Suomy Stellar

0

Suomy Stellar je velmi slušným modelem ve světě sportovně cestovních přileb. Křiklavý barevný design cílí spíše na mladší publikum nebo extravagantnější jedince. Pokud jste však raději nenápadní (když opomineme to že už jen fakt že jedete na motorce, ve spoustě lidí vzbudí emoce), vybrat můžete z tlumenějších odstínů nebo i jednobarevných. Těch je však o poznání méně – řádově jednotky, než barevných, kterých je téměř dvacet.


Suomy Stellar Wrench lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Suomy Stellar vychází z dřívějšího modelu Speedstar a je tak jeho nástupcem. Jen zde je místo kompozitu uhlíkových vláken, využitu ADT termoplastu (Advanced Thermoplastic) vstřikovaného do formy. Modelu Stellar chybí také například stabilizační spoiler v zadní části helmy, vývoj v aerodynamickém tunelu nebo nízký koeficient odporu vzduchu. Je to vše důležité? V této cenové kategorii je to spíše zbytečný a marketingový luxus. Za cenu kolem 5000 Kč jsou důležitější jiné věci.

Třeba interiér a tím pohodlnost helmy, bezpečnost, design a celkový komfort poskytovaný řidiči. Tohle všechno Suomy Stellar splňuje bez problému. Velmi vítaným prvkem je široké hledí (zde je evidentní inspirace závodními přilbami), které má opravdu skvělé pozorovací a hlavně téměř nulové zkreslení průhledu – hledí totiž spadá do kategorie Optical Class 1. Což je většinou záležitostí přileb o cca 3 – 5 000 kč dražších. V balení také naleznete fólii Pinlock Max Vision 70, se kterou pak nebudete mít problém se zamlžením.

Ono to částečně i souvisí s přepracovaným ventilačním systémem, který má na přední části tři nastavitelné vstupy. Bradová ventilace tak dává vzduch primárně na obličej a do oblasti pusy, kde s pomocí kanálků v nosním deflektoru ofukuje i část plexi. Horní ventilační vstupy (dva pod jedním sliderem) pak kanály v EPS vrstvě pod podšívkou rozvádí vzduch po celé hlavě až k zadním čtyřem ventilačním extraktorům. Jak to funguje? Nadprůměrně. Horní ventilační vstup je cítit při rychlejším městském tempu a při rychlostech kolem 80 – 90 km/h již ventilace plně dostačuje při jakýchkoliv letních teplotách.

Interiér přilby sice nepatří mezi ultra-super-extra-soft jemné, je to prostě normální jemnější tkanina ale poskytuje více než dostatek komfortu i na dlouhé cestování. S kamarádkou jsme vyrazili na koupání k moři do Itálie a na „jeden“ zátah dali 800 km. Uvnitř helmy bylo stále jako v bavlnce, žádné pocení, tkanina prodyšná akorát a celkově bez problémů. Ostatně ono celý interiér je vyjímatelný a pratelný, takže i tak by se to dalo vyřešit. Interiér má vybrání pro brýle a také vybrání pro interkom v oblastí uší. Jediné co, tak helma je na motorce s malým štítkem relativně hlučná. Pokud máte v plánu držet rychlost nad 160 km/h, po pár desítkách kilometrech vás to začne přestávat bavit. Nezapomeňte tedy na špunty do uší – stačí jen ty decentní.

Integrovaná sluneční clona se ovládá po levé straně (stejně tak jako ovládání hledí – což je trošku škoda že není na obou stranách) a je bezproblémově ovladatelné i v tlustších rukavicích. Umístění je intuitivní ostatně jako u všech prvků. Krom dvou velikostí skořepin je také možné dokoupit jinou velikost lícnic. Vše už jen doplňuje zapínání na mikrometrickou sponu QRM a nastavitelná bradová ventilace.

Verdikt? Suomy Stellar je skvělá sportovně cestovní přilba a při ceně kolem 5 000 Kč, nabízí jeden z nejlepších poměrů cena/výkon v dané kategorii.

Výrobce: Suomy
Model: Suomy Stellar, Stellar Race, Stellar Flower, Stellar Corner, Stellar Wrench, Stellar Fast Stars, Stellar Pecco Bagnaia, Stellar Cyclone a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: ADT termoplast, EPC
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.4

Výhled

9.5/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

7.0/10

Ventilace

8.0/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Široké hledí
  • Optical Class 1
  • Ventilační systém

Cons

  • Vyšší hlučnost

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku