Scorpion EXO 510 Air

Je tomu už 5 let, co americký výrobce motocyklových přileb Scorpion, vyrobil model EXO 500 Air. O kvalitě a oblíbenosti tohoto modelu se můžeme přesvědčit ještě dnes, kdy se stále prodává. Ovšem technologie jdou neúprosně dopředu a i segment „střední třídy“ v přilbách je potřeba inovovat.

Vznikl tedy nástupce a tím je helma Scorpion EXO 510 Air. Za cenu necelých 6 000 Kč získáte kvalitní integrální helmu, která je vyrobena moderní technologii s lepším kompozitem termoplastu (i technologie vstřikování a polymerů se vyvíjí) a zase o kousek větším komfortem.

Aby se dosáhlo co nejlepších výsledků, tak kromě testování na „závodních“ jezdcích, byl při výrobě helmy použit také aerodynamický tunel. To se podepsalo nejen na téměř nulové hlučnosti při jízdě, nulovém odporu vzduchu, ale také na vývoji nastavitelného ventilačního systému, kdy si můžete regulovat rychlost proudění vzduchu do helmy. Přední a hlavové ventilační otvory se zase postarají o odvod případné vlhkosti.

Velkou výhodou je standardně dodávané čiré Pinlock 100% MaxVision® hledí (takže pozor na obrázky, kde jsou helmy nejčastěji s iridiovým a zrcadlovým hledím), které zabraňuje mlžení. Navíc je helma vybavena novým systémem uchycení plexi s názvem Ellip-Tec® kdy nepotřebujete žádné nářadí nebo speciální pomůcky. Však si zkuste vzpomenout, jak jste před 10 lety měnili hledí u vaší helmy za pomocí 3 druhů šroubováčků 🙂

Barevné varianty Scorpion EXO 510 Air

Vyjímatelný, pratelný a antialergenní interiér (KwikWick2®) je už dnes v této třídě standardem a nechybí samozřejmě ani zde. Stejně jako integrovaná sluneční clona SpeedView™ s antifog úpravou. Nebo nosní a bradový deflektor. Co však kvitujeme s povděkem je systém dofukování lícních vycpávek s obchodním názvem HelmetPump™ (jedná se o AirFit Concept).

Co nás ovšem v této cenové kategorii překvapilo, byl Emergency Release System pro vytržení lícnic v případě nehody. To usnadní záchranářům práci v případě nutnosti sundávání helmy od případných problémů.

Ačkoliv to dle parametrů vypadá že helma bude vážit opravdu hodně, skutečnost je mnohem lepší než se zdá. Celková váha se pohybuje kolem 1 450 gramů (velikost L) což je na tří vrstvou skořepinu při této výbavě opravdu pěkné.

Vybrat si z více než 10 barevných variant přilby Scorpion EXO 510 Air můžete přímo ZDE.

Výrobce: Scorpion
Modely: EXO 510 Air Scale, EXO 510 Air Stage, EXO 510 Air Xena, EXO 510 Air Solid, EXO 510 Air Hero, EXO 510 Air Sync, EXO 510 Air Radium, EXO 510 Air Cross, EXO 510 Air Cipher, EXO 510 Air Fujin, EXO 510 Air Guard, EXO 510 Air Sublim

Typ: integrální přilba
Materiál: termoplast
Váha: 1 450 g (+-50 g)
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

recenze-scorpion-exo-510-air-xena recenze-prilby-scorpion-exo-510-air prilba-recenze-scorpion-exo-510-air-sync scorpion-exo-510-air-solid

Scorpion EXO 510 Air

8.7

Výhled

8.8/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

7.6/10

Ventilace

9.2/10

Kvalita zpracování

9.2/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.4/10

Klady

 • Emergency Release System
 • Dofukování lícnic
 • Pinlock
 • Antifog
 • Barevné varianty

Zápory

 • Nemá reflexní prvky

3 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  9

  Komfort

  7

  Hlučnost

  0

  Ventilace

  7

  Kvalita zpracování

  6

  Výbava

  8

  Cena

  5

  Za mňa veľké sklamanie. Mám veľkosť L teda strednú veľkosť škrupiny a tu sa dostávame do problému – tá prilba je obrovská! Vyzerá ako balón v tvare žiarovky nafúknutý do prasknutia. Ďalšie negatívum je, že je neskutočne hlučná, moja 7 rokov stará, vybehaná prilba, v ktorej mi hlava lieta zo strany na stranu je tichšia a to stála ani nie tretinu toho čo táto. Nosový deflektor je hádam iba zlý žart a ten bradový tiež nestojí za veľa. Prilbu určite vrátim.

 2. Výhled

  10

  Komfort

  10

  Hlučnost

  5

  Ventilace

  9

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  10

  Cena

  10

  Za mě v kombinaci s iridiovým plexi výborná volba po všech stránkách.

  Jedniné mínus je že je možná trošku hlučnější, ale mám naháče, takže to celkově více fouká, než na kapotované motorce.

 3. Výhled

  9

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  8

  Ventilace

  9.5

  Kvalita zpracování

  9.5

  Výbava

  9

  Cena

  9

  Za mně fajn přilba při jízdě opravdu není moc cítit, má skvěle vypracovanou aerodynamiku. Co se mi taky moc líbilo je ideální sklopení sluneční clony. Po sklopení nepřekáží i zatmavení je zvoleno velmi rozumně. Komu by ale poloha nevyhovovala jde doraz sklopení snadno nastavit šroubkem na levém boku přilby. U předcházející přilby mi vadilo, že spodní hrana clony zasahovala přesně do linie zpětných zrcátek a budíků to mi lezlo docela krkem. Velkou výhodou je i prostor pro interkom, dofukování lícnic a moc se mi libí řešení Emergency Release System pro jejich vytržení.

  Pochopitelně každá mince má dvě strany a ani v případě EXO 510 to není jinak. Co mně docela zarazilo je hmotnost. Výše deklarovaná hmotnost přilby o vel. L 1450g to není ani omylem. Já si koupil vel. M a hmotnost přesahuje 1650g. Kdo ví možná je to jeden kus z milionu a já vyhrál pomyslnou “loterii”. S hlučností to taky není zrovna na úrovni kdy bych z toho byl “paf”.

  Na závěr bych tuto přilbu hodnotil jako vyšší střední třídu za přijatelnou cenu. Přileb jsem vyzkoušel několik a v této třídě opravdu vede.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here