Shoei Neotec

2

Stejně jako má firma Schuberth svojí „vyklápěčku“ C3 a C3 Pro která patří k tomu nejlepšímu na trhu, tak má i Shoei model Neotec. Helma Shoei Neotec (Modular) je nástupcem staršího modelu Multitec, který získal přední místa v testech a patří v uživatelských recenzích mezi nejlépe hodnocené. Obstojí helma Shoei Neotec stejně jako její předchůdce?

Předně bychom se neradi pouštěli do porovnávání s helmou Schuberth C3/C3 Pro, ale v tomto případě to ani jinak nejde. Shoei Neotec je nejen ve stejné konstrukční kategorii ale také cenové. Dlouholetý vývoj je vidět za oběma výrobky a i v případě Neotecu někdo opravdu myslel na „piloty“ kteří ji budou používat. Profil skořepiny helmy je o něco vyšší než Schuberth C3, ale aerodynamiku a jiné vlastnosti to nikterak nenarušuje.

Ventilační systém

Ale co funguje dle našeho pocitu o třídu lépe, je systém ventilace. Usměrňující vortex systém a vstupní průduch umožňují pojmout opravdu velký objem vzduchu – společnost Shoei dokonce uvádí zlepšení oproti předchozímu modelu o 276 % a dle toho jak to funguje, tomu i věříme. Vnitřní kanálky se starají o bezproblémové proudění nejen na temenu hlavy, ale také po stranách. V lépe odvětrané helmě jsme vážně ještě nejeli. Co se nám líbilo je hlavně možnost doslova milimetrové nastavení plexiskla, takže pokud potřebujete víc vzduchu, jen decentně pootevřete plexi a pokračujete v jízdě. Pokud jsme nechali cca 3 milimetrovou mezeru plexi na modelu C3, došlo při rychlosti kolem 90km/h k zaklapnutí vlivem tlaku větru. A tady? 1-3 milimetrová mezera „drží“ bez problému až do rychlosti cca 150 km/h.

Hledí

Mlžení se taktéž nekoná zejména díky systému Pinlock® EVO a celkově nám přijde systém ovládání plexi pomocí „pacičky“ lépe čitelnější v rukavicích než u C3, ale je to možná jen pocit. Plexi je také vybaveno povrchem proti poškrábání (antiscratch) a vrstvou blokující 99% UV záření. Společně s integrovanou sluneční clonou má helma vše, co potřebujete při výjezdu z lesa na sluncem rozzářené pláně. Sklopení clony je otázkou dvou vteřin na levé straně pomocí posuvníku. Plexisklo je navíc vyrobeno speciálním vstřikováním do 3D formy, takže nedochází k deformaci vidění mírným zahnutím.

Bezpečnost a komfort

Samotná skořepina je kompozitem pěti vrstev! Několik vrstev skelných vláken, kombinovaných se speciálními tkaninami a to vše ve třech navrstvených skořepinách (AIM Multi-Composite). K tomu si připočtěte dvojitou vrstvu EPS materiálu rozdílných fyzikálních vlastností a vyjde vám opravdu kvalitní a pevná helma. Ostatně i v hodnocení SHARP britské testovací laboratoře, získala tato helma 93%. A v ohledech bezpečnosti přenosu rázu do hlavy překonala nejen Schuberth C3 a C3 Pro, ale také většinu integrálních přileb bez výklopného systému.

Konec technickým popiskům, teď je čas na to nejdůležitější – komfort. Pravděpodobně díky několika vrstvé výstelce je helma tak extrémně pohodlná. Interiér byl navrhován a vymodelován pomocí 3D skenování hlav několika vybraných závodníků. Není proto designován na hlavu figuríny ale skutečného člověka. Po vyjmutí můžete vybrat kde potřebujete trošku přidat, trošku ubrat, ale s největší pravděpodobností to vůbec nebudete muset řešit. Lépe sedící helmu bychom stěží pohledali a to jsme ji nezávisle na sobě zkoušeli 4 🙂

Shoei Neotec – všechny barevné varianty

K uším se pohodlně vejde bluetooth headset a dá se i říci že je tady o něco více místa než v C3. Čeho se ale vždycky u „vyklápěček“ bojíme je hlučnost. Přeci jen si nekupujete helmu za skoro 15 000 Kč proto aby do ní foukalo a hlučela jak třikrát tak levnější varianta. Nikdo neočekává absolutní ticho (zejména s laděným výfukem na FZ1 :-)) ale určitý komfort prostě za tuhle cenu už chcete.

Helma Shoei Neotec byla při vývoji testována údajně do rychlosti přesahující „magických“ 300 km/h. A vzhledem k tomu jak je opravdu tichá bychom tomu i věřili. Pravděpodobně za to však může již zmíněný „vortex generator“ který usměrňuje proudění vzduchu kolem helmy a opravdu dokonalé utěsnění otevírací části s dodávaným bradovým deflektorem.

Nemá cenu se dále rozepisovat, takže stručně a jednoduše: Shoei Neotec patří aktuálně mezi ty nejlepší vyklápěcí helmy na trhu a to jak z hlediska komfortu tak bezpečnosti!

Výrobce: Shoei
Modely: Shoei Neotec, Shoei Neotec Light, Shoei Neotec Imminent, Shoei Neotec Borealis, Neotec Journey
Typ: integrální výklopná přilba
Materiál: kompozit AIM Multi-Composite, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

Shoei Neotec

8.8

Výhled

9.0/10

Komfort

9.3/10

Hlučnost

8.6/10

Ventilace

9.2/10

Kvalita zpracování

8.2/10

Pros

 • Ventilace
 • Hledí + Pinlock® EVO
 • Komfort

Cons

 • Vyšší cena

2 recenze

 1. Výhled

  8.8

  Komfort

  9.7

  Hlučnost

  6.7

  Ventilace

  6.5

  Kvalita zpracování

  0.7

  Mám tuhle přilbu a na jednu stranu spokojenost, je pohodlná, sluneční clona se dobře ovládá. Na druhou stranu za tu cenu bych čekal větší kvalitu. Po roce mi praskla a upadla, v předu ta klapka na ventilacnim otvoru co na odklopné části (opraveno v záruce), teď jsem zjistil praskání dalších plastových části přilby. Nikdy mi neupadla, nikdy nedostala žádnou ránu. Do toho se neustále uvolňují části polstrování, které drží na malých plastových cvočcích.Znovu už bych ji nekoupil.

 2. Výhled

  7.4

  Komfort

  8.1

  Hlučnost

  7

  Ventilace

  9

  Kvalita zpracování

  8.1

  Ja som ju kupoval s takym nadsenim ze som sa nemohol dockat prvej jazdy Hned po par metroch som zistil ze oproti starej lacnej prilbe nie je o vela tichsia Pri pohlade na horny semafor my vadi vrch prilby Po prvej sezone praska vnutorna vypln Latka na remienku pod bradou je cela vytrhana nikto ma neupozornil ze sa musim vzdy cerstvo oholit tak isto sa vytrhava latka od remienka zapinania Farba je cierna matna a povrchova uprava proti odreniu ziadna poskriabe sa aj nechtom Ja by som uz nedal tolko penazi za tuto prilbu

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku