Nolan N90-2

Nástupce oblíbeného staršího modelu Nolan N91 a N91 Evo je tady. Název je trošku matoucí, ale díky pomlčce se zapamatovat dá: Nolan N90-2.
Zpracování této vyklápěcí přilby je dle nových standardů společnosti Nolan a tedy plně srovnatelné se světovými výrobci.

Bohužel však firma SHARP, která ve Velké Británii testuje odolnost a kvalitu přileb, novou N90-2 ještě neotestovala. Nicméně pokud se podíváte do jejich databáze a na starší testované modely, všechny přilby získaly 4 hvězdičky z 5 možných.
A u vyklápěcích přileb je to zejména díky schopnosti “neotevření” při pádu. Což hraje z bezpečnostního důvodu podstatnou roli. Dvanáct testovaných přileb s takovýmto výsledkem je rozhodně působivé. Nemáme tedy pochybnosti o tom, že by společnost Nolan u nového modelu N90-2 z hlediska bezpečnosti něco podcenila.
Skořepina přilby je vyrobena z polykarbonátu s finálním lesklým lakováním. Ovládací prvky ať už vyklápění nebo ventilace působí solidním dojmem. Ovládání v rukavicích je také bez problémů.

Ventilační vstup je v horní části pouze jeden s mírným “štítem” aby docházelo k “ram-air” efektu. Vzduch pak proudí skrze kanálky v polyesterové vrstvě uvnitř helmy. Ty jsou vyvedeny k zadním dvěma extraktorům, které ohřátý vzduch odvedou z helmy. Oproti minulým modelům N91, kde ventilaci šlo označit jako téměř nefungující nebo velmi podprůměrnou, zde došlo k rapidnímu zlepšení. Rozprostření vzduchu po celé hlavě konečně funguje tak jak má a i při nižších rychlostech funguje bez problémů.

Hledí je dostatečné široké, ale nikterak nevybočuje ze standardu dané třídy. Naštěstí je zde už příprava pro vložku PinLock, která ale není součástí balení. A do budoucna ji rozhodně budete potřebovat, protože ochrana hledí proti zamlžení, není od výrobce téměř žádná. Vnitřní sluneční clona má ochranu UV400 a proti poškrábání. Ovládání je na levé straně přilby a nikoliv né moc prakticky nahoře hlavy.

Ovládání výklopné části je specifické Nolanu (možná proto patří jeho “vyklápěčky” mezi nejvíce bezpečné) a chce trošku cviku a trénování. Zjišťovat za jízdy jak vlastně na to, není úplně optimální 🙂 Výhodou je také homologace přilby jak otevřené, tak zavřené.
Nolan N90-2 je entry-level cestovní vyklápěcí přilbou. Je potřeba počítat s pár drobnostmi, ale za danou cenu se jedná o dobrý poměr cena/kvalita.

Potřebujete helmu ihned?

Zobrazit cenu a koupit na insportline.cz

Zobrazit cenu a koupit helmu na Alza.cz

Výrobce: Nolan
Model: Nolan N90-2 N-Com, N90-2 Classic, N90-2 Stratton, N90-2 Special,
Typ: vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.1

Výhled

8.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.0/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here