X-Lite X-802 RR

Italskou klasiku v podobě helem X-Lite lze bez problému řadit mezi světovou špičku. Zejména teda TOP modely značky, protože proč jinak by je jezdili a testovali závodníci MotoGP? X-Lite je helma vyráběná ve stejném závodě jako helmy Nolan, jenom je zaměřena spíše na okruhové jezdce.

Ceny modelu X-Lite X-802RR startují zhruba u 9 500 Kč a za cenu kolem 13 000 Kč získáte to nejlepší z nabídky – karbonovou helmu X-802RR Ultra Carbon. A jakmile si ji vezmete do ruky tak pochopíte, proč se říká že je karbon lehký. Celá helma totiž váží lehce přes 1 kilogram. Ačkoliv skok mezi běžnou helmou, která má třeba 1550 gramů a touhle s cca 1080 gramy (velikost L) nepůsobí na papíru nikterak výrazně, opak je pravdou. Však uvidíte, co vám na to poví váš krk při jízdě na okruhu nebo při velmi rychlém cestování po silnicích…

Skořepina X-802RR padne nejlépe na hlavu mírně kulatého tvaru a i když nečekáte o čistě závodní helmy jakékoliv pohodlí, překvapí vás opak. Jestli existuje pohodlnější sportovnější helma než tahle, tak nám napište do komentářů, protože ji opravdu neznáme.

Skořepina helmy je vyrobena čistě z uhlíkových vláken (karbon) a rozhodně se nejedná o nějakou malou gramáž. Prostě solidní kus helmy, která perfektně lícuje všude, kam se podíváte. Italové dělají nepatrně menší interiér (vyjímatelný, pratelný, antibakteriální), takže pokud si chcete X-802RR koupit, velmi doporučujeme vyzkoušet naživo. Téměř stoprocentně budete mít o velikost menší helmu. Tam kde míváme standardně XL, tady nám sedělo výborně Lko.

X-Lite X-802RR – seřazeno od nejnižší ceny

Na široké hledí jsme si už zvykli u jiných modelů a značek závodních přileb a je skvělé že X-Lite jím disponuje také. Stejně jako přípravou na PinLock s nastavitelnými piny. Uzavírání hledí má na starosti Double Action systém, který jej udržuje při vysokých rychlostech přilehlé k helmě. Navíc si můžete hledí zastavit v určité poloze a díky zámku hledí zafixovat. V reálném provozu se nám nepodařilo najít takový úhel a rychlost aby plexi začalo svištět. Na okruhu se nám to podařilo až při rychlostech nad cca 260 km/h a při natočení hlavy do strany. Ale je dost možné, že to bylo jen díky výměně hledí pár minut předtím… Na výměnu samozřejmě také nepotřebujete nářadí a vše zvládnete za pár desítek vteřin dle šikovnosti. Co se týká nákupu hledí, určitě na normální ježdění nekupujte zatmavené/kouřové, protože až se budete navečer vracet z projížďky tak toho moc neuvidíte.

Ventilační systém RAF (Racing Air Flow) funguje tak jak by měl. Zejména přední bradový vstup dodává velmi příjemné množství vzduchu a horní vstupy na hlavě rovnoměrně rozvádí vzduch po celé lebce. Můžou za to určitě také dva výstupy pod zadním spoilerem – který je nastavitelný do dvou poloh. Pokud máte v plánu okruhové ježdění, doporučujeme zvýšit přítlak a tím i stabilitu ve vyšších rychlostech i za cenu vyšší hlučnosti (kterou eliminujete špunty do uší).

Hlučnost u závodní přilby je strašně individuální, ale nepozorujeme nějaký extrémní rozdíl od ostatních ve stejné kategorii. Tedy s tím rozdílem že X-Lite X-802RR je na normální ježdění celkem dost pohodlná a ani po pár stovkách kilometrech v ní nebolí a netlačí hlava.

Potřebujete helmu ihned?

Zobrazit cenu a koupit na insportline.cz

 

Výrobce: X-Lite
Model: X-Lite X-802RR, X-802RR Ultra Carbon, X-802RR Ultra Carbon MotoGP, X-802RR Replica C.Checa, X-802RR Cafe Club, X-802RR Start, X-802RR C. Davis Imola Corsa, X-802RR Stoner a další…
Typ: integrální přilba
Materiál: uhlíková vlákna (karbon), EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

X-Lite X-802 RR

8.9

Výhled

9.5/10

Komfort

9.8/10

Hlučnost

8.5/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

9.5/10

Výbava

8.0/10

Cena

8.5/10

Klady

  • Ultra nízká váha
  • Zámek hledí
  • Pohodlný interiér

Zápory

  • Horší ovladatelnost ventilace v rukavicích

Přidejte své hodnocení!

Please enter your comment!
Please enter your name here