NEXX X.G 200

0

Poslední dobou se s těmi stylovými helmami doslova roztrhl pytel. Nejen že jeden čas sehnat stylovou helmu byl problém, ale bylo to skoro nemožné. Dneska už má retro helmu téměř každý výrobce a firma NEXX není žádnou vyjímkou. Stylová retro helma NEXX X.G 200 na to jde trošku jinak. Její design byste spíše zařadili do 70 – 80. let motokrosové éry, než do kategorie silničních závodů.

Nicméně pokud nemáte „krosku“ tak se samozřejmě nic neděje. Helma je ideální i jako doplněk k dnes oblíbeným cafe-racerum, scramblerům nebo jiným stylovým motorkám. Svojí konstrukcí se ale převážně hodí na městské a okolní popojíždění více, než na pilotování nad dálniční rychlostí po okreskách.

Skořepina je vyrobena z kompozitu X-Matrix, což je kombinace aramidových vláken (kevlar), uhlíkových vláken (karbon), několika-směrných skelných vláken a speciálních technických 3D vláken. Na bezpečnost a pevnost bylo tedy rozhodně myšleno. Helma je k dostání ve dvou velikostech XS až M, a L až XXL a díky skořepině se váha pohybuje kolem 1 250 gramů v největší velikosti.

Přilba NEXX X.G200 – veškeré kombinace barev a velikostí od nejnižší ceny

Vnitřní polstrování je velká „pohádka“. Doslova jako když máte hlavu mezi polštáři, které jsou zatíženy z každé strany. Společnost NEXX tady při vývoji používala nejen sken několika druhů a typů hlav, ale také 3D lití panelů. Takže helma sedí dokonale (alespoň na mírně oválnější hlavě). Celý interiér včetně panelů je samozřejmě vyjímatelný a pratelný. Jemné polstrování pak odvádí pot a je vyrobeno z antialergenní tkaniny.

Ventilace 🙂 komentovat u takto otevřený helmy moc nejde. Nicméně jsou zde dva ventilační vstupy. Jeden ve vyztužené přední části, který směřuje proud vzduchu přímo na pusu a do oblasti kolem brady. A horní ventilace u štítu.

Samotný štít oceníte za opravdu slunečného počasí a třeba i při přesunech na rovných přehledných úsecích. Helma totiž nabízí opravdu pěkně široký výhled do stran a horní štít tak blokuje sluneční paprsky, které bývají často dost nepříjemné. Štít nikterak nezaclání ve výhledu a nabízí dvě polohy nastavení. Jeho výměna je otázkou pár vteřin, protože je uchycen jen na třech cvočkách. Pokud jste náročnější, tak NEXX nabízí jiné kšilt a i přední hledí s klasickou bublinou.

Výrobce: NEXX
Model: NEXX XG200, X.G200, XG200 Offroad, XG200 Purist, XG200 Super Hunky, XG200 Dirt Fever, XG200 Desert Race, XG200 Flat 6 a další…
Typ: integrální retro přilba
Materiál: kompozit X-Matrix, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

7.9

Výhled

9.0/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

7.0/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

6.0/10

Cena

7.5/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku