Shoei NXR

Shoei NXR je nástupcem oblíbeného modelu XR-1100, který společnost Shoei představila již v roce 2014. Tři roky plynou v motocyklovém světě slušnou rychlostí a projeví se jak na vývoji materiálu, tak na bezpečnosti. Jak je na tom tedy helma Shoei NXR v roce 2017?

Jednoduchá odpověď zní – velmi dobře. Shoei jde ve výrobě přileb tak nějak svojí cestou a evidentně se jí to vyplácí. Sázka na technologie a kompozit AIM+ ze kterého je skořepina helmy vyrobena (což je směs skelných vláken, nespecifikovaného plastu a speciální technické tkaniny) se projevila na bezpečnosti 4 hvězdiček z 5 v hodnocení britského SHARPu.

Samozřejmě tento výsledek není pouze zásluhou kompozitu, ale také čím dál více užívaného systému E.Q.R.S, který vám v případě nehody dost pravděpodobně zachrání život (a usnadní záchranářům práci). Připočíst také můžete tzv. „redesigned shell baseline on both sides“ což úplně přesně nevíme co znamená, ale faktem je, že helma sedí na hlavě opravdu dokonale a při porovnání s ostatními výrobci je skořepina menší. Nejen že to má tedy skvělý optický efekt (poměr helmy vůči tělu), ale evidentně i díky lepší přilnavosti k hlavě to zlepšuje bezpečnost. Celkově jsou k dispozici 4 velikosti skořepiny (XXS-S; M; L; XL-XXL).

Z hlediska pasivní bezpečnosti stojí určitě za zmínku široké hledí CWR-1 s PinLock vložkou v balení. Co se týká hledí tak jej určitě ocení i v noci, kde prostě vidíte periferním viděním do boku (hodí se to zejména v lese) a víte kde co je, namísto tušení, kde by co mohlo být.

PinLock s hledím fungují na jedničku a během 80 kilometrů trvajícího deště při cestě ze Slovenska, se nám plexi ani jednou nezamlžilo. Ventilace má na bradové části jeden otvor a celkově jsou v přední části helmy 4 vstupy ventilace. Ovládání v rukavicích je absolutně bez problémů. Co se samotné ventilace týká, je o něco méně „výkonnější“ než u přilby Arai RX-7 GP (která ale také stojí 1,5x tolik). Každopádně nová Shoei NXR nabízí dostatek teplotního komfortu pro 98 % řidičů. Vzduchové tunely v EPS vrstvě jsou samozřejmostí i v nízkých cenových kategoriích, takže tady nesmí taktéž chybět.

Integrální helma Shoei NXR – seřazeno od nejlevnější

Horní ventilační vstupy (stejně jako všechny) mají pouze ovládání on/off. Žádné plynulé nastavení proudění vzduchu, ale upřímně, nebudete jej potřebovat. Bradová ventilace osvěžuje dostatečně prostor kolem obličeje a čelní vstupy se postarají o zbytek hlavy. Díky vyústění ventilace pod zadním spoilerem (kde je skryto 6 vortexů – výdechů) je veškerý vzduch z helmy odčerpán bez problému.

No a jelikož ruku v ruce s dobrou ventilací jde i hlučnost, musíme uznat, že na dlouhodobé cestování to moc není. Respektive pokud jsou vaše projížďky do 200-300 kilometrů, nebudete mít žádný problém. Pokud však plánujete cestu za hranice na dovolenou, nebo víte, že strávíte v sedle několik hodin, určitě si přibalte špunty do uší. Vývojáři z Shoei samozřejmě dávají na zpětnou vazbu a snaží se helmu perfektně odhlučnit, ale aerodynamický hluk (i když jsou helmy Shoei vždy testovány v aerodynamickém tunelu) od zadního spoileru nikdy úplně odstranit nejde.

Shoei NXR je perfektní helmou pro sportovní a sportovně-cestovní motorky ať už se chystáte na okruh nebo na oblíbený úsek na silnici.

Výrobce: Shoei
Modely: Shoei NXR, NXR Black, NXR Terminus, NXR Mystify, NXR Valkyrie, NXR Pearl, NXR Seduction, NXR Marquez, NXR Flagger, NXR Parameter, NXR Cluzel, NXR Intense, NXR Ruts, NXR Marquez Digi, NXR Marquez TC2
Typ: integrální přilba
Materiál: kompozit AIM+ Multi-Composite, EPS
Dostupné velikosti: XXS, S, M, L, XL, XXL

Shoei NXR

9.2

Výhled

9.7/10

Komfort

9.7/10

Hlučnost

8.4/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

9.9/10

Výbava

8.7/10

Cena

8.7/10

Klady

 • kompozit AIM+ Multi-Composite
 • CWR-1 s PinLock vložkou
 • Ventilace

1 hodnocení

 1. Výhled

  9.5

  Komfort

  10

  Hlučnost

  7.5

  Ventilace

  9

  Kvalita zpracování

  10

  Výbava

  9

  Cena

  8

  Tuto helmu jezdím cca 4 roky a nemohu si ji vynachválit. Sedí na hlavě jak ulitá, případě se dá upřesnit pomocí jiných lícnic. Interiér je velmi příjemný a nikde netlačí. Součástí je nosní spoiler a bradový deflektor, takže do helmy nefučí, tam kde nemá. Je sice trochu hlučnější, ale zase je parádně lehká, takže při otočení hlavy mi ji neurve a velmi dobře funguje ventilace. Sluneční clona mi nechybí, přikoupil jsem raději tmavé plexi.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here