MT Thunder 3

Že španělský výrobce helem MT Helmets přilby vyrábět umí, jsme se přesvědčili už u modelu integrální helmy MT Blade. Takže testování novinky v podobě modelu MT Thunder 3 nás docela lákalo.

Helmy MT jsou známy především pro svou vysokou kvalitu zpracování (v dané cenové kategorii) a také pro svůj poměr cena/výkon. V ceně kolem 3 000 Kč nemůžete čekat hi-tech materiály nebo ultralehké a pevné skořepiny z karbonu, takže nikoho nepřekvapí, že skořepina MT Thunder 3 je vyrobena z polykarbonátu.

Nicméně na bezpečnost to vliv moc nemělo a v nezávislém hodnocení SHARP získala 4 hvězdičky z celkových 5. Pokud vás zajímá diagram, můžete se podívat přímo na konkrétní test SHARP. Skořepina je vyráběna ve dvou velikostech a těsně pod ní se nachází EPS vrstva. Ta využívá „technologie“ rozdílné hustoty polyesteru stejně jako dražší helmy od světoznámých výrobců.

Nasazujeme helmu a vyrážíme do ulic Prahy. Je úterní odpoledne a teploty se pohybují nad 23°C a je jasno – tedy ideální počasí na projížďku. Helma je vybavena fólií PinLock Max Vision, která bohužel ale není standardní součástí balení. Helma tedy má přípravu na fólii, což v ceně kolem 3 000 Kč také není úplně standard. Bohužel díky skvělému počasí nemůžeme vyzkoušet anti-fog ale dle zkušeností z jiných helem nemáme důvod nevěřit, že by nefungoval. Dokoupit PinLock Max Vision je však otázkou dalších 700 – 1100 Kč, takže s tím do budoucna počítejte.

MT Thunder 3 – všechny modely a seřazeno od nejnižší ceny

Integrovaná sluneční clona přišla vhod chvilku poté, co jsme vyjeli na hlavní. Sklápění clony není na spodku helmy ale hnedka vedle uchycení hledí. Zatmaveno je na cca 80% propustnosti světla což je tak nějak akorát do běžného provozu, ale na jízdu proti rozpálenému zářícímu slunci nad horizontem to moc není. Tedy rozhodně ne pro svižné tempu jízdy. Do rychlého zatáčkovitého úseku si raději vezměte sluneční brýle. Zajímavostí je také možnost elektronického stahování sluneční clony – ale tato funkcionalita je dostupná pouze pro model na sněžný skútr.

Ventilace je zde řešena jednoduše. Jeden vstup naleznete v bradové části a druhý v přední části hlavy. Při teplotách kolem 25°C a při cestovní rychlosti 50-70 km/h funguje ventilace dobře. Jakmile se však plazíte kolonami nebo jsou teploty přes 30°C tak ventilace moc nestíhá. Ovládání je i v silných rukavicích bez problému.

Na hlučnost má pozitivní vliv bradový i nosní deflektor, který je součástí balení ovšem pořád to není ultratichá přilba. Tichost lze bez problému přiřadit k modelu MT Blade – tedy při běžných rychlostech bez problému. Jakmile překročíte dálniční limit a chce tak jet delší dobu, vezměte si raději špunty do uší.

Výrobce: MT Helmets
Model: MT Thunder 3, Thunder 3 SV, Thunder 3 Wild Garden, Thunder 3 Torn, Thunder 3 SV Wild, Thunder 3 Effect, Thunder 3 Hi Viz, Thunder 3 Trace a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL

MT Thunder 3

8.4

Výhled

9.1/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.8/10

Ventilace

7.2/10

Kvalita zpracování

8.6/10

Výbava

8.3/10

Cena

9.3/10

Klady

 • Příprava PinLock Max Vision
 • Sharp 4* / 5*
 • Povrchová úprava a grafika

Zápory

 • Levné plasty u ventilace
 • Nutnost dokoupit PinLock fólii

2 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  9.5

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  8

  Ventilace

  7

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  9

  Cena

  10

  Při horku ve městě automaticky otvírám plexi. Do 25 stupňů se to bez kukly dá vydržet, potom už je horko. V případě nazasení pin-locku a použití vestavěných slunečních brýlí máte před sebou už 3 plastové části a lehce se deformuje obraz. Jinak pohodlná a poměrem cena/výkon naprosto parádní.

 2. Výhled

  9

  Komfort

  10

  Hlučnost

  9

  Ventilace

  6.1

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  9

  Cena

  10

  Funguje, lehce hlučnější ve vyšších rychlostech. Ventilace do 50KM/h nic moc. Jinak není co vytknout

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here