Nolan N64

0

Italský výrobce přileb Nolan (vyrábí také helmy X-Lite) není na našem trhu tolik známý. A to je poměrně škoda. Firma Nolan patří mezi inovátory sloučenin polykarbonátů a proto je většina nabídky helem vyrobena z tohoto materiálu. Nejde jen o cenovou úsporu při výrobě, ale také o dobrou odolnost proti nárazu. Což se můžete přesvědčit u testu SHARP kdy helma Nolan N64 získala hodnocení 4 hvězdiček z celkových pěti.

Přes 700 kilometrů v této helmě nás přesvědčilo o jejích kvalitách. Zpracování je na vysoké úrovni stejně jako v případě jiných značek a výbava také nepatří mezi nejmenší. Hledí má přípravu na PinLock a vyjímatelná a pratelná výstelka Clima Comfort je pohodlná i při delším ježdění. Integrovanou clonu však nečekejte a ani vybrání pro bluetooth – což je možná dobře, protože…

S čím jsme se opravdu potýkali tak byl nepříjemný hluk už v relativně nízkých rychlostech. Helma nám seděla perfektně, mírně mačkala, nikde nic neplandalo a byla celkově super. Ale pouze pokud jsme nesedli na motorku. Nepříjemný hluk začínal už někde kolem 70 km/h a s vyšší rychlostí se stupňoval. Nevíme jestli je to systémem ventilace nebo celkovým zpracováním (protože to působí opravdu kvalitně) ale generovaný hluk je opravdu nepříjemný. Představa že jedete dlouhou dobu na dálnici připadá v úvahu pouze s dobrými špunty do uší.

Menší výtku bychom měli i k horní ventilaci, která zas tak moc nefunguje a je cítit jak helmou proudí již ohřátý vzduch. Jako by nahoře v přilbě byla „expanzní nádoba“ a vzduch z ní teprve cirkuloval do helmy. Což má nejspíše taky za následek nepříjemné zvláštní zvuky, které se projevili cca po 400 kilometrech. Možná to dělal pohyb EPS vrstvy, možná něco jiného, ale jsou věci které na motorce prostě řešit nechcete a chcete se soustředit pouze na jízdu.

Je to velká škoda, protože helma Nolan N64 měla silnou ambici stát se kvalitní a bezpečnou helmou v nižší střední cenové kategorii. Jen trošku zapracovat na ventilaci a opravdu hodně na hlučnosti. Pokud vám však nevadí jezdit se špunty v uších, nebo se pohybujete v nízkých rychlostech (například na skútru), klidně si helmu pořídit můžete a bude vám plně vyhovovat.

Potřebujete helmu ihned?

Zobrazit cenu a koupit na insportline.cz

Zobrazit cenu a koupit helmu na Alza.cz

Výrobce: Nolan
Model: Nolan N64, Nolan N64 Smart, N64 MOTO GP, N64 SPORT, N64 Smart Flat, N64 Stylet Metal, N64 FLAZY, N64 STYLET, N64 Swerve, N64 SWERVE FLAT, N64 Let´s Go, N64 ITALY, N64 RAPID, N64 REPLICA E. Bastianini a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

Nolan N64

7.1

Výhled

8.5/10

Komfort

7.0/10

Hlučnost

5.0/10

Ventilace

6.0/10

Kvalita zpracování

8.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

7.5/10

Pros

  • Příprava na PinLock

Cons

  • Vyšší hlučnost
  • Horní ventilace

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku