MT Helmets Streetfighter SV

0

Líbí se vám Scorpion Covert-X ale přijde vám hodně dávat za stylovou helmu kolem 6000 Kč. Rozumným řešením můžete být model Streetfighter SV od španělských MT Helmets. Princip přilby je totiž částečně podobný.

Ostře řezané tvary skořepiny, štít přichycený na třech místech a zajímavě řešena ventilace. To jsou první věci, které vás na helmě upoutají. Skořepina je vyrobena z polymeru HIRP (High Impact Resistant Polymer), což je technologie, kdy je polymer vstřikován do malých „bloků“ a následně spojen. Cílem je nízká hmotnost a vyšší strukturální pevnost. Helma tak váží necelých 1300 gramů a ve své kategorii patří rozhodně mezi ty nejlehčí.

 

MT Helmets STREETFIGHTER SV SOLID lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč

(Zdroj: Heureka.cz)

Porovnat ceny >>

Interiéru není co vytknout a jedná se o standard kterým nás poslední roky MT Helmets zásobují. Tedy kvalitní jemná tkanina, s antibakteriální úpravou, hypoalergenní a samozřejmě plně vyjímatelná a pratelná.

Hledí které je zde zároveň sluneční clonou je dostatečně široké a výhled nijak neomezuje. Ovládání hledí je pomocí dvou výčnělků možné jak levou tak pravou rukou. Menší problém máme s tím že není opticky korelováno a tak v zaoblení mírně zkresluje. Zároveň je na škodu, že helma není dodávána s přípravou Pinlock ani fólií, protože hledí se při chladnějších večerech nebo ránech mlží.

Odnímatelná přední část dává na výběr zdali chcete jezdit jako s integrální přilbou nebo s otevřenou. Vycvaknutí a odebrání bradové části je snadné i za jízdy (což nedoporučujeme). Pokud máte alespoň lehce vystouplou bradu, moc místa v helmě mít nebudete.

Ventilační systém je kapitola sama o sobě. V balení jsou takové 3 kousky gumy, které ne-úplně krásně pasují na ventilační vstupy. Což znamená že ventilace bude po celou dobu jízdy otevřená naplno, nebo alespoň částečně. V létě a při nižších rychlostí je to super, ale jakmile zrychlíte nad okreskový limit, komfort je pryč. A to ani ne tak z hlediska přívalu vzduchu, který stejně proudí i kolem vsazeného hledí (design přilby), ale také díky hluku který bude horní štít a celkově aerodynamika generovat.

Představa že jedete v rychlejším dálničním tempu 140 – 160 km/h nějakou delší dobu, třeba 70 kilometrů, hraničí lehce s masochismem. MT Helmets Streetfighter SV je opravdu helma na streetfighter, kde jsou vysoké rychlosti jen nárazově, nebo na jízdu do těch 100 km/h a to i občasnou. Agresivnější design přileb máme rádi, ale někdy je potřeba zvážit jak moc. Pokud si chcete tento typ helmy vyzkoušet, raději vezměte tuto helmu, než různé dražší varianty.

Výrobce: MT Helmets
Model: MT Helmets Streetfighter SV, Streetfighter SV Solid, Streetfighter SV Twin, Streetfighter SV Chromed a další…
Typ: integrální/otevřená přilba
Materiál: H.I.R.P (polymer)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL
Hmotnost: 1200 – 1300 gramů

7.7

Výhled

9.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

5.0/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Pros

  • Neotřelý design
  • Kvalita zpracování
  • Cena

Cons

  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku