Schuberth C4 Pro

Dosluhuje vaše Schuberth C3 a hledáte její náhradu u stejné značky? Pak je jednoznačně nejlepší variantou vyklápěcí přilba Schuberth C4 Pro. Nenechte se však zlákat výhodnou cenou klasického modelu C4, který již končí. Proč, to vysvětlíme později.

Model C4 lze nově najít pod označením C4 Basic a C4 Pro. Zatímco model Basic vychází z předchozího modelu C3 Pro, jen s pár úpravami, C4 Pro je kompletně „nová“ helma.

Pokud vezmete C4 Pro do ruky a porovnáte s předchozí C3, nejspíše vás překvapí její lehkost. Je to vlivem nové technologie DPF (Direct Fiber Processing). Jde o technologii, kdy počítačem řízený robot seřízne vypočtený objem skelných vláken a s přesně odměřeným objemem pryskyřice pod vysokým tlakem vlisuje do připravené formy. A přesně proto je možné na stejném místě získat různými poměry směsi mnohem vyšší pevnost při celkové nižší hmotnosti helmy.

Kompaktní design, se kterým začal výrobce u původního modelu C4 je i u této přilby. Což většinou znamená o půl čísla až číslo větší velikost než na jakou jste zvyklí od jiného výrobce. K dispozici jsou dvě velikosti skořepiny XS-L a XL-3XL. Velkou výhodou je samozřejmě vyměnitelnost vnitřní podšívky.

Interiér je nyní nazýván ShinyTex a na pohodlnosti z předchozích modelů samozřejmě neztratil. Jemná, funkční a pot odvádějící tkanina neškrábe ani při dlouhých cestách přes několik států. Dalo by se parafrázovat, že zažijete stejné pohodlí jako v německé luxusní limuzíně.

A proč vybrat model Schuberth C4 Pro namísto klasické a mnohde i cenově výhodné C4? Původní C4 totiž měla problém se zamlžováním hledí a sluneční clony i při použití PinLock fólie. Přední bradová ventilace sice fungovala velmi dobře, ovšem výrobce nejspíše neodhadl potřebný přívod vzduchu a při nižších teplotách docházelo k zamlžení. Nejen proto došlo k přepracování a představení modelu C4 Pro a i varianty C4 Basic, kde tyto problémy již nejsou.

Systém multikanálové ventilace ve vrstvě EPS (samozřejmě s rozdílnou hustotou) je přepracován a po celé hlavě cítíte čerstvý vzduch v téměř jakékoliv rychlosti. Systém přepracování ventilace se na hlučnosti uvnitř helmy neprojevil a v porovnání s modelem C3 je helma o pár decibelů tišší.

Helma C4 Pro je nově vybavena integrovaným mikrofonem a sluchátky s přípravou na komunikátor Schuberth SC1 a SC2, který je prodáván samostatně. Pokud však komunikátor již máte, třeba od SENY, raději bychom zvážili jej. Dle osobních zkušeností nám přijde onen komunikátor od výrobce lehce průměrné kvality a v poměru cena/výkon, zase ne tak moc výhodný. Možná varianta komunikátoru SC2 bude lepší.

Výrobce: Schuberth
Modely: Schuberth C4 Pro, C4 Pro Glossy, C4 Pro Legacy, C4 Pro Fluo, C4 Pro Carbon Delta, C4 Pro Fragment a další…
Typ: integrální výklopná přilba
Materiál: DPF, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL

9.2

Výhled

9.7/10

Komfort

9.6/10

Hlučnost

9.2/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.7/10

Výbava

9.3/10

Cena

7.6/10

Klady

 • Přepracovaný systém proti zamlžování
 • Ventilace
 • Nižší váha při lepší strukturální tuhosti

Zápory

 • Vyšši cena
 • Komunikační systém výrobce

2 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  10

  Komfort

  10

  Hlučnost

  10

  Ventilace

  10

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  10

  Cena

  8

  Konečne prilba, kde nemusím mať štuple v ušiach keď idem na dlhšiu cestu. Tichá, komfortná a ľahká (mám verziu PRO Carbon). Komunikátor funguje výborne, chce to len prestudovať a naučiť ovládanie. Cena vysoká, ale komfort bezchybný. Stojí to za to.

 2. Výhled

  10

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  9.5

  Ventilace

  9

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  10

  Cena

  5

  Pro mě nejlepší helma. Tichá, pohodlná na dlouhý cesty ale teda drahá.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here