Scorpion EXO-Tech

0

Modulární neboli výklopné přilby získávají v posledních letech na popularitě. Není to jen z důvodu že čím dál tím více pilotů motorek jezdí dálkové trasy, ale také tím, že vyklápěcí helmy jsou zkrátka pohodlné. Téměř každý výrobce má v tomto segmentu zastoupení a tak není divu že každý rok přichází různá vylepšení i pro konkrétní modely. Nyní tady máme výklopnou přilbu Scorpion EXO-Tech, která prochází do roku 2021 pár vylepšeními.

Skořepina je standardně vyrobena z tvrzeného kompozitu polykarbonátu a je vyráběna ve dvou velikostech, aby došlo k „pokrytí“ všech velikostí od XS až po XXL. Design skořepiny je uhlazený s drobnými prolisy v bradové výklopné části, které přes uši jdou až do zadní části helmy. Přilba tak působí uhlazeně ale zároveň lehce provokativně a hlavně funkčně ve vyšších rychlostech.


Scorpion EXO-TECH Solid lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do Kč
(Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Prolisy mají také sekundární funkci a to při vyklopení bradové části dozadu. Scorpion EXO-TECH nabízí překlopení bradové části o téměř 180° a perfektně tak dojde ke spojení linek na helmě. Nevypadá to zvláštně a helmu tak lze bez problémů používat i jako otevřenou. Takže už se vám nebude stávat, že když vyklápěcí helmu vyklopíte a zajistíte zhruba na úrovni čela, bude vám vítr při vyšších rychlostech „lámat“ hlavu dozadu. Ovládání výklopného mechanismu je snadné a intuitivní i v rukavicích během jízdy a to jak levou tak i pravou rukou. Helma má homologaci na obě varianty ježdění, jak s otevřenou části, tak jako integrální.

Co nás ještě baví na vyklápěcích přilbách je možnost vyřešit výměnu vzduchu uvnitř helmy během okamžiku. Prostě jen stačí za jízdy otevřít přední část a vzduchu je dostatek. Zde je dostatek vzduchu i v případě plně zavřené přilby (samozřejmě ne takového, jako když část odklopíte), jen pomocí bradové a horní ventilace. Rozložení kanálků pod podšívkou se tak stará o příjemný rozvod čerstvého vzduchu po celé hlavě. Ovladatelnost v rukavicích je taktéž bez problémů.

Interiér přilby je očekávaný – příjemný, tuhý, hypoalergenní a na delší cesty pohodlný. A to i v případě že nosíte brýle, protože stejně jako u ostatních dražších modelů Scorpion, i tady je KWIKFIT drážkování pro brýle.

Integrovaná sluneční clona je v dostatečné vzdálenosti od obličeje, takže ani zmíněné brýle vadit nebudou. Ovládání clony je standardně umístěno na levé spodní straně a celkově tak nenarušuje pěkný design přilby.

Hledí přilby je tzv Pinlock ready a i integrovaná clona má anti-fog ochranu. Abychom dlouho nenapínali – fólie Pinlock je součástí balení. Hledí na přilbě je příjemně široké (zde je vidět značná inspirace sportovními přilbami) a nabízí tak dostatečný výhled do stran.

Výklopná helma Scorpion EXO-TECH rozhodně patří do užšího výběru roku 2021. Konkurence to nebude mít jednoduché.

Výrobce: Scorpion
Model: Scorpion EXO-TECH, EXO-Tech Solid, EXO-Tech Square, EXO-Tech Tra, EXO-Tech Pulse a další…
Typ: výklopná/modulární/vyklápěcí přilba
Materiál: kompozit polykarbonátu, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.7

Výhled

9.5/10

Komfort

8.5/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

8.5/10

Kvalita zpracování

9.0/10

Pros

  • Široké hledí
  • Kvalita zpracování
  • Relativně tichá v porovnání s konkurencí

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku