Nexx SX.10

0

Nexx SX.10 je stylová otevřená helma, která je tady s námi již od roku 2014. Pokud hledáte pěknou helmu na skútr, určitě by neměla uniknout vaší pozornosti. Zvlášť pokud máte Vespu nebo podobnou designovou záležitost na dvou kolech.

Nexx SX.10 funguje tak trošku jinak než klasická helma. Hlavně skořepina, která je vlastně odnímatelná. Respektive obal skořepiny, protože samotná skořepina helmy je spojena s podšívkou a vrchní design lze snadno vyměnit, včetně hledí.


Nexx SX 10 Switx lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Dělá se to tak že vyklopíte hledí úplně nahoru, vyšroubujete rukou krytky v oblasti pantů, vycvaknete hledí, vyndáte mezikusy a sundáte celý obal. Skvělá věc, pokud chcete vlastní lakování, polepy, airbrush nebo třeba italskou trikolóru a sladit ke skútru. Popřípadě můžete přímo od Nexxu dokoupit pár výměnných panelů (ale v ceně kolem 700 Kč), což vzhledem k tomu že helma stojí kolem 1 300 Kč není za panely úplně málo. Na výběr máte ale přes 25 barevných kombinací a jiných designů, což není také úplně málo.

Ventilační systém nemá moc cenu na otevřené přilbě řešit, nicméně zde nás překvapila funkcionalita horních ventilačních vstupů, kdy při jejich otevření je opravdu znát proud vzduchu po hlavě. Pokud hledáte slider, kterým se ventilační vstupy obsluhují, tak hledáte marně. Ovládání je řešeno pohybem celé skořepiny, respektive vrchní části. Zajímavý systém, který ale opravdu funguje a snadno se ovládá.

Stejně jako sluneční clona, která má ovládání skoro přes polovinu helmy. Decentní slider, který jakoby rozděluje půlky ale skvěle navazuje na výstupky skořepiny (tady je to prostě jinak) uprostřed a vlastně vůbec nebudí pozornost. Clona se ovládá jednoduše i v rukavicích a není ovlivněna pohybem zbytku skořepiny, při manipulaci s ventilací.

Helma samozřejmě nemá zpracování top modelů za desetinásobky, nicméně ve své kategorii je velmi slušným konkurentem ostatním světovým značkám. Pokud si tedy potrpíte na design (tato helma vyhrála cenu Red Dot Design Awards 2014), zkousnete že zpracování není na 100 % ale jen na 90 %, máte už představu kterou barvu si vyberete, nebo jak budete sladěni, pak si rozhodně Nexx SX10 pořiďte.

Výrobce: Nexx
Modely: Nexx SX.10, SX.10 Switx, SX10 Cooljam, SX10 City a další…
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.2

Výhled

9.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Pros

  • Přes 25 barevných kombinací
  • Zajímavý koncept

Cons

  • Drahé kryty skořepiny

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku