Nexx XR2 Carbon

Dobré se stává lepším. To je i příběh mojí helmy Nexx XR2 Carbon. Koupil jsem tuhle helmu u FC-moto.de a když jsem si ji nesl domů, tak jsem měl pocit jak by mi do krabice nic nedali :))

Po vybalení tam samozřejmě byla, jenom je ten karbon fakt lehounkej materiál a celá helma váží do 1300 gramů. Helma v balení nenabízí pinlock a je potřeba ho dokoupit, stejně jako plexisklo v jiné barvě. Standardně je totiž helma dodávána z čirým hledím. V krabici jsem našel také náhradní (doplňující) lícnice a nějaké nálepky.

Dlouho jsem brouzdal na internetu a rozhodoval se mezi několika typy a značkami. Mezi horké favority patřila Lazer Monaco, Scorpion EXO 2000 a Shoei 1100. Nicméně design zvítězil a ve variantě X.R2 Carbon Pure se podle mě jedná o jednu z nejkrásnějších helem vůbec. Kvalita zpracování a laku na skořepině je perfektní a plně srovnatelná se špičkou.

Nicméně ne všechno je růžové a po roce ježdění můžu udělat takový jakýsi soupis. Takže začnu nejdřív pozitivama: váha – jednoznačně patří mezi nejnižší co jsem kdy držel v ruce a měl na hlavě, za jízdy ji necítíte téměř vůbec. Už se mi párkrát stalo že jsem po dlouhý projížďce zapomněl sundat helmu a doma si pak ťukali na čelo proč nezůstala v garáži. Dalším pozitivem je opravdu hodně široký výhled přes hledí. Hodně podobné mé AGV AX-8 kterou mám na enduro. Jestli se ptáte proč jsem si kupoval tuhle Nexxku, tak protože AGV se na GSX-R moc nehodí 🙂

Vnitřek polstrování je na dotek příjemný a tak nějak nevybočuje ze standardu a v teplém počasí příjemně chladí (CoolMax). Vybrání pro uši nabízí místo i pro sluchátka ke komunikátoru, na který je zde příprava a celý interiér byl navrhován tzv. 3D na tvar hlavy. Vzduch do helmy vniká 2 předními vstupy a odchází 4 výstupy. Odvětrání a celková ventilace funguje dobře, jenom v extrémním horku a při pomalé rychlosti moc nestíhá. Ale to asi u žádné helmy. Helma na okruhu funguje naprosto bez problému a i při svižném tempu na silnici není žádný problém.

A teď k těm záporům. Vnitřní výstelka je užší a systém uchycení pokud ji chcete vyndat a vyprat je docela drsnej. Mě to zabralo cca 5 minut a to si myslím že jsem zručnej. Nicméně od helmy čekám hlavně bezpečnost, skvělej design a aby fungovala jak má což se tady děje. Otevírání hledí přilby chce trochu cviku. Pacička je totiž umístěna uprostřed a těsně nad ventilačním vstupem. Navíc je docela malá a v rukavicích blbě hůře uchopitelná. Hledí má bohužel jen tři polohy: zavřeno, otevřeno a napůl otevřeno. Výměna plexi v porovnání se Shoei nebo Scorpion chce taky nějakou práci. Na vteřiny se to počítat nedá.

Nicméně i tak můžu helmu Nexx XR2 Carbon doporučit každému kdo chce dobrou a hlavně pěknou karbonovou přilbu na rychlej polet po okreskách nebo na závodním okruhu. Na normální ježdění mi přijde trošku hlučnější, ale to je možná tím že jsem do ní nikdy nepoužil špunty. Krásnější karbonovou helmu asi neseženete (nebo bude stát ranec) 🙂

Výrobce: Nexx
Modely: Nexx XR2 Carbon, X.R2 Carbon Pure, XR2 Vortex, X.R2 Plain, X.R2 Trion a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: uhlíková vlákna (karbon), EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

Nexx XR2 Carbon

8.2

Výhled

9.8/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

5.5/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Design
  • Karbon

Zápory

  • Hlučná
  • Malé ovládání plexi

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here