Shark Ridill

Shark Ridill je nástupcem modelové řady Shark S700 a pokud helmy porovnáte vedle sebe všimnete si jen pár detailů. Novinka pro rok 2017 má nepatrně ostřejší hrany a není tak zakulacena jako předchozí model. Předchozí model S700 získal v hodnocení britské nezávislé laboratoře SHARP rovné 4 hvězdičky z pěti, ale aktuální model bohužel ještě hodnocen nebyl.

Nicméně věříme, že francouzský výrobce určitě nechce slevovat ze svých bezpečnostních standardů a stále se snaží nabídnout kvalitní integrální helmu za relativně málo peněz. Aktuálně se helma Shark Ridill prodává za částku kolem 4 000 Kč, takže už teď vám může být jasné, že nepůjde o karbon-kevlarovou skořepinu té nejvyšší kvality.

Materiál skořepiny je tedy termoplast a působí velmi solidním dojmem. Stejně jako povrchová úprava lakování a zabarvení. Jak to bude se stálostí barev, se uvidí až za delší dobu, ale k dnešním dnům máme najeto cca 2300 kilometrů a krom pár drobných šrámů žádné blednutí nepozorujeme. A to ani škrábance na hledí.

Průzor řidiče je tak nějak standardní a plexi je opatřeno ochranou proti poškrábání (antiscratch) a vrstvou proti UV záření. V balení sice nenaleznete PinLock folii ale příprava v podobě pinů je. A rozhodně se vyplatí dokoupit. Helma se celkem aktivně při zavřeném hledí zamlžuje. S folií pak problém absolutně odpadá (tedy pokud nebude rozdíl teplot třeba 10°C). Výměna hledí je otázkou pár vteřin bez pomoci nářadí.

Shark Ridill – výběr dle nejnižší ceny

Co se interiéru týká tak nemůžeme nic vytknout. Standardní interiér s rozdílnou tlumicí EPS vrstvou a moderní antibakteriální textilie. Dioptrické brýle snadno zapustíte do drážek (Easy-Fit) a netlačí vás do spánků ani v okolí uší. Výstelka v oblasti tváří zprvu působila dost těsně, ale po nájezdu cca 100 kilometrů došlo k vymačkání a žádný problém nepociťujeme. Plusovým faktorem je určitě integrovaná sluneční clona s UV ochranou (UV380) která začíná být v této cenové kategorii standardem. Ovládání je jednoduché na horní části helmy, jenom v rukavicích je potřeba trošku cviku.

Ventilace funguje normálně. V teple a v pražské koloně je lepší si otevřít hledí a čerpat chladnější vzduch odtud. Bradový vstup vhání do oblasti kolem pusy vzduch přesně tak, jak očekáváte. Horní vstupy ventilace oproti tomu moc cítit nejsou. Možná je to tím že v zadní části helmy nejsou výstupy, ale prostě i když nějaký vzduch cítíte, tak v horkém dni s teplotami kolem 30°C a do cca 70km/h moc hlavu neochlazuje. Spoiler v zadní části helmy nechybí a dodávaná stabilita funguje i ve vyšších rychlostech nad dálničním limitem. Hlučnost je v mezích normy a nikterak se od konkurence v podobné ceně neodlišuje – tedy na delší cestu vyšší rychlostí si určitě přibalte špunty do uší.

Shark Ridill je nenáročnou helmou a důstojným nástupcem modelu S700. Při ceně kolem 4 000 Kč získáte kvalitní helmu světoznámého výrobce, která svou parádu rozhodně udělá.

Výrobce: Shark
Model: Ridill, Ridill Skyd, Ridill Spring, Ridill Oxyd, Ridill Finks, Ridill Kengal, Ridill Tika…
Typ: integrální přilba
Materiál: termoplast, EPC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

Shark Ridill

8.4

Výhled

9.3/10

Komfort

8.0/10

Hlučnost

7.4/10

Ventilace

7.0/10

Kvalita zpracování

9.3/10

Výbava

9.0/10

Cena

9.2/10

Klady

 • Integrovaná sluneční clona
 • Příprava pro PinLock
 • Pohodlný interiér

Zápory

 • Ovládání horní ventilace

1 hodnocení

 1. Výhled

  10

  Komfort

  8

  Hlučnost

  6

  Ventilace

  8

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  10

  Cena

  10

  z mojho pohladu jedine minus davam za hlucnost vo vyssich rychlostiach… ale za tu cenu je to prijatelne!

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here