NOX N630

Člověk nejezdí jenom na velké kubatuře, ale když je potřeba vzít do města něco menšího a svižného, ideálním dopravním prostředkem je skútr. Takže recenze helmy na skútr nemůže chybět. Dnes recenzovaná otevřená helma NOX N630 spadá do stejné kategorie (i když tedy o něco vyšší), než nedávno recenzovaná helma Tornado TS. Pokud se rovnou ptáte na otázku, zdali se vyplatí trošku připlatit – pohybujeme se v cenové kategorii kolem 1 200 Kč, tak za nás říkáme rozhodně ano.

Bohužel tady nemůžeme vypsat moderní technologie a funkce, které vždy popisujeme a to z důvodu že se jedná o obyčejnou helmu. Nic extra zde nenaleznete, žádné „WOW“ se nekoná a helma prostě jen plní účel který plnit má. Už na pohled si můžete všimnout prodlouženého hledí k místům brady, oproti přilbě Tornado TS. Kde sebemenší poryv bočního větru znamenal, že jste jej měli pod hledím. Tady je vše naopak v pořádku a i silnější vítr ať už z boku nebo díky rychlosti zpředu, nepůsobí žádné problémy.

Všechny barevné kombinace a velikosti helmy NOX N630.

Čekat kompozitní složení nebo skelná/uhlíková vlákna je v této cenové kategorii absolutní nesmysl. Dočkáte se klasické polykarbonátové skořepiny s jednou ochrannou vrstvou (z polyesteru) kvůli rozprostření energie a vcelku příjemné polstrování. To je zde samozřejmě nevyměnitelné, nebo nám se alespoň nepodařilo zjistit, jak jej bez poškození z helmy vybrat. Z počátku sedí helma na hlavě velmi těsně, ale během několik vyšších desítek kilometrů se příjemně vytvaruje a žádný problém není. Z náhradních dílů jsou k dispozici pouze dvě verze plexi a to buď transparentní (se kterým je helma standardně dodávána) nebo kouřové/tmavé. Ani široký výběr barev vás nečeká a přilbu můžete koupit pouze v bílé nebo černé barvě. V zásadě to ani tolik nevadí, protože dneska je možností jak upravit design přilby nespočet – od folie k nalepení, přes lakování, airbrush až po gumový nástřik plastidip.

Takže pokud jste velmi limitování rozpočtem a hledáte v této cenové kategorii dobrou helmu na skútr, světlé výjimky existují. A to je přesně otevřená přilba NOX N630.

Výrobce: NOX
Model: N630
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

otevrena-helma-na-skutr-nox-n630 recenze-prilby-nox-n630 recenze-helmy-nox-n630

NOX N630

7.9

Výhled

9.0/10

Komfort

7.4/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Výbava

6.5/10

Cena

8.5/10

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here