MT Helmets Atom Tarmac

0

Po úspěšných modelech MT Blade SV a MT Flux tady máme od značky MT Helmets další počin – MT Helmets Atom Tarmac. Vyklápěcí helma určená na horské silničky a pohodové cestování.

V této cenové kategorii nelze čekat super materiály, takže je helma vyrobena z polykarbonátu a navíc dodávána s hezkou grafikou. Kvalita zpracování je opravdu na úrovni a co rozhodně potěší je hledí, které je bez jakéhokoliv zkreslení. Poskytuje nejen dostatečně široký výhled pro periferní vidění, ale také je vybaveno systémem PinLock ready. Navíc folii PinLock Max Vision někteří prodejci přidávají do balení, takže kompletně odpadá starost se zamlžováním.

Samozřejmostí cestovní přilby je také integrovaná sluneční clona, kterou je snadné ovládat v rukavicích stejně tak rychle, jako když se po průjezdu zatáčky na jejím konci ukáží sluneční paprsky.


MT Helmets Atom Tarmac lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Vnitřní vyztužení helmy pod skořepinou je složené z několika hustot polyesteru přesně vyřezaném na laseru, stejně tak jako mají výrobci z mnohem dražších kategorií. Pokud zůstaneme u bezpečnosti, rozhodně bychom měli zmínit nezávislé hodnocení SHARP, kde helma získala 3 hvězdičky z 5 (ve skutečnosti 3,9), což je pěkný průměr. Co ale není zase tak moc pěkné, je, že se při testu v 50 % případech otevřela sponka a boční náraz při rychlosti 8,5m/s je hodnocen průměrně až podprůměrně.

Hlučnost helmy je v případě vyklápěcích přileb ožehavá záležitost. Samozřejmě existují opravdu skvěle odhlučněné helmy, ale za opravdové ticho si v tomto případě zaplatíte slušnou částku (koukněte také na náš seznam nejlepších vyklápěcích přileb).

Faktem je, že u MT Helmets se hodně snažili a hluk v této relativně levné „vyklápěčce“ je dobře izolován – ovšem nečekejte zázraky jako u helem za 10 a více tisíc. Nejvíce hluku vzniká ve spodní části kolem krku a mechanismu otevírání v okolí brady.

Ventilace funguje jak má (tedy průměrně) a to jak ventilační vstup v bradové části, tak větší v horní části helmy. Ten tedy funguje o něco lépe a žene vzduch kanálky v polyesterové vrstvě skryté za polstrováním až dozadu k výfukovým extraktorům. V letních měsících a při pojížďkách městem však bude lepší otevřít celou přední část.

Komfort tato helma poskytuje dostatečný, jenom je vzhledem k výbavě vyklápěcího mechanismu a sluneční clony počítat s vyšší hmotností – konkrétně 1750 gramů při velikosti M. Tedy například pro netrénovaného jezdce to po několika hodinách cestování nebude úplně pohodlné. Nicméně je vidět že se španělští MT Helmets od roku 2015, kdy vyrobili první vyklápěcí přilbu, poučili a zapracovali na všech důležitých částech. MT Helmets Atom Tarmac tak zase nabízí skvělý poměr cena/výkon.

Výrobce: MT
Model: Atom Tarmac, Atom SV Tarmac
Typ: vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: Polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL
Hmotnost: 1750g (+-50g) u velikosti M

8.5

Výhled

9.5/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.5/10

Cena

9.0/10

Pros

  • Integrovaná sluneční clona
  • PinLock ready
  • Pohodlné ovládání v rukavicích
  • SHARP 3,9/5
  • Homologace DOT a ECE

Cons

  • SHARP 3,9/5
  • Průměrná ventilace

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku