Scorpion EXO-390

0

Nízkorozpočtová přilba od známého výrobce Scorpion. Pokud hledáte ověřenou značku, líbivý design a nejezdíte často rychle a spíše po městě a okolí, je model EXO-390 určen pro vás. Za cenu kolem 2500 Kč totiž získáte kvalitní integrální helmu na skútr nebo malou motorku.

Materiál skořepiny helmy je v této cenové kategorii očekávatelný – polykarbonát (APC – Advanced Polycarbonate Composite), se kterým si však ve Scorpionu pohráli a pokud přecházíte zejména z horších přileb, budete příjemně překvapeni váhou. Ta činí při větší variantě skořepiny (helma je dostupná ve dvou velikostech skořepiny) a velikosti L, kolem 1500 gramů.


Scorpion EXO-390 Solid lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Slušná váha je samozřejmě také na úkor některých věcí, v tomto případě je tou věcí integrovaná sluneční clona, která zde může někomu chybět. Na druhou stranu se bavíme o integrální helmě v nejnižší cenové skupině.

Interiér helmy je „starý známý“ KWIKWICK2®, tedy hypoalergenní, plně vyjímatelný a pratelný. Nicméně fakt, že je tu s námi tento interiér od roku 2011 znamená také, že v rámci dnešních trendů a pohodlnosti mírně zaostává. Pokud je však toto vaše první kvalitní helma nebo ji máte jen na občasné popojíždění, nemusíte se vůbec bát. Interiér je pohodlný a bez problémů v něm zvládnete stovky kilometrů denně a díky systému KWIKFIT to zvládnete i s brýlemi.

Pozitivem kromě opravdu skvělého celkového zpracování přilby je také ventilační systém. Bradové vstupy zajišťují dostatek vzduchu a snadno se ovládají v rukavicích. Horní ventilační vstupy funguje průměrně, ale ovládání v rukavicích potřebuje kvůli menším prvkům, více cviku.

Systém uchycení hledí je „klasický“ Ellip-tec od Scorpionu a dovoluje jeho výměnu bez nářadí a v řádu desítek vteřin. Tady jen pozor, jelikož na fotografiích je tato helma zpravidla zobrazena s kouřovým hledím – v balení je však pouze průhledné čiré hledí. Ostatní barvy si musíte dokoupit, stejně jako fólii Pinlock. Přilba EXO-390 totiž má i přípravu na Pinlock MaxVision, což rozhodně není v této cenové kategorii obvyklé.

Standardně je k helmě dodáván i bradový difuzér, který zabraňuje pronikání hluku do přilby. On tak nějak skutečně fungovat bude, bohužel je však přilba hlučná. Zejména při rychlostech nad 100-110 km/h začnete pociťovat zesilující se aerodynamický hluk. Jízda několik desítek kilometrů tempem 140 – 160 km/h určitě nebude patřit mezi vaše oblíbené kratochvíle. Nicméně se slušnými špunty do uší to problém nebude.

Za zhruba 2 500 Kč je helma Scorpion EXO-390 skvělou ukázkou vstupu do světa kvalitních přileb. Skvěle zpracovaná přilba, která velmi dobře plní svůj účel, za relativně nízkou cenu.

Výrobce: Scorpion
Model: Scorpion EXO-390, EXO 390 Beat, EXO-390 Clara, EXO-390 Boost, EXO-390 OneWay, EXO-390 Cube, EXO-390 Chica, EXO-390 Army, EXO-390 Pop a další…
Typ: Integrální přilba
Materiál: polykarbonát APC, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.2

Výhled

8.5/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Kvalita zpracování
  • Dvě velikosti skořepiny
  • Připrava PinLock
  • Poměr cena/výkon

Cons

  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku