Nexx SX 100

1

EDIT 2021: Novinka pro rok 2021 – helma Nexx SX.100R.

Společnost Nexx patří mezi poslední evropské výrobce přileb, které ještě nepřesunuli výrobu do východních krajin. Což je na jednu stranu určitě dobře, protože se lépe hlídá kvalita zpracování, ale na druhou stranu se zvyšuje cena v porovnání se mzdami v Evropě versus Asie. Každopádně tady máme novinku v podobě integrální helmy představenou pro rok 2017.

Nexx SX100 je integrální helma, jejíž skořepina je vyrobena z lehkého termoplastu ATR. Nevíme o kolik má být daný termoplast lehčí než konkurence, ale velikost L, kterou jsme testovali v tomto případě vážila cca 1 520 gramů, což je obdobné jako u jiných výrobců.

Pod vrchní skořepinou (a za polstrováním) nalezneme EPS vrstvu s rozdílnou hustotou a se dvěma hlavními kanály pro rozvod vzduchu po celé hlavě a k zadním ventilačním extraktorům. Při jízdě helma poskytuje opravdu dostatečný přívod vzduchu i při rychlostech do 100 km/h, což je při poklidnější jízdě skvělým benefitem, který nenutí řidiče k rychlejší jízdě kvůli odvětrávání. Několik stovek hodin ve větrném tunelu, kde byla tato helma vyvíjena se ukazuje jako přínosné. Trošku se nám zdálo, že pravá část helmy je nepatrně chladnější – poskytuje lepší ventilaci, ale možná to byl jen subjektivní pocit.

Polstrování helmy je jemné a pohodlné. Vnitřek je vyvíjen formou 3D modelace na nejčastější typy obličejů a proto nikde netlačí a nemačká. Samozřejmostí je plná vyjímatelnost, pratelnost a vlákna která jsou hypoalergenní. Jenom počítejte s tím, že místa v oblasti kolem brady moc není. Helma je určena spíše pro oválnější hlavu a designově protažená tak není.

Hledí helmy poskytuje opravdu široký výhled. Není to jako u závodních top modelů, ale rozhodně je to v této cenové kategorii nadprůměr. Srovnatelné je to s lepšími modely od značek Shoei, Scorpion a AGV v hodnotě kolem 10 000 Kč. Integrovaná sluneční clona je dostatečně zatmavená, nenaráží do nosu a její ovládání v rukavicích je také bezproblémové, stejně jako ovládání ventilačních vstupů. Hledí přilby má samo o sobě filtruje 99% UV paprsků a jeho výměna je otázkou do 10 vteřin, díky systému X-Swift bez jakýchkoliv nástrojů. Bohužel helma nemá standardně PinLock fólii v balení, ale lze ji dodatečně zakoupit a nainstalovat.

Nexx SX100 je jednoduše dobrá helma za dobré peníze. Více detailů při výrobě by si zasloužilo zpracování helmy, ale rádi jí to prominete už jen kvůli opravdu pěkné grafice a navíc se přeci nejedná o přilbu za průměrnou měsíční výplatu 🙂

Výrobce: NEXX
Modely: Nexx SX. 100, SX 100 Blast, SX 100 Big Shot, SX 100 Plain, SX 100 Superspeed, SX 100 Quantic, SX 100 Toxic, SX 100 iFlux a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: termoplast ATR, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XL

8.8

Kvalita zpracování

8.4/10

Ventilace

9.4/10

Komfort

9.4/10

Hlučnost

8.1/10

Výbava

9.0/10

Pros

 • Panoramatický výhled
 • Sluneční clona
 • Solidní nabídka grafiky a designu

Cons

 • Nemá PinLock v balení
 • Detaily zpracování

1 recenze

 1. Kvalita zpracování

  8

  Ventilace

  9

  Komfort

  9

  Hlučnost

  7

  Výbava

  9

  Helma dobře sedí a polstrování je příjemné. Ticho v ni není, ale je tišší, než má výklopná od HJC (i90). I při zavřeném větrání do helmy trošku táhne. Ale cítím to jen při opravdu nízkých teplotách. Váha ani dobra, ani špatná. Koupil jsem za 3k a za tu cenu je to fajn helma.

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku