Scorpion Exo-1400 Air (Carbon)

0

Je to tady. Dlouho očekáváný nástupce helmy Scorpion EXO-1200 Air je konečně tady. Nová helma Scorpion EXO-1400 Air vypadá o něco více sportovněji, je lehčí (zejména ve verzi Carbon) a společnost také zapracovala na hlučnosti, ovládání hledí a ventilačním systému.

EXO-1400 splňuje v základní variantě přilby standard ECE 22.05 a klasická verze Air je vyrobena z kompozitu TCT (Thermodynamical Composite Technology). K dostání je také varianta „Air Carbon“, která jak už název napovídá je vyrobena z uhlíkových vláken – karbonu. Hodnocení od britského SHARPu zatím není k dispozici, ale nepochybujeme že helma bude plnit nadstandardní kritéria.

 

Skořepina je prodávána ve třech velikostech a průměrná váha se pohybuje kolem 1450 gramů (u velikosti M/L) a při variantě z karbonu je to vždy o cca – 50 gramů méně.

Ventilační systém doznal oproti minulému modelu změn, zejména v sofistikovanosti. Přední bradový vstup nyní více rozprostírá vzduch do oblasti kolem pusy více něž u předchozího modelu. Horní ventilační vstup má decentní výčnělek pro lepší „chytání“ vzduchu a funguje trošku jako náporové sání. Díky dvěma zadním extraktorům je vlhkost a teplý vzduch z helmy odsáván pryč i při relativně nízkých rychlostech. Veškeré ovládací prvky ventilace jsou bezproblémově ovladatelné i ve „sportovních“ rukavicích na silniční motorky. A stejně tak jak dobře se ovládá ventilace, tak dobře se ovládá i hledí a vnitřní integrovaná clona.

Scorpion EXO-1400 Air je vybavena systémem Ellip-Tec, který už známe z předchozích novinek a na této helmě funguje doslova hermeticky. Není divu, když helmu testovali ve větrném tunelu ve vysokých rychlostech, aby nastavili slušnou úroveň komfortu i pro rychlejší jezdce. Takže jakmile zacvaknete hledí do spodní polohy zámkem, zvýšený hluk začnete pozorovat až při rychlosti nad 200 km/h. Tedy my jsme ho na naší CBR 1000 RR tady začali nějak výrazněji vnímat, je ale možné, že na „nahaté“ motorce bude ten limit níže.

Scorpion EXO-1400 Air – všechny barevné varianty a od nejnižší ceny

Hledí dokáže díky systému držet v přednastavené poloze až do rychlosti 130-140 km/h. Nehledě na to, že ho maximálně během 10 vteřin vyměníte – díky systému Speedshift, bez použití jakéhokoliv nářadí.

Integrovaná sluneční clona s názvem SpeedView, má vrstvu anti-fog aplikovanou z každé strany, takže se už nestane že hledí zůstane nezamlžené ale clona ano. Hledí přilby má také anti-fog, ale pomocí fólie PinLock Maxvision – tedy aktuálně to nejlepší co je na trhu. Hodně nás potěšilo, že i dodávané černé plexi má úchytky na fólii také.

Interiér přilby je už taková klasika KwikWick3 s antialergenní úpravou. Když se podíváte do horní části, uvidíte několik přesně řezaných „polštářků“, s průchody pro vzduch kolem a přesně pasující na své místo. Na pokožce je interiér jemný a kvalitně odvádí vlhkost pryč.

A samozřejmě jako ostatní helmy Scorpion, i zde je systém AIRFIT CONCEPT HelmetPump, díky kterému si můžete lícní vycpávky přifouknout. Což pomůže nejen k lepšímu „padnutí“ na hlavu, ale také zafunguje částečně jako zvuková clona venkovního hluku. Proti hluku je zde nosní i bradový deflektor, a navíc i širší spodní část vytrhávacích lícnic.

Pokud to shrneme, tak nová Scorpion EXO-1400 Air je oprávněným nástupcem předchozího modelu a skvěle plní roli moderní, univerzální a funkční přilby.

Výrobce: Scorpion
Model: Scorpion EXO-1400 Air, Exo 1400 Air Carbon, Exo-1400 Air Solid, Exo-1400 Air Carbon Pure, Exo-1400 Air Freeway, Exo-1400 Air Cup, Exo-1400 Air Trika a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: kompozit TCT/karbon, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

9.5

Výhled

9.5/10

Komfort

9.5/10

Hlučnost

9.3/10

Ventilace

9.2/10

Kvalita zpracování

9.8/10

Pros

  • Anti-fog i na sluneční cloně
  • Tišší než předchozí model
  • KwikWick3
  • Emergency Release System

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku