Nexx X.WST 2

Čas od času se podaří najít v nabídce klenot. Něco, do čeho byste vůbec neřekli že bude tak skvělé a překvapí vás to na několika úrovních. A to je přesně i případ sportovně cestovní helmy Nexx X.WST2. Že společnost Nexx umí, jsme se mohli přesvědčit například u sportovní helmy Nexx X.R2 nebo stylového modelu Nexx X.G200.

Skořepina přilby je vyrobena z materiálu X-Matrix 2, což je multi-axiální vrstva několika organických a technických vláken, jako je aramid (kevlar) a uhlíková vlákna (náš oblíbený karbon). Design skořepiny je ostře řezaný a působí lehce agresivním dojmem, zejména ve variantě WST2 Carbon. Koneckonců označení WST znamená „X-Wild Street“. Jenže onen design není jen stylová záležitost ale také funkční prvek, který se projevuje ve vysokých rychlostech.

Hledí přilby X-Swift Lexan je opravdu široké a poskytuje doslova panoramatický výhled. Výhled je porovnatelný třeba se sportovními modely Arai nebo Shoei. Velkou výhodou je PinLock fólie, která je u různých prodejců často součástí balení. Navíc celé hledí vyměníte díky Block’N’Seal systému během pár vteřin a odpadá tak nutnost s sebou šroubovák nebo jiné nářadí.

Integrovaná sluneční clona má zatmavení 80 % což pokryje i většinu paprsků přímého slunce. Takže až v náklonu projedete zatáčku a vykoukne na vás přímo sluníčko, můžete být absolutně v klidu. Ovládání sluneční clony však vyžaduje menší cvik. Zejména je potřeba vyvinout o něco více síly, aby došlo k zacvaknutí mechanismu. Často se totiž clona vysune nahoru, člověk si myslí že je vše v pořádku, ale ona po chvilce sjede dolu. A přesně dle Murphyho zákona – v nejméně vhodnou chvíli.

Interiér přilby CoolMax je pohodlný nejen kvůli jeho tloušťce, která doslova obejme líce a tvář a celou hlavu, ale také díky odvodu potu. To že je vyjímatelný a pratelný je samozřejmost, stejně jako že je antialergenní.

Při vývoji ventilace ADS (Air Dynamic System) udělali ve společnosti Nexx opravdu velký kus práce. Objem vzduchu, který vniká do vnitřku helmy je „skutečně neskutečný“. Rozmístění ventilačních vstupů a výstupů je vskutku účinné a s přepracovanými kanálky ve vrstvě EPS je o čerstvý vzduch postaráno za jakékoliv situace. Filtrace uvnitř ventilačního systému by však update potřebovala, protože třeba prašnou cestu doslova ucítíte mezi zuby. Možná jsme měli jen špatný kus pro testování, ale nebylo to moc příjemné. Takže určitě před nákupem vyzkoušet a to i z hlediska velikosti skořepiny (ta je prodávána ve 3 velikostech). A skvělá ventilace nás rovnou vede ke hlučnosti uvnitř přilby.

Přilba je při otevřené ventilaci lehce nadprůměrně hlučná – při srovnání v podobné cenové kategorii. Nicméně její hlučnost se při vyšších rychlostech nezvyšuje už geometricky jako u konkurence. A to zejména kvůli zakřivení skořepiny. Při rychlosti kolem 250 km/h cítíte jen nepatrně zvýšenou hlučnost (pokud pomineme aerodynamický hluk) než například při rychlosti 160 km/h. Tohle se skutečně povedlo a pokud preferujete delší a rychlé přejezdy, rozhodně si tuto helmu musíte vyzkoušet a případně zakoupit.

Výrobce: Nexx
Modely: Nexx X. WST2, WST2 Carbon, X.WST 2 Plain, WST2 Motrox, WST2 Unit-X a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: kompozit X-Matrix 2, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

8.3

Výhled

9.7/10

Komfort

8.3/10

Hlučnost

6.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

7.7/10

Výbava

8.4/10

Cena

9.5/10

Klady

 • Panoramatický výhled
 • Kompozit X-Matrix 2
 • Aerodynamika helmy
 • Ventilační systém

Zápory

 • Ventilační systém
 • Vyšší hlučnost
 • Filtrace uvnitř ventilace

2 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  10

  Komfort

  8.5

  Hlučnost

  7

  Ventilace

  9.5

  Kvalita zpracování

  3

  Výbava

  10

  Cena

  9

  Přilba rozhodně není úplně špatná. Ocenit lze především na tuto cenovou kategorii skvělý výhled, celkovou výbavu a účinnou ventilaci, ale bohužel kvalita zpracování a levné konstrukční řešení různých prvků, které nefungují dobře ji sráží do kategorie NEDOPORUČUJI. Za zmínku stojí především chatrné uchycení bradového deflektoru, odfláknutá a špatně fungující aretace plexi a také dost chatrný systém uchycení plexi (po prád sundáních a nasazeních se rozsypal).

 2. Výhled

  10

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  5

  Ventilace

  10

  Kvalita zpracování

  8.5

  Výbava

  8.5

  Cena

  10

  Souhlasím, za ty prachy není co řešit!!!! Hlučnost je na můj vkus fakt větší, ale tak to je daň za tu cenu

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here