Scorpion Covert-X

0

Připraveni do boje? Alespoň tak se můžete cítit v rozdílné stylizaci helmy Scorpion Covert X. Pokud máte rádi neotřelý design, pak je tento počin od Scorpionu rozhodně dobrou volbou. Modelově je helma zařazena někde mezi Scorpion EXO-Fighter a Scorpion EXO-Combat EVO, takže ideální na nějakou „custom“ motorku, street-fightera, ostřejšího naháče nebo třeba choppera.


Scorpion COVERT-X WALL lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

První co vás na první pohled zaujme je bradová část v odlišeném odstínu od zbytku helmy. Hlavně pokud stáhnete integrovanou sluneční clonu, vypadá celkové vzhled dost bojovně. Skořepina je vyrobena z tri-kompozitu Ultra-TCT což je kombinace kevlaru, sklolaminátu a vláknin polykarbonátu, pro zajištění lehké váhy a dobré odolnosti. Skořepina a vlastně celá helma funguje jako tři v jednom – bradová část je plně odnímatelná (drží na neodymových magnetech) a i zadní spodní část helmy můžete odebrat. To znamená že tu máme integrální přilbu, otevřenou a tak něco napůl 😊

Tři průduchy v bradové části dodávají relativní dostatek čerstvého vzduchu a nemají ani systém na jejich uzavření. Vzhledem ale k povaze helmy, kdy vzduch vniká všude možně to zase tak na škodu není. Nastavit sice můžete dva horní vstupy a na zadním límci výstupy, ale efekt je relativně malý.

Komfortní interiér je to na co jsme od firmy Scorpion zvyklí již pár let a ani tady neudělala společnost krok vedle. Kromě dvojité vrstvy EPS pod podšívkou se můžete těšit na známý KwikWick 3 s antibakteriální tkaninou, nebo KwikFit „drážkování“ pro dioptrické brýle. V oblasti uší je i vybrání na sluchátka k interkomu, kde se domluvíte spíše v městských rychlostech až do těch okreskových dle zákona.

Integrovaná sluneční clona Speedview poskytuje opravdu dostatečný rozhled a nikde vám ani při periferním pohledu bránit nebude. Vrstvu anti-fogu EverClear jsme neměli možnost otestovat, protože v letních měsících bylo i k večeru teplo. Potěší i méně kouřová clona v balení, právě na tyto večerní projížďky.

Co se týká hlučnosti, byli jsme mile překvapeni že do cca 100-120 km/h je sice přilba hlučná ale není to nic extrémního. Kdežto při 180 km/h už nám to přišlo jako když nám za hlavou startuje raketoplán. Pokud tedy oželíte hlučnost, chcete na silnici vyčnívat a máte rádi agresivní design. Celkové zpracování helmy je jako vždy na vysoké úrovni. Jen pokud chcete černou, kupte si raději matnou variantu. Na té lakované je vidět každé malé vrýpnutí.

Výrobce: Scorpion
Model: Scorpion EXO-Covert X Solid, Covert X Wall, Covert-X T-Rust a další…
Typ: Integrální/otevřená přilba
Materiál: Tri-kompozit Ultra-TCT, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

7.8

Výhled

9.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

5.0/10

Ventilace

7.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Neotřelý design
  • Kvalita zpracování
  • Univerzálnost

Cons

  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku