W-Tec NK-311

Že levná motocyklová helma = automaticky špatná a nekvalitní? Tak přesně tohle neplatí v případě motokrosové přilby W-Tec NK-311. Až nás samotná kvalita zpracování překvapila, protože u ceny kolem 2 500 Kč prostě často dobrou helmu nečekáte.

Ačkoliv je helma doporučována i na cestovní motocykly, určitě bychom ji z osobních zkušeností na klasické motorky typu naháč nebo cestovní sport-tourery moc nedoporučovali. Na svoji cenovou kategorii je sice tichá, ale už při rychlosti kolem 100 km/h začíná pronikat nepříjemný hluk, který dokáže být na delších cestách dost otravný. Částečně to lze eliminovat odejmutím horního štítu, ale i tak není rychlost nad 130 km/h nějak extra příjemná. Pokud ale máte cestovní enduro, pořizujete helmu na motokros, pohybujete se v nižších rychlostech, nebo prostě jen chcete helmu na vyblbnutí – W-Tec NK 311 zvládne všechno bez problému.

Ventilace v bradové části nefunguje přesně podle našich představ, ale v této kategorii člověk ani tak moc nečeká. Respektive ona funguje ale jen při vyšších rychlostech řekněme 70 km/h a více. Abychom W-Tec jenom nehanili, velkým plusem je kvalita zpracování. Ta se dá bez problému srovnávat i se známými výrobci v podobné a nepatrně vyšší cenové kategorii. Co je ale velkým plusem je přítomnost homologace ECE R-2205, takže můžete i s tímto typem motokrosové přilby na běžnou silnici a integrovaná sluneční clona. Takže ať už jedete z vyjížďky v pozdním odpoledni nebo z blbnutí na MX trati proti sluníčku, jednoduchým sklopením zabráníte mžourání očí a nepříjemnému osvitu.

Přilba W-Tec NK-311 – seřazeno od nejnižší ceny

Dalším plusem a zároveň menším mínusem je vnitřní polstrování. Je sice komfortní, s dobrým povrchem s možností vyjmutí a zároveň anti-alergenní, ALE je také zároveň velmi silné. Což je na jednu stranu super, protože lépe izoluje hluk a nepatrně zlepšuje pasivní bezpečnost při pádu, ale na druhou stranu zmenšuje objem přilby. Takže pokud máte standardně velikost hlavy „L“ tady to bude minimálně „XL“. Pokud objednáváte z internetu bez vyzkoušení, rovnou buď vezměte větší velikost nebo obě naráz a pak se rozhodněte.

Jak už bylo zmíněno výše, kvalita zpracování je opravdu na špičkové úrovni a to včetně lakování. Silná vrstva barvy je překryta UV ochranným lakem aby nedocházelo k blednutí při slunečném počasí. Téměř šest barevných variant helmy pak poskytuje dokonalou nabídku i pro jezdce, kteří se dlouho nemohou rozhodnout kterou helmu vybrat.

Výrobce: W-Tec
Modely: NK-311
Typ: motokrosová přilba
Materiál: termoplast
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

W-Tec NK-311

7.7

Výhled

9.2/10

Komfort

7.7/10

Hlučnost

6.1/10

Ventilace

6.5/10

Kvalita zpracování

8.0/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.7/10

Klady

 • Integrováná sluneční clona
 • Kvalita zpracování
 • Odnímatelný interiér
 • Poměr cena/výkon
 • Nízká váha

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Přední ventilace
 • Vnitřní velikost

1 hodnocení

 1. Výhled

  9.5

  Komfort

  8

  Hlučnost

  4

  Ventilace

  6.5

  Kvalita zpracování

  5.5

  Výbava

  5.5

  Cena

  8

  Helma je celkem v pohodě, až na ten hluk.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here