Nolan N87

Po předchozím testování helmy Nolan N64 se nám do dalšího testu stejné značky moc nechtělo, ale teď jsme rádi že jsme se rozhodli do něj jít. Nolan N87 předvádí ve své kategorii mistrovskou práci a až na pár drobností můžeme helmu označit jako kvalitní a silně konkurence schopnou. Respektive jednu z nejlepších ve své kategorii.

Co vás možná překvapí je materiál helmy, který zde není již očekávaný kompozit různých technický tkanin, ale polykarbonát. Což může v kategorii kde začínají kompozitové přilby vypadat nepatřičně nebo i nebezpečně, ale fakte je že se není čeho bát. Helma získala již standardní homologaci ECE 22.05 a DOT, ale také 4 hvězdičky z 5 v nezávislém hodnocení bezpečnosti přileb SHARP.

Za zmínku rozhodně stojí možnost si helmu „vylepšit“ a zvýšit pasivní bezpečnost přidáním LED brzdového světla ESS (Emergency Stop System) do helmy. Brzdové světlo funguje na helmě na bázi vnitřního gyroskopu, kdy se při silném brždění rozsvítí a upozorní tak více řidiče za vámi, že se něco děje. Ovšem je potřeba počítat s vyšší hmotností a rozdíl tak může být až 100 gramů. Ačkoliv jsme to na helmě neměli, je to určitě zajímavá možnost.

Po skořepině následuje EPS vrstva která je zde s dvojitou hustotou, což je pro silniční využití dostatečný standard. Skořepina je navíc vyráběna ve dvou velikostech takže i disproporčně je o bezpečnost postaráno. Nově přepracovaný vyjímatelný a pratelný interiér Clima Comfort je vyroben z dvojité tkaniny s mikro perforací. Navíc má interiér různou hustotu výplně, takže tolik nemačká do lícnic nebo do hlavy. Dalším pokrokem je nové použití „systému“ Eyewear Adaptive, který nedělá nic jiného než umožňuje zasunutí brýlí do helmy. Jednoduše odejmete panely nad lícnicemi a zasunete brýle. V oblastí uší jsou také kapsy pro bluetooth sluchátko a komunikační systém. Do helmy se bez problémů vejde většina komunikačních systémů výrobce – Nolan N-Com B5, B5L, B1 nebo MCS RCS.

Výhodou je také integrovaná sluneční clona VPS která má kromě ochrany UV400 taky povrchovou úpravu proti poškrábání a zamlžení. Ovládání na levé straně je intuitivní a v rukavicích nečiní žádný problém. Vzhledem k opravdu širokému hledí přilby je zde dostatek místa na vložku PinLock MaxVision (která je součástí balení). Zkoušeli jsme helmu v 5°C na projížďce a k žádnému zamlžení nedošlo. Celkový systém uchycení hledí byl také přepracován a nový rotační mechanismus je vybaven pružinou vyvíjející zpětný tlak proti směru pohybu hledí (nyní ve fázi patentování firmy Nolan). Funguje to tak že hledí ačkoliv má asi 10 poloh otevření, více těsní a nedovoluje vzduchu nadzvedávat plexi nebo obtékat kolem těsnění dovnitř helmy.

Ventilační systém AirBoost funguje pomocí jednoho bradového vstupu a dvou čelních velmi efektivně. Hlavní výhodou je nastavitelnost bradové ventilace, která poskytuje 8 mikro-kroků nastavení a tak v případě že by hrozilo zamlžení v dešti jej můžete tímto eliminovat. Vzduch bradovou ventilací nejde přímo na pusu ale spíše líce a přední část obličeje. Chce si to trochu zvyknout, ale nebojte se že by vám vzduch šel do očí, to se neděje. Dva horní ventilační vstupy mají pogumované slidery k otevírání, takže jejich ovládání není problém ani v rukavicích. Pomocí vzduchových tunelů v EPS vrstvě rozvádí vzduch i do míst, kam samotná ventilace nedosáhne. Ve spojení s extraktorem v nastavitelným výstupem v zadní části ventilace funguje bravurně.

Co se týká hlučnosti je to zde nepatrně komplikovanější. Silné vrstvy EPS a kvalitní podšívka tlumí hlučnost helmy stejně důležitě jako dobrá aerodynamika. Největší hlučnost zde pochází od horních ventilačních vstupů, ale není to nic hrozného. Spodní bradový vstup je o poznání méně hlučnější a v kombinaci s bradovým deflektorem výrazné zvýšení hluku nepozorujeme. Lze říci že helma je spíše nadprůměrně utlumena ve své kategorii. Na delší cesty vyšší rychlostí však počítejte se špunty do uší.

Rozhodně doporučujeme helmu Nolan N87 před zakoupením vyzkoušet a ještě lépe projet. Systém zapínání Microlock2 může v případě opravdu silného krku působit nepříjemně v oblasti ohryzku. Nolan N87 tak patří mezi vysoce kvalitní helmy do běžného provozu a mezi konkurencí se rozhodně neztratí.

Potřebujete helmu ihned?

Zobrazit cenu a koupit na insportline.cz

Výrobce: Nolan
Model: Nolan N87, Nolan N87 Marz, Nolan N87 Special Plus, Nolan N87 Arkad N-com, Nolan N87 Hi- Visibility, Nolan N87 Fade N-COM, Nolan N87 Classic N-COM, Nolan N87 Martz, Nolan N87 Iconic Replica, Nolan N87 Fulgor, Nolan N87 Harp, Nolan N87 Ledlight, Nolan N87 Italy, Nolan N87 Rapid a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXXL


Nolan N87

9

Výhled

9.4/10

Komfort

9.2/10

Hlučnost

8.5/10

Ventilace

9.2/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

9.0/10

Cena

9.0/10

Klady

 • Clima Comfort + Eyewear Adaptive
 • Kvalita zpracování
 • Rotační mechanismus uchycení hledí

Zápory

 • Při vyšších rychlostech vyšší hlučnost
 • Vyšší váha

1 hodnocení

 1. Výhled

  9.5

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  8.5

  Ventilace

  10

  Kvalita zpracování

  9

  Výbava

  9

  Cena

  9

  Výborná helma ve střední třídě.
  Dobrý výběr barevných provedení.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here