NOX N302S

0

Hledáte nízkorozpočtová integrální přilbu? Pak byste ze svého seznamu určitě neměli vynechat NOX N302S. Posledních pár let vidíme od Francouzského producenta čím dál tím zajímavější kousky a až nevídaný poměr cena/kvalita. A to samé se týká i tohoto modelu.

Tedy pokud nemáte přehnané nároky a hledáte levnou helmu na skútr, na slabší motorku nebo jen nechcete utrácet víc peněz. Kolem 3000 Kč získáte vybavení dražších modelů prestižních značek, ale samozřejmě je tady určité „ale“.


NOX N302 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Celkově je přilba NOX N302-S zpracována opravdu kvalitně ale nějaké drobnosti se najdou. Třeba plastové ovladače ventilačních vstupů působí relativně levným dojmem. Plastové ovládání sluneční clony také nepůsobí zrovna dvakrát pevným dojmem a dokážeme si představit že se za pár let působení sluníčka ulomí. Jinak je ovládání sluneční clony pohodlné a v rukavicích nečiní žádný problém.

Skořepina je vyrobena z termoplastu a nabízí se ve velmi hezkých barevných kombinacích. Za nás bychom vybrali kombinaci matného laku/designu, protože na lesklém povrchu více vyniknou ony plastové ovladače. Pokud zvolíte barevný design model N302S Fast Lane nebo N302S Vector, popřípadě N302S Guard, plastové ovladače nebudou tak kontrastní s okolím jako třeba v bílé lesklé variantě.

Vnitřní interiér je pohodlný tak akorát a velkou výhodou je možnost jeho vyjmutí. Bohužel zde nejsou vybrané drážky pro dioptrické brýle, takže jejich nošení bude lehce nekomfortní. Naopak je zde příprava pro Pinlock (konkrétně fólie Pinlock 30), kterou někteří prodejci přidávají k balení zdarma – což je v této ceně velmi příjemný bonus. Samotné hledí se bez Pinlocku mlží dost rychle, takže by to měla být první věc kterou po vybalení z krabice dáte na helmu.

Moc tomu nepomáhají ventilační vstupy v bradové části (4 vstupy ovládané jedním sliderem) nebo vytvarování nosního deflektoru s mikroventilací na hledí. Horní dva ventilační vstupy uprostřed helmy (taktéž ovládané jedním sliderem) plní funkci až při vyšších rychlostech, typicky kolem 100 km/h. Nebojte, jezdit s tím kolem 50 km/h ve městě samozřejmě lze, ale je snazší pro rychlé vyvětrání otevřít hledí. Zadní ventilační výstupy pomáhají extrahovat teplý vzduch z helmy a tak díky „nasávajícím“ vstupům zpředu je v helmě relativně příjemné klima.

Za cenu kolem 3000 Kč získáte hezkou základní integrální přilbu. Pokud jste začínající motorkář, nejezdíte extra rychle, nebo nemáte moc financí na zbyt, může být NOX N302S jedním z favoritů.

Výrobce: NOX
Model: NOX N302, N302S, N302-S, N302S Fast Lane, N302s Shape, N302S Quest, N302S Guard, N302s Lunar, N302s Torque, N302s Strabus, N302s Vector a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: termoplast, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.2

Výhled

8.5/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.5/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Kvalita zpracování
  • Připrava PinLock
  • Cena

Cons

  • Ventilace by mohla být lepší
  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku