Shoei Neotec 2

3

Stejně jako v minulém roce v tomto období, přichází čas na novou recenzi helmy Shoei Neotec 2 – novinky pro rok 2018. Jak se nám podařilo otestovat novinku, když počasí v ČR atakuje teploty kolem 5-10°C max?
V rámci dovolené na druhé straně zeměkoule s klokany 🙂

Vyklápěcí helma Shoei Neotec 2 je nástupcem modelu Neotec, který dle našich osobních hodnocení řadíme opravdu vysoko. Zejména pro svoji univerzálnost, kvalitu zpracování a pohodlnost. Vypisovat kompletní specifikaci nového „Neotecu 2“ tady úplně nechceme, jelikož by tato recenze měla o dvě stránky textu více. Takže si to shrneme jen do několika důležitých bodů.

Skořepina helmy je vyrobena z kompozitu Multi-Ply Matrix AIM, který zabezpečuje nejen skvělou bezpečnost, ale také pevnost a lehkost. Design Neotec 2 je o něco více hranatější než předchůdce, což působí více agresivně. Zejména patrné je „vykousnutí“ v bradové části a u předních ventilačních vstupů na hlavě. V Shoei by nic neudělali jen tak, takže jsou zesíleny mírné vodící linky skořepiny tak, aby vzduch mohl lépe proudit daným směrem. Změny proběhly také na zadní části helmy, kde je výraznější „Aero Deflector“ který má za následek lepší stabilitu při vyšších rychlostech nebo natočení hlavy.

Ačkoliv všechny tyto změny vypadají spíše kosmeticky, jejich účinek je opravdu překvapující. A to nejen z hlediska funkčnosti, ale také přidávají pocitu, že si opravdu kupujete špičkovou kvalitu.

Interiér je v porovnání s předchozím modelem ještě o něco více „plyšovější“ a celkově jemnější. Velikost je tradičně stejná jako dle mezinárodních měřítek. Takže pokud máte velikost L, bude vám velikost L. Helma sedí opravdu dokonale a od prvního nasazení jsem měl pocit že je vyrobena přímo na mojí hlavu. Kapsy pro interkom v oblastí uší mají dostatečné vybrání, ale vzhledem k tomu že jsme na dovolené u protinožců neměli možnost žádný interkom vyzkoušet, nemůžeme hodnotit. Helma je připravena zejména pro interkom Sena SRL Communication System.

Systém vyklápění bradové části helmy – 360° Pivot Locking System je vyroben z nerezové oceli, respektive jeho hlavní komponenty jsou z ní vyrobeny, tudíž nějaké ulamování časem moc nehrozí. Ovládání je pohodlné i ve sportovních rukavicích a doslova na stisknutí jednoho „tlačítka“. Další nespornou výhodou – stejně jako u předchozího modelu Neotec je, že je helma homologována i jako otevřená. Klasickým detailem je, že při vyklopení spodní části nahoru, se automaticky zavře hledí přilby.

Hledí přilby nabízí široký výhled a nelimituje jej ani integrovaná sluneční clona QSV-1. Ta je vyrobena z jednoho kusu pomocí vstřikování, takže nedochází ke zkreslení výhledu vlivem deformace (ohnutí) plastu a navíc splňuje americký standard pro výrobce brýlí ANSI Z80.3-2010. Ovládání na levé straně v rukavicích není také žádný problém. Plynulý avšak tužší mechanismus dává možnost zastavit sluneční clonu téměř v jakékoliv poloze. Automaticky dodávaný anti-fog PinLock EVO je samozřejmostí.

Na horním ventilačním vstupu si můžete všimnout výraznějšího rozdělení kanálů a mírně zvednutého profilu oproti skořepině helmy. Rozhodně nejde jen o nepatrnou úpravu, ale dost rapidní zlepšení celého ventilačního systému. Příval vzduchu je v této helmě opravdu impozantní.

Horní ventilační vstup má tři funkcionality: otevřeno, zavřeno, na půl otevřeno (zavřeno). Nicméně mezi otevřením „na půl“ a „naplno“ není zase takový znatelný rozdíl. Vybrané tunely za prošíváním odvádí svou práci skvěle a hlava je chlazená opravdu kompletně všude. Navíc zadní extraktor vzduchu je také uzavíratelný a tak v případě že chcete hůře větrat nebo mít v helmě tepleji, není to problém.

Shoei Neotec 2 – seřazeno od nejnižší ceny

Bradový ventilační vstup přivádí doslova tunu čerstvého vzduchu do přední části helmy. Navíc pokud otevřete všechny ventilační otvory, dojde ke skutečnému proudění vzduchu celou helmou – stejně tak jako u TOP závodních modelů. Jen s tím rozdílem že tady je hlučnost minimální. Lepší ventilaci jsme u vyklápěcích přileb ještě nezaznamenali.

Co se týká hlučnosti, tak si helma v oblasti „vyklápěček“ stojí o něco lépe než předchozí model Neotec. Je to zejména díky zlepšené aerodynamice v přadní části a pomocí Vortex Generátoru na hlavě. V interiéru hluku pak zabraňují lícnice nazvané příznačně „Noise Isolator“.

V případě filmů moc často pořekadlo že dvojka bude ještě lepší, neplatí. Jenže u společnosti Shoei to tak opravdu je a helma Shoei Neotec II se tak může právoplatně zařadit mezi jedny z nejlepších vyklápěcích přileb dostupných na trhu.

Pokud se rozhodujete pro novou vyklápěcí helmu, modelem Shoei Neotec 2 rozhodně neuděláte chybu. Pokud však máte již předchozí generaci Neotec, její „upgrade“ se zase tolik nevyplatí.

Výrobce: Shoei
Modely: Shoei Neotec II, Shoei Neotec 2, Neotec II Excursion, Neotec 2 Light a další…
Typ: integrální výklopná přilba
Materiál: kompozit Multi-Ply Matrix AIM, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

9.3

Kvalita zpracování

9.6/10

Ventilace

9.8/10

Komfort

9.4/10

Hlučnost

9.6/10

Výbava

8.3/10

Pros

 • Ventilace
 • Komfort
 • Pinlock® EVO
 • 360° Pivot Locking System
 • Zpracování

Cons

 • Vyšší cena

3 recenze

 1. Kvalita zpracování

  10

  Ventilace

  10

  Komfort

  10

  Hlučnost

  10

  Výbava

  9.5

  Dobrý den ,pořídil jsem si SHOEI Neotec II hned co se objevila na trhu ( zakoupena v Motoshop Alpinestars Auto Jarov – supr krám ) mám v ní najeto zatím jenom kolem 800 km ale zatím po všech stránkách jednička …fakt přilba která se velice povedla.Plně souhlasím s recenzí přilby a všem vřele doporučuji.

 2. Kvalita zpracování

  9.9

  Ventilace

  9.8

  Komfort

  7.5

  Hlučnost

  7

  Výbava

  0

  Helmu jsem si koupil asi po měsíčním rozhodováním. A přesto jsem udělal chybu… Určitě je helma kvalitně zpracována, systém výklopu je velmi dobrý. Ale.. Fouká v pravém horním rohu plexi, začlo mě tlačit levé ucho. Interkom pasuje jen originální SRL Sena. A ten nekomunikuje s jinými zařízeními…. Tudíž jedu s kolegou 4tis km a budeme si ukazovat… Jiný výrobce interkomu se na Neotec 2 vybodnul….

 3. Kvalita zpracování

  10

  Ventilace

  9

  Komfort

  10

  Hlučnost

  9.5

  Výbava

  10

  Top na trhu

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku