NOX N964

Francouzský výrobce přileb NOX Helmets na trh dodává již několik let vyklápěcí přilbu NOX N964. Z původní ceny kolem 4 000 Kč jsme nyní ani ne na polovině. Jak tedy vypadá a hlavně funguje helma za zhruba 2 000 korun?

Skořepina je z klasického polykarbonátu, ono čekat jiný materiál v této cenové kategorii ani nelze. Avšak celkové zpracování jak detailů, tak povrchové úpravy, laku, je na velmi dobré úrovni. Plast užitý kolem ventilačních vstupů patří při bližším pohledu k těm levnějším, ale pořád se bavíme o vyklápěcí helmě za cca 2 000 Kč a ne za pětinásobek.

O pohodlí uvnitř helmy se stará vyměnitelná a pratelná podšívka. Systémy proti pocení však nečekejte. Prošití panelů polstrování je kvalitní a nikterak nezasahuje do pohodlí řidiče (neškrábe). Ventilační vstupy jsou tři. Jeden hlavní na bradě těsně pod hledím a dva nahoře. Ovládání v rukavicích vyžaduje natrénovat grif, jelikož je horní ovládání ventilace pomocí relativně úzkých výčnělků.

Při vyšší rychlosti fungují ventilační otvory relativně dobře, ale ve městě je lepší otevřít hledí nebo kompletně celou přední část přilby. Naštěstí je helma homologována i jako otevřená.

Naopak velmi slušná je integrovaná sluneční clona. Zatmavení není ani moc velké a ani malé. V podvečerním městě ideální pomocník a nemusíte se bát, že něco nebo někoho přehlédnete. Ovládání je klasicky na levé straně, ovšem mechanismus je celkem malý a tak potřebujete další tréning.

Pro koho je helma ideální? Pokud rádi hltáte stovky kilometrů denně, doporučujeme se raději podívat někam jinam, ačkoliv vás to bude stát víc. Jestli chcete vyklápěcí helmu na skútr nebo malou motorku a pohybujete se maximálně do dálniční rychlosti (kde je hlučnost již znatelná) nebo jezdíte převážnou většinu času „kolem komína“, městem a jeho okolí, NOX N964 vám bude až na pár drobností vyhovovat.

Výrobce: NOX
Model: NOX N964, N964 HUB, N964 Shade, N964 Jaune Fluo (Neon)
Typ: vyklápěcí/modulární přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

7.9

Výhled

8.5/10

Komfort

7.0/10

Hlučnost

6.5/10

Ventilace

7.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Cena
  • Integrovaná sluneční clona
  • Homologována i jako otevřená

Zápory

  • Vyšší hlučnost
  • Menší ovládací prvky

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here