W-Tec NK-311

Že levná motocyklová helma = automaticky špatná a nekvalitní? Tak přesně tohle neplatí v případě motokrosové přilby W-Tec NK-311. Až nás samotná kvalita zpracování překvapila, protože u ceny kolem 2 500 Kč prostě často dobrou helmu nečekáte.

Ačkoliv je helma doporučována i na cestovní motocykly, určitě bychom ji z osobních zkušeností na klasické motorky typu naháč nebo cestovní sport-tourery moc nedoporučovali. Na svoji cenovou kategorii je sice tichá, ale už při rychlosti kolem 100 km/h začíná pronikat nepříjemný hluk, který dokáže být na delších cestách dost otravný. Částečně to lze eliminovat odejmutím horního štítu, ale i tak není rychlost nad 130 km/h nějak extra příjemná. Pokud ale máte cestovní enduro, pořizujete helmu na motokros, pohybujete se v nižších rychlostech, nebo prostě jen chcete helmu na vyblbnutí – W-Tec NK 311 zvládne všechno bez problému.

Ventilace v bradové části nefunguje přesně podle našich představ, ale v této kategorii člověk ani tak moc nečeká. Respektive ona funguje ale jen při vyšších rychlostech řekněme 70 km/h a více. Abychom W-Tec jenom nehanili, velkým plusem je kvalita zpracování. Ta se dá bez problému srovnávat i se známými výrobci v podobné a nepatrně vyšší cenové kategorii. Co je ale velkým plusem je přítomnost homologace ECE R-2205, takže můžete i s tímto typem motokrosové přilby na běžnou silnici a integrovaná sluneční clona. Takže ať už jedete z vyjížďky v pozdním odpoledni nebo z blbnutí na MX trati proti sluníčku, jednoduchým sklopením zabráníte mžourání očí a nepříjemnému osvitu.

Přilba W-Tec NK-311 – seřazeno od nejnižší ceny

Dalším plusem a zároveň menším mínusem je vnitřní polstrování. Je sice komfortní, s dobrým povrchem s možností vyjmutí a zároveň anti-alergenní, ALE je také zároveň velmi silné. Což je na jednu stranu super, protože lépe izoluje hluk a nepatrně zlepšuje pasivní bezpečnost při pádu, ale na druhou stranu zmenšuje objem přilby. Takže pokud máte standardně velikost hlavy „L“ tady to bude minimálně „XL“. Pokud objednáváte z internetu bez vyzkoušení, rovnou buď vezměte větší velikost nebo obě naráz a pak se rozhodněte.

Jak už bylo zmíněno výše, kvalita zpracování je opravdu na špičkové úrovni a to včetně lakování. Silná vrstva barvy je překryta UV ochranným lakem aby nedocházelo k blednutí při slunečném počasí. Téměř šest barevných variant helmy pak poskytuje dokonalou nabídku i pro jezdce, kteří se dlouho nemohou rozhodnout kterou helmu vybrat.

Výrobce: W-Tec
Modely: NK-311
Typ: motokrosová přilba
Materiál: termoplast
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

W-Tec NK-311

7.9

Výhled

9.1/10

Komfort

7.6/10

Hlučnost

6.3/10

Ventilace

6.6/10

Kvalita zpracování

8.5/10

Výbava

8.3/10

Cena

8.9/10

Klady

 • Integrováná sluneční clona
 • Kvalita zpracování
 • Odnímatelný interiér
 • Poměr cena/výkon
 • Nízká váha

Zápory

 • Vyšší hlučnost
 • Přední ventilace
 • Vnitřní velikost

2 HODNOCENÍ

 1. Výhled

  9

  Komfort

  7.5

  Hlučnost

  5.5

  Ventilace

  7

  Kvalita zpracování

  9

  Výbava

  7.5

  Cena

  9.5

  Mám ji asi 5 let a 40 000km, původně to měla být jen dočasná varianta, ale nebylo třeba měnit. Nyní dosluhuje a zůstane jako rezervní. Ke koupi mě vedla především nízká cena a v té době taky design. Ježděna na Transalpu, takže žádné velké rychlosti. Za tu dobu jednou měněné plexi po trefení větve (za pár kaček), jinak vše funkční. Štítek pokryje nízké slunce, kterému se při cestování nevyhnete, zbytek dne dobře pokryje dostatečně tmavá sluneční clona. K mínusům je to chybějící bradový deflektor, kudy pak při nízkých teplotách táhne (v létě naopak moc fajn), ten jsem ale vyrobil z kousku koženky, a především vyšší hluk, který se dá ale čekat vzhledek k štítku, já při rychlejších přesunech řešil špunty. Plexi nemá při otevírání aretační polohy a taky nějak extra netěsní, takže nijak nedoklapne a je třeba přimáčkout rukou. Pinlock je taky scifi.
  V dnešní době (2020) je přileb s enduro vzhledem, plexi, kšiltem a clonou na trhu spousta, proto se možná vyplatí připlatit nějakou tu stovku za vybavenější model.

 2. Výhled

  9.5

  Komfort

  8

  Hlučnost

  4

  Ventilace

  6.5

  Kvalita zpracování

  5.5

  Výbava

  5.5

  Cena

  8

  Helma je celkem v pohodě, až na ten hluk.

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here