Scorpion Belfast

Skvělá funkční helma od americké značky. To je Scorpion Belfast – moderní otevřená a zároveň stylová helma. Vhodná zejména na chopper, skútr nebo tam kde chcete mít styl. Ideální balanc mezi modernou a retro vzhledem snadno zvolíte pomocí slušného výběru barevných odstínů.

Za cenu kolem 5 000 Kč získáte dobře zpracovanou skořepinu ze skelných vláken (někteří prodejci dodávají termoplastové skořepiny) u modelu Belfast Luxe, výběrovou jemnou kůži Nappa, příjemný interiér a technologii KwikFit, díky které nebudete mít problém použít při řízení brýle. A hlavně získáte integrovanou sluneční clonu, která se bude hodit až se budete vracet v podvečer z vyjížďky domu.

Hodnotit aerodynamiku otevřené helmy je asi zbytečné, každopádně jsme byli mile překvapení, jak dobře helma funguje i při vyšších rychlostech. Cestování do rychlosti kolem 90km/h se obešlo bez jakéhokoliv štítu a lehce trénované oči nepotřebují ani brýle (o bezpečnosti jindy). Sklopit sluneční clonu můžete klidně až blízko dálničního limitu. Co se nám hodně líbilo že při rychlosti kolem 100 km/h nedochází k žádným vibracím sklopené clony jako u levných přileb. A taky že i když nosíte motorkářské brýle (ne motokrosařské), tak se pohodlně pod clonu vejdou.

Scorpion Belfast – zobrazit od nejnižší ceny

Helma Scorpion Belfast je dodávána ve třech velikostech skořepiny a je pro hlavu spíše klasického oválného tvaru. Nicméně nám přijde o něco menší, takže pokud jste zvyklí na velikost L, rovnou si vyzkoušejte/objednejte velikost XL.

Hodnotit hluk u otevřené helmy je taky asi zbytečné, ale nejspíš díky tomu jak nám perfektně helma seděla, byla „nehlučnost“ překvapující. S tím také souvisí těsnost přilby a to nejen kolem uší (je zde mírné vybrání pro sluchátka (kam se vejde i interkom Senna)) ale také kolem obličeje. S čímž souvisí i ventilace, která je zde spíše průměrná. Takže pokud bude opravdu horko a budete se na těle potit, budete se potit i v helmě – zejména pokud ji vyberete tak, že vám dokonale padne. Každopádně za tu ochranu hlavy a styl to rozhodně stojí.

Výrobce: Scorpion
Modely: Scorpion Belfast, Belfast Luxe, Belfast Volt, Belfast Roma, Belfast Urbex, Belfast Fame a další…
Typ: otevřená přilba
Materiál: skelná vlákna, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.6

Kvalita zpracování

9.5/10

Ventilace

7.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.5/10

Výbava

8.5/10

Cena

9.0/10

Klady

  • Integrovaná sluneční clona
  • Design
  • Kůže Nappa

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here