Scorpion EXO Combat

0

Hnedka po tom co jsem dostavěl svýho streetfightera mi došlo, že jezdit s cestovní Uvexkou nebude úplně to pravý ořechový. Teda jako ono by to šlo, ale znáte to – vypadá to divně. A navíc ta helma byla docela stará, takže jsem aspoň před manželkou zdůvodnil nákup nové helmy z hlediska bezpečnosti (jak jinak) 🙂 Šestka Ninja z roku 2006 nedisponuje nějakým extrémním výkonem a vzhledem k přestavbě (a taky pádu) kdy chybí většina plastů nemám v plánu lítat přes 200…tedy možná…ale spíš ne.

Takže aby to všechno ladilo jak má začal jsem koukat po neobvyklých tvarech a stylových helmách. Co jsem věděl rovnou tak je že nechci žádnou nekvalitní čínu nebo něco co nemá homologaci. Jako mam design rád, ale zase se nechci zabít. Takže homologace minimálně na evropský úrovni byla podmínkou. Tím se okruh přileb dost snížil a reálně jsem se rozhodoval mezi třemi. První byla helma Bandit kterou všichni znají od Stiga, druhá byla stylová helma Shark Raw a třetí Scorpion EXO Combat. Jak to dopadlo pravděpodobně tušíte, protože čtete tuhle recenzi.

Helma Scorpion EXO Combat vypadá jako kdyby ji navrhoval někdo kdo má velkou oblíbenost v bojových pilotních letadlech a do toho občas hraje Mortal Kombat. Takže jestli chcete opravdu neotřelou a originální helmu tak je tohle ta pravá. Jen teda počítejte s menší praktičností než u klasické helmy na sportovní motorku.

Helma je vyrobena z polykarbonátu a má odnímatelnou přední bradovou část. Což teda rozhodně nedoporučuju, protože veškerý prach a bordel ze silnice jde přímo na pusu a tvář. Antialergenní interiér (KwickWick2) lze vyndat a bez problému vyprat. Pohodlnost je jako u běžných helem a nezpozoroval jsem nějaké pohodlí nebo něco co by mě vyloženě štvalo. Kolem uší je menší vybrání pro brýle (KwiFit), takže pokud si potřebujete vzít dioptrické nebo sluneční tak můžete. Ale brát si zejména ty poslední je nesmysl. Helma je dodávána standardně se zatmaveným hledím a to jak hodně tak jen tak decentně. V balení jsou totiž dvě a to hodně zatmavené je…no, hodně zatmavené. Určitě nedoporučuju jezdit s ním večer, protože fakt není nic moc vidět. Celková šířka hledí není žádná sláva a periferní vidění je v tomhle ohledu dost omezené. Prostě se budete muset naučit otáčet víc hlavu.

Scorpion EXO Combat – seřazeno od nejnižší ceny

Ventilace funguje výborně a to tak že až moc. Respektive vzhledem ke konstrukci do helmy různě fičí a fouká i při relativně normálních rychlostech. Na okreskách je to v pohodě a jízda rychlostí mezi 70-100 km/h není problém. Ovšem jakmile se přiblížíte k 120-130 km/h nejde o nic příjemného. Dálniční přesun pár kilometrů přežijete ale představa že jedu z Brna do Prahy nebo dál mě dost děsí. Hlučnost je v tomhle případě opravdu velká a je vidět že helma slouží spíše na prezentaci a styl než čisté závodění. Do města při nižších rychlostech je to super a už jen pohled z okolních aut nebo i od chodců vám říká že jste si koupili správně. Pozornost jakou tahle helma poutá je opravdu markantní. A zejména po tom co si ji trošku barevně přizpůsobíte. Výrobce ji nabízí ve třech barevných kombinacích, respektive pouze černé a s potiskem (každý má jinou barvu).

Helmu Scorpion EXO-Combat můžu doporučit pro všechny kdo se chtějí opravdu odlišit a hledají bezpečnou otevřenou přilbu (pokud si odmyslíme odnímatelnou přední část). Vzhledem ke konstrukci se však hodí do nižších rychlostí ať už jako helma pro streetfighter nebo jako helma pro cafe-racer.

Výrobce: Scorpion
Model: EXO Combat, EXO Combat Ratnik
Typ: integrální/otevřená přilba
Materiál: polykarbonát, EPS
Dostupné velikosti: XX S, S, M, L, XL, XXXL

Scorpion EXO Combat

7.2

Výhled

7.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

5.0/10

Ventilace

7.0/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Pros

  • Styl a neokoukanost
  • 3 v 1
  • Kvalita zpracování

Cons

  • Vysoká hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku