Shark Race-R Pro

Pokud hledáte kvalitní, ale opravdu kvalitní motocyklovou helmu a nespokojíte se jen s „obyčejným“ termoplastem a zase nemáte vyšší desítky tisíc na helmu kterou jezdí jezdci MotoGP, je přilba Shark Race-R Pro Blank tím správným řešením.

Že to společnost Shark myslí s bezpečností vážně, dokazují dvě rozdílné skořepiny (vsazené v sobě) pro rozprostření a utlumení nárazu při pádu. Jak už jsme naznačili na začátku, skořepina helmy není vyrobena z termoplastu ale naopak z vícesměrných vláken carbon/aramid (kevlar).

O dokonalé proudění vzduchu se integrované kanálky a účinný ventilační systém se čtyřmi průduchy. Takže o čerstvý vzduch bude vždy postaráno a to i v případě že bude hrozit zamlžení hledí. Což se ale nestane, jelikož má hledí nejen proměnlivou tloušťku (od 3 mm do 4,25 mm) což znamená nulové optické zkreslení. Ale hlavně je helma vybavena systémem Antifog, Antiscratch a nosním deflektorem. Celý mechanismus hledí helmy je patentovaný a jedná se o kovový zámek, který umožňuje rychlé sejmutí hledí.

Zapínání je pomocí dvojitého D-kroužku s magnetickým zakončením, takže už se vám nestane že budete hledat a „lovit“ druhý konec zapínání. A takovýchto vychytávek je zde více. Například příprava na komunikátor Sharktooth nebo spoiler s břity pro usměrnění vzduchu (pouze u vyšších modelů).

Karbon/kevlarová helma Shark Race-R Pro Blank je vyráběna v několika barevných variantách a modelech. Základní třída helmy Shark Race-R Optigon začíná s cenou někde kolem 7 000 Kč, jenže nedostane plně karbon/kevlarovou helmu, ale „pouze“ kevlarovou.

Přehled variant modelu Shark Race-R

Výrobce: Shark
Model: Race-R Pro Blank, Shark Race-R Pro Optigon, Shark Race-R PRO Kristo, Shark Race-R Blank, Shark Race-R Pro Kimbo, Shark Race-R Pro Original
Typ: Integrální přilba
Materiál: karbon/kevlar; pouze kevlar v nižších verzích modelu Race-R
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL
Karbonová helma recenze Shark Race-R PRO Kevlarová helma Shark Race-R Kristo Kevlarova helma Shark Race-R Shark Race-R Pro Stinger

Pokud preferujete cestovní variantu helmy – pro sportovně cestovní motorky, určitě se podívejte na recenzi helmy Shark Spartan Carbon, technologie je totiž stejná.

Shark Race-R Pro

9.2

Výhled

9.4/10

Komfort

9.2/10

Hlučnost

9.5/10

Ventilace

9.7/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Výbava

8.7/10

Cena

8.1/10

Klady

 • Karbon/kevlar
 • 2 skořepiny
 • DD zapínání s magnetem
 • Proměnlivá tloušťka hledí

1 hodnocení

 1. Výhled

  10

  Komfort

  9.5

  Hlučnost

  9.3

  Ventilace

  9.4

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  8.9

  Cena

  7.1

  Mel sem nizsi radu s700 a bal se ze to nebude ani poznat. Po nehode jsem koupil tuhle a je uplne super, o dve generace jinde proste. Rozhodne doporucuju

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here