux může v tomto případě bezpečně konkurovat helmám za jednou takovou cenu. Při testování na německé dálnici můžeme potvrdit že jezdit s helmou přes 230 km/h není nic příjemného a rozhodně se na tyto činnosti nehodí. Helma také prošla nezávislou britskou testovací laboratoří SHARP, kde získala 4 hvězdičky z celkových 5. Ovšem je nutno říct že při speciálním testování pádů, zůstala rychlospona zavřená pouze ve 40% případů (průměr je 77%).

Každopádně pokud hledáte dobrou otevřenou helmu za relativně málo peněz, nehodláte jezdit přes 200 km/h a jste ochotni sem tam drobnost odpustit (třeba občasné zamlžení integrované clony), patří tato helma zase mezi nejlepší s poměrem cena/výkon.

Výrobce: MT Helmets
Model: MT Flux, Flux Solid a další…
Typ: otevřená/výklopná přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL,

8.6

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

8.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.5/10

Výbava

8.5/10

Cena

9.5/10

Klady

  • Cena
  • Kvalita zpracování
  • SHARP 4* / 5
  • Kvalitní mechanismus

Zápory

  • Nehomologována jako otevřená
  • Průměrná ventilace

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here