Ozone A-951

Ozone, že vám je ta značka povědomá a něco vám říká? Nejspíše si ji spojujete ze dvou odvětví, buď počítačových her (jiná značka vyrábí příslušenství k PC) nebo z paraglidingu – kde helmy Ozone patří mezi ty lepší a hojně využívané. Bohužel značka Ozone, o které budeme mluvit dneska, nemá společné s ani jedním.

Když jsem si helmu koupil, začal jsem zjišťovat o značce víc informací (což se logicky má dělat před koupí, ale byl jsem v časovém pressu). No a nenašel jsem kromě bohatého českého zastoupení vůbec nic. Respektive spousty českých a pár slovenských prodejců a žádné další informace. Tedy až na pobočku těchto helem v Indii. A vzhledem k tomu že prodejce byl zařazen také v kategorii „manufacture“, s největší pravděpodobností se jedná o Indické helmy.

Následovalo zděšení a pak i stejné uvědomění že s helmou stejně budu málokdy jezdit více než 100 km/h, takže určitá bezpečnost by měla být v pořádku. Teda nerad bych to vyzkoušel, ale znáte to…

Samotná helma má kupodivu velmi dobré zpracování, pokud přihlédneme k tomu, že je vyrobena z termoplastu. Co mě ale překvapilo je opravdu dobrá výbava, srovnatelná s dražšími helmami. Design je věc individuální, ale matná černá je opravdu pěkná. Sice lak není zrovna dvakrát kvalitní a při neopatrnosti s klíčky (ano vim, jsem šikovnej) dojde snadno k poškrábání. Ale celkově působí helma dost solidním dojmem. A to i co se týká váhy, jelikož se její hmotnost pohybuje při velikosti „L“ kolem 1600g.

Za velký plus považuju možnost aretace plexiskla, protože při jízdě městem se to opravdu hodí. Helma nabízí 7 poloh aretace hledí a společně s nosním deflektorem umožňuje při menším otevření, velmi slušný boj proti zamlžování. Logicky v ceně kolem 1 500 Kč, nemůžete čekat vložku nebo i přípravu na PinLock.

Ovládání ventilace je vyhotovené z lesklého plastu a působí tak jak vypadá – ne tedy zrovna dvakrát bytelně. Tři vstupy ventilace (a čtyři výstupy) se starají o dostatečný přísun studeného vzduchu, ale bohužel také o dostatečný přísun aerodynamického hluku. Představa že s helmou jedu někam dál než 100 km, nebo rychlostí vyšší než 120 km/h mě dost děsí. Optimální rychlost je tak do cca 80 km/h. Pak už začne hluk geometricky narůstat a z jízdy moc není.

Helma má také vyměnitelný a pratelný interiér, což začíná být pomalu v této cenové kategorii standard, stejně tak jako možnost výměny plexiskla bez použití nářadí. Pokud přemýšlíte o levné ale přesto relativně dobré helmě na skútr nebo nějaké pomalé přibližovadlo, určitě se po Ozone A-951 podívejte.

Výrobce: Ozone
Model: A951, A-951
Typ: integrální přilba
Materiál: termoplast, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Ozone A-951

8

Výhled

8.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

5.0/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Výbava

8.5/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Kvalita zpracování
  • Aretace hledí

Zápory

  • Vysoká hlučnost

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here