Shark EVO-ONE 2

Vypadá to, že se tento rok s novinkami roztrhl pytel a tak dalším „pánem na holení“ je inovovaná modulární helma Shark EVO-ONE 2. Nástupce modelu Shark EVO-ONE z řady „Evoline“ – takže se v zásadě jedná o třetí verzi helmy.

Vypadá to, jakoby ve společnosti sedli nad recenzemi z celého světa od zákazníků a tuhle něco vylepšili, támhle něco dodělali a celkově to dali dohromady pro spokojenost všech. Společnost při vývoji této helmy prý strávila více než 20 000 hodin, což je o něco více než 2 roky čisté práce – a to je opravdu dlouhá doba.

Oproti prvnímu modelu EVO-ONE je zapracováno hlavně na systému otevírání, ventilaci a kompaktnosti. Stejně jako první model, i zde získala helma 4* od nezávislé britské laboratoře SHARP za bezpečnost.

Skořepina zůstává jako u předchozích verzí vyrobena z termoplastu, což je v podobné ceně vcelku ojedinělé – jelikož konkurence přechází ve výrobě ke kombinaci kompozitů. Nicméně to na bezpečnost evidentně nemělo vliv a pravděpodobně je to také kvůli bytelnosti ovládacího mechanismu. Váha celé přilby se pohybuje kolem 1 650 gramu – což je v dané kategorii modulárních přileb průměr. Při porovnání skořepin s ostatními modely řady Evoline, je nová EVO-ONE 2 o něco estetičtější a to díky přepracovanému designu. Helma je také kompaktnější ale zároveň detailněji propracovaná.

Ovládání výklopné bradové části začíná zmáčknutím středového tlačítka na bradě a končí při úplném překlopení a znatelném „kliknutí“ do zámků. Výklopná část klade decentní odpor a ovládá se plynule. Společnost Shark také vybavila helmu systémem s názvem „Auto-up, Auto-down“. Což je docela skvělá věc. V zásadě to funguje úplně jednoduše, a to když zvedáte bradovou část, automaticky se vám zvedne i hledí. Stejně tak jako když ji vracíte, hledí zase sjede dolů.

Stejně tak to funguje i když máte otevřenou přilbu ale sklopené hledí. Jakmile začnete vracet bradovou část do přední polohy, automaticky vyjede hledí nahoru. Což je super zejména pro ovládání jednou rukou.

K hledí si připočtěte funkci „Autoseal“ které by měla lépe izolovat od venkovního hluku vnikajícího do helmy a přípravu pro vložku Pinlock MaxVision, která je součástí balení. Rovnou doporučujeme její montáž, jelikož helma se bez oné fólie zamlžuje celkem rychle. Integrovaná sluneční clona je ovladatelná pomocí horního táhle na vrchu helmu bez problému i v rukavicích. Jenom si sluneční clonu při nákupu pořádně vyzkoušejte, protože je o něco větší než u modelů Evoline. Tak aby vám nenarážela do nosu či nepřekážela brýlím.

Přepracovaný systém ventilace poznáte hlavně uvnitř. V bradové části je umístěn pouze jeden, ovladatelný velkým posuvníkem. Ovšem uvnitř se dělí na dva tunely, kdy jeden vede vzduchu k hledí přilby a druhý přímo na pusu. V horní části jsou ventilační vstupy dva a jeden malý výstup vzduchu pod spoilerem. Ten pomáhá v extrakci vzduchu z helmy a tak jeho rychlejší výměně. A také trošku hluku…

Je potřeba přistupovat k helmě jako ke klasické vyklápěcí, nicméně odhlučněnost helmy nám v dané kategorii přišla nadprůměrná. Rozhodně krok oproti minulým přilbám této řady vpřed. Ale samozřejmě záleží co řídíte, protože jinak se helma bude chovat na nahaté motorce a jinak na cestovní s turistickým plexi zakrývajícím i spolujezdce.

S čím jsme trochu bojovali, byl již zmíněny spoiler v zadní části helmy, jelikož v nás nebudil moc důvěru, že tam vydrží věčně. Ale možná se nám to jenom zdá. Stejně tak jako horní ventilační vstupy, které při určitém úhlu a naklonění hlavy a rychlosti vydávali rachotící zvuk.

Všechno to jsou spíše takové drobnosti na jinak skvělé helmě. Ale před nákupem rozhodně doporučujeme helmu vyzkoušet na motorce, jednak z hlediska integrované clony, tak i kvůli výše zmíněnému komfortu.

Výrobce: Shark EVO-ONE 2
Model: Shark EVO ONE 2,  EVO-ONE 2 Krono, EVO-ONE 2 Lithion, EVO-ONE 2 Blank a další…
Typ: modulární/výklopná přilba
Materiál: termoplast, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.6

Výhled

9.5/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

8.0/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Ventilace
  • Systém vyklápění
  • Homologována jako otevřená i zavřená přilba

Zápory

  • Rachotící horní táhla
  • Občas zlobící zámek výklopné části

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here