Tornado TS

Pokud hledáte záložní opravdu levnou helmu na motorku, je Tornado TS ideálním kandidátem. Na sportovní motorku si ji nevezmete už jen z důvodu, že se jedná o otevřený typ a při vyšších rychlostech je díky nízkému hledí vítr opravdu nepříjemný. Helma je tak ideální pro nenáročné cestování na skútru nebo mopedu, kdy málokdy hrozí, že překročíte rychlost 100 km/h. A pokud se tak stane, zpravidla to bude jen na pár okamžiků.

Vybavení helmy je v této cenové kategorii nadstandardní (ostatně si ani žádnou jinou helmu za cenu kolem 600 Kč nevybavujeme), ale zpracováním odpovídá cenně. Výrobce zde šetřil opravdu hodně a je to znát. Sice za tuto částku získáte co se výbavy týče „hodně muziky za co nejméně peněz“ ale v tomto případě spíše platí že čím méně tím lépe.

Co tedy získáte? Plexisklo, které je odolné proti poškrábání a mlžení, antialergenní polstrování, lakování odolné proti UV záření a rychloupínání. Celá váha se pak pohybuje kolem 800g dle velikosti přilby.

V této cenové relaci nemůžete čekat že bude skořepina vyrobena z vysoce kvalitních kompozitů, takže se jedná o klasický termoplast s polystyrenovou výplní. Crash test bychom však jako u jiný otevřených helem raději moc nedoporučovali.

Jakkoliv to může znít hanlivě, helma Tornado TS zase tak špatná není. Ale je potřeba počítat že se jedná o levnou helmu a taky tak k tomu přistupovat. Na popojíždění skútrem nebo na mopedu na nákup to stačit určitě bude, ale na nějaké delší cesty nebo pro cestovní motocykly to nebude to „pravé ořechové“. Pokud se pohybujete v podobné cenové kategorii, možná by stálo za zvážení připlatit 500 Kč a zakoupit helmu W-Tec NK-627 od českého výrobce insportline (SEVEN SPORT s.r.o.).

Výrobce: Tornado
Model: TS
Typ: otevřená přilba
Materiál: polykarbonát
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL

Tornado TS

Tornado TS

7.3

Výhled

8.4/10

Komfort

6.8/10

Hlučnost

6.6/10

Ventilace

7.9/10

Kvalita zpracování

6.0/10

Výbava

7.5/10

Cena

8.2/10

Klady

 • UV lakování
 • Antiscratch hledí
 • Antifog
 • Cena

Zápory

 • Kvalita zpracování

1 hodnocení

 1. Výhled

  8

  Komfort

  6

  Hlučnost

  6.9

  Ventilace

  6.3

  Kvalita zpracování

  5.4

  Výbava

  7

  Cena

  7.9

  Levná helma ale službu udělá

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here