Scorpion EXO-City

0

Dobře padnoucí otevřená přilba v rozumné cenové kategorii? To je Scorpion EXO-City!

Pokud se rozhodujete jakou kvalitní helmu pořídíte na malou motorku, skútra nebo chopper, určitě by vám neměla tahle „Scorpionka“ uniknout.

Za cenu kolem 3 000 Kč získáte polykarbonátovou skořepinu ve dvou velikostech s integrovanou sluneční clonou, velkým předním štítem a opravdu pohodlným interiérem.


Scorpion EXO-CITY Solid lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zpracování skořepiny a samotného lakování je na skvělé úrovni a rozhodně byste přilbu tipovali v násobcích její ceny. Samozřejmě to pořád není Shoei nebo Schuberth, ale také nestojí 4x více…

Interiér je standardní KwikWick, který je plně vyjímatelný a pratelný v pračce. Pokud již máte helmu Scorpion z vyšší řady, přednosti tohoto kvalitního interiéru vám představovat nemusíme. Pokud ne, věřte že budete určitě spokojeni. Jen při nákupu myslete na to že celkově jsou interiéry od Scorpionu trošku menší, takže často tlačí a pár vyšších desítek kilometrů trvá než se vymačkají a dotvarují jezdci. Pokud je však tlak enormní, určitě byste měli zvážit výměnu za větší velikost. Raději tedy doporučuji před ponecháním helmy pořádně otestovat.

Samotné velké hledí se ovládá snadno a do nějakých 80 km/h není potřeba sklápět. Zde si totiž vystačíte jen s brýlemi nebo integrovanou sluneční clonou. Ta se ovládá těsně za pantem velkého hledí a vzhledem k velikosti slideru je to takové zvláštní. Někdy jsme měli pocit že neovládáme celou délku dráhy clony a jindy to bylo v pořádku. Určitě tedy vyzkoušet.

Jelikož je to otevřená přilba, velkým tématem je hluk. Nutno říct že záleží na typu motorky, ale na HD V-rodu se hlučnost začala projevovat od cca 120 km/h. Respektive od zhruba 90 km/h slyšíte narůstající hlučnost až do těch 120 km/h, pak už to jde skokově. Když jsem helmu půjčoval kamarádovi na XTZ tak zaznamenal pískající hluk kolem plexi-štítu od cca 60-70 km/h, ale na V-rodu nic takového nepociťuji. Sem tam těch 150 km/h také zvládnete, ale určitě to není nic na pohodlné cestování touto rychlostí několik desítek kilometrů. Podle mě, za hlučnost mohou z velké části chybějící vycpávky v oblasti uší. Což se dá řešit špuntama do uší, přeci jen je to otevřená přilba a tak se s nimi na cestování počítá tak nějak automaticky.

Ventilace horní vstupů funguje lehce nadprůměrně, ovládání slideru chce trošku cviku ale během kilometrů ten správný pohyb dostanete do ruky. Za ty peníze získáte opravdu skvělý poměr cena/výkon, který nabízí většinou helmy za dvojnásobnou cenu.

Výrobce: Scorpion
Model: Scorpion EXO-City, EXO City, EXO-City Moda, EXO-City Avenue, EXO-City Sympa, EXO-City Blurr  a další…
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XXS, XS, S, M, L, XL, XXL

 

8.4

Výhled

9.0/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Poměr cena/výkon
  • Hledí
  • Pohodlnost
  • Kvalita zpracování

Cons

  • Vyšší hlučnost
  • Ovládání sluneční clony

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku