Shoei Ryd

Decentní, minimalistická a bezpečná. Tak by se dala charakterizovat integrální přilba Shoei RYD v USA prodávána pod označením Shoei RF-SR. U nás ne moc známý model, který prodává jen pár prodejců. Což je obrovská škoda.

Shoei RYD je nástupcem oblíbeného modelu QWEST, jen s více upravenou aerodynamikou a vylepšeným vším co šlo. Skořepina helmy je z kompozitu organických, technických a skelných tkanin AIM (5 vrstev), stejně jako u modelu Shoei NXR nebo u jiných sportovních přileb tohoto výrobce. Pro dokonalé padnutí na hlavu jsou k dispozici čtyři velikosti skořepiny a čtyři druhy vnitřní výstelky. Že si na bezpečnosti dává Shoei záležet víme už dlouho, Shoei RYD tak v nezávislém testu SHARP získala plný počet hvězdiček 5/5.

EPS vrstva ihned pod skořepinou je složena z více hustotami polyesteru pro rozprostření nárazu při pádu. Přední část díky tvarovaným vstupům ventilace vypadá lehce agresivněji a helma tak působí protáhlejším dojmem než ve skutečnosti je. Pro velikost hlavy 59,5 cm je ideální vzít Lko. Nikde nic netlačí a nemačká ani při dlouhých projížďkách.

Ventilace má vpředu tři vstupy (hlavní v bradové části, dva horní) a dva výstupy na zadní hraně přilby. Objem vzduchu, který proudí do helmy je velmi dobrý i při nízké rychlosti ve městě. Ovládání ventilace má pouze dvě polohy – zavřeno/otevřeno, takže si nenastavíte ideální poměr dle sebe. Na druhou stranu proč komplikovat něco co funguje.

Hledí přilby nabízí dostatečně široký výhled na sportovně cestovní kategorii a v balení je dodávána anti-fog vrstva proti zamlžení s názvem CWR-1 což je ve skutečnosti PinLock EVO jen pod značkou Shoei. Případná výměna hledí je otázkou cca minuty a nejsou potřeba žádné nástroje.

Polstrování je oproti modelu QWEST vyjímatelné a pratelné. Kromě jeho pohodlnosti, odvodu potu je hlavně vybaveno systémem E.Q.R.S. (Emergency Quick Release System). Tedy kompletní a rychlé vyjímatelnosti celého polstrování bez přílišného pohybu hlavy – v případě nehody skvělý pomocník po záchranáře, aby došlo k minimalizaci zranění v oblasti mícha.

Shoei RYD je pro jezdce, kteří vyžadují japonskou preciznost, bezpečnost a prémiovou kvalitu za skvělou cenu.

Výrobce: Shoei
Modely: Shoei Ryd, Shoei RF-SR
Typ: integrální přilba
Materiál: multikompozit AIM, EPS
Dostupné velikosti: XXS, XS,S, M, L, XL, XXL

8.8

Výhled

9.0/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

9.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

9.0/10

Klady

  • SHARP 5/5
  • PinLock
  • E.Q.R.S

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here