Scorpion EXO 710 Air

Zlatá střední třída amerického výrobce Scorpion. Pokud si nechcete nebo nemůžete pořídit nejvyšší modely značky jako je Scorpion EXO 2000 Air nebo EXO 1200 Air, je tato helma ideální kombinací bezpečnosti a vysoké kvality.

Scorpion EXO 710 Air je vyrobena z TCT kompozitu, který známe z vyšších modelů a jedná se o směs aramidových a skelných vláken. Aramidová vlákna dodávají skořepině pružnost a spolu se skelnými vlákny i vysokou pevnost při zachování nízké váhy. Po skořepině přichází na řadu EPS vrstva která je zde vyvedena ve dvou hustotách tzv. Advanced Dual-Density EPS a zlepšuje tak rozprostření nárazu v případě nehody.

Následuje interiér jednak s technologií KwikFit a za druhé ve verzi KwikWick II. Pomocí KwikFit jednoduše nasadíte většinu dioptrických nebo slunečních brýlí (helma nemá integrovanou sluneční clonu) a pomocí KwikWick 2 se budete cítit příjemně. Jedná se totiž o antialergenní, antibakteriální interiér, který odvádí pot z tváře. Samozřejmostí je možnost vyndání celého interiéru a „hození“ do pračky. Stejně jako výrobce helem Shoei používá svůj E.Q.R.S. systém, i zde je podobný systém vytržení lícnic k dispozici – s názvem ERS (Emergency Release System). Ukryt je pod polstrováním krku ze začátku helmy, záchranářovi tedy stačí pouze silněji zatáhnou a veškeré lícnice lze pohodlně vyndat, takže v případě nehody neztrácí drahocenný čas.

Hledí EverClear je chráněno proti poškrábání (antiscratch) a proti UV záření. Výměnu hledí zvládnete pomocí systému Ellip-Tec bez jakéhokoliv nářadí. Ohromnou výhodou je také vložka PinLock Maxvision která je součástí balení! Ovšem nemůžete se na ni stoprocentně spolehnout (na co v dnešní době taky ano). Při jízdě v Italských alpách u teplot kolem 5°C se nám začala při zastavení lehce zamlžovat. Ale ruku na srdce – jak často budete jezdit při 5°C?

Scorpion EXO 710 Air – seřazeno od nejnižší ceny

S tím také souvisí ventilační systém který funguje opravdu dobře. Čtyři vstupy a tři výstupy pomáhají proudění vzduchu uvnitř celé helmy. Nestane se tak, že by vám v části kolem pusy bylo chladno a hlava pomalu hořela, ale v celé helmě je velmi příjemné klima. Tedy kromě extrémních venkovních teplot na sluníčku, při 35-37°C nám přišlo že by ventilace mohla fungovat o něco lépe 🙂

Zadní spoiler napomáhá stabilizaci při vyšších rychlostech a usměrňuje proudění vzduchu za helmou. Pomocí aerodynamického „schodu“ a mírné oválnosti skořepiny se můžete pohybovat opravdu rychle i při silném bočním větru. Hlavně vás ale nebudou bolet krční svaly z neustálého držení helmy ve „správné“ poloze ani po několika hodinách. Co se týká hluku, zaznamenali jsme zlepšení oproti modelu Scorpion EXO-1000, který lze dnes zařadit o kategorii níže pod tuto helmu. Klasické popojíždění městěm a předpisová rychlost na okresních silnicích je absolutně v pořádku. U dálničního limitu začíná do helmy pronikat mírný hluk, způsobený nejspíše ventilačními výstupky, uzamykatelným hledí, zadním spoilerem apod. Jízda rychlostí 160-180-200km/h je možná, ale pokud tak chcete jet dlouhou dobu (například dálniční přesun) tak si raději vezměte špunty do uší. Helma Scorpion EXO 710 Air nabízí skvělou kvalitu a poměr cena/výkon ve střední cenové kategorii přileb.

Výrobce: Scorpion
Modely: Scorpion EXO 710 Air, EXO 710 Knight, EXO 710 AIR Cerberus, EXO-710 AIR Line, EXO 710 AIR Solid, EXO 710 AIR Spirit, EXO 710 AIR Square, EXO 710 AIR Crystal, EXO-710 AIR Furio
Typ: integrální přilba
Materiál: TCT kompozit
Váha: 1 350 g+-
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Scorpion EXO 710 Air

9

Výhled

9.4/10

Komfort

9.3/10

Hlučnost

8.3/10

Ventilace

9.2/10

Kvalita zpracování

9.3/10

Výbava

8.7/10

Cena

9.0/10

Klady

 • TCT kompozit (aramidová a skelná vlákna)
 • 100% MAX VISION® PINLOCK® v balení
 • Systém vytržení lícnic

Zápory

 • Při vyšších rychlostech vyšší hlučnost

1 hodnocení

 1. Výhled

  10

  Komfort

  10

  Hlučnost

  9

  Ventilace

  10

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  9

  Cena

  10

  🙂 pecková

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here