Schuberth S2 Sport

Inovovaný model jedné z nejtišších přileb modelu Schuberth S2 je tady. Stovky hodin v aerodynamickém tunelu u předchozího modelu Schuberth S2 vedli k tomu, že jsme měli na trhu tu čest mít jednu z nejtišších přileb. Za zlomek ceny „krále tichosti“ modelu Schuberth C3 Pro jste získali ideální sportovně cestovní přilbu se skvělým komfortem a perfektním odhlučněním. A nyní přišel čas přivézt už téměř dokonalý výrobek k ještě větší dokonalosti.

Skořepina helmy je nyní vyrobena kombinací technických a sklolaminátových vláken v triple-matrix matici a při své nízké váze disponuje extrémní pevností. Oproti předchozímu modelu dostala nová verze Schuberth S2 Sport o něco lepší aerodynamiku a byl snížen odpor helmy v přímém směru což zapříčinilo lepší stabilitu ve vyšších rychlostech.

Pokud jste měli někdy na hlavě helmu Schubert, určitě víte jak jsou pohodlné. Vybrané textilie CoolMax perfektně odvádí pot a vlhkost z tváří a díky návrhu interiéru skvěle sedí. Celý vnitřek byl projektován na několika stovkách tvarů hlav a bylo použito rozdílné hustoty materiálu. To znamená že v oblasti uší je jemnější materiál (a mírné vybrání) kdežto v oblasti lícnic nebo kolem hlavy je pevnější a těsnější. Důvodem je nejen pohodlnost a aby helma „seděla“ kde má, ale také bezpečnost. I proto je součástí helmy systém A.R.O.S (Anti-Roll-Off-System), který zabraňuje otočení přilby na hlavě v případě pádu. Pomocí dvou pásků je helma jednoduše spojena s přezkou helmy. Pokud jste někdy zkoušeli nebo jezdili v předchozím modelu Schuberth S2, určitě vás původní zámek přezky dost otravoval – špatně se zapínal, mačkal a celkově se na téměř dokonalé helmě nepovedl. U nynějšího modelu Schuberth S2 Sport na to naštěstí vývojáři mysleli a původní nedokonalé zapínání nahradili klasickým zamykáním pomocí dvojitých D kroužků.

Schuberth S2 Sport – seřazeno od nejnižší ceny

Ventilace u nové S2 Sport funguje nejlépe ve své třídě. Už původní model měl dobře vyřešenou ventilaci ale nyní je vše ještě dál. Je to zejména díky interiéru, který má skeletonovou konstrukci a mnoha ohledech tak nechává volný „vstup“ vzduchu ze vzduchových kanálků vytvořených v EPS vrstvě. V přední bradové části se nachází jeden ventilační vstup doplněný dvěma vstupy na hlavě. Bradový vstup přivádí vzduch do oblasti kolem pusy a část vzduchu i na hledí, takže případná kondenzace nemá šanci – a pokud by měla máme zde ještě vložku PinLock. Horní ventilační vstupy fungují absolutně bez problémů a jejich ovladatelnost není v rukavicích problém. Hlava řidiče je při rychlosti 100 km/h díky důmyslné ventilaci ochlazována objemem vzduchu, který se přibližuje hodnotě až 10 litrů za vteřinu. Je vidět že si firma Schubert vzala ze spolupráce a vývoje přileb pro závody Formule 1 spousty inspirace. Zadní ventilační průduchy pomáhají vysátí vzduchu z vnitřku helmy a vortexové generátory na kraji hledí perfektně pomáhají usměrnění vzduchu aby nedocházelo k častým turbulencím.

Vnitřní integrovaná sluneční clona má odpovídající zatmavení a ani vás nenapadne sahat po slunečních brýlích. Výhodou je široký záběr sklopení clony, takže i když je slunce nízko nad obzorem, váš zrak je proti němu chráněn. Ranní cesty do práce a odpolední projížďky do západu slunce nejsou rozhodně žádný problém. Jen si předtím ověřte že vás clona nebude bouchat do nosu (i když by vzhledem ke vzdálenosti od obličeje neměla). Ovládání je jako tradičně na levé straně a vzhledem k jeho umístění je manipulace v rukavicích bezproblémová. Velkou výhodou je také anti-scratch ochrana na sluneční cloně a i z vnitřní strany hledí přilby. V případě že byste potřebovali světlejší odstín integrované clony, přímo Schuberth nabízí 5 druhů barev (od modře zrcadlové, přes žluté kontrastní až po čiré) a výměna je otázkou zhruba minuty.

Samotné hledí nabídne dostatečně široký úhel rozhledu, díky kterému nepřehlédnete periferním vidění důležité události provozu. Výhodou je i možnost ovládat hledí levou i pravou rukou, protože má na každé straně výstupky. Na poslední pozici se nachází „zámek“ který se bude hodit v případě až se za pár let mechanismus uchycení hledí unaví. Jednoduše zamkne pozici hledí a brání proti otevření vztlakem větru. Rukou jde ovládání absolutně bez problému a nikterak vás neomezuje a o „zámku“ ani nevíte.

Další funkcionalitou kterou zajisté oceníte na dlouhých cestách je integrovaná FM anténa, která zesiluje příjem FM radia a dosah mezi komunikátory bluetooth (je zde příprava na komunikační systém SRCS). Takže i když parťák bude několik stovek metrů před vámi, zřetelně jej uslyšíte a budete vědět co se děje.

Schuberth se u modelu S2 Sport snažil najít kompromis mezi závodní helmou SR1 a oblíbeným vyklápěcím modelem C3. Nutno podotknout že se mu to podařilo a Schuberth S2 Sport bude patřit dlouhou dobu mezi nejlepší přilby ve své cenové kategorii. A to ať nadstandardním odhlučněním nebo skvělou výbavou.

Výrobce: Schuberth
Model: S2 Sport, S2 Sport Venum, , S2 Sport tech, S2 Sport Dark Wave, S2 Sport Drag, S2 Sport Elite, S2 Sport Rush, S2 Sport a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: S.T.R.O.N.G. Fibre, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Schuberth S2 Sport

8.9

Výhled

9.1/10

Komfort

9.7/10

Hlučnost

7.9/10

Ventilace

9.4/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.1/10

Klady

 • Lépe odhlučněna než konkurence
 • Perfektní ventilace
 • Integrovaná anténa

1 hodnocení

 1. Výhled

  8.5

  Komfort

  10

  Hlučnost

  3.5

  Ventilace

  9

  Kvalita zpracování

  9.5

  Výbava

  9

  Cena

  7

  Moc hlučná

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here