Bell SRT Modular

0

Tohle je moje druhá helma od Bellu, přestože jsem ji prvně kupoval pro manželku. Ale jak to tak chodí, občas si některé věci musíme nechat trošku déle abychom je „opravdu vyzkoušeli“. Bell tuto vyklápěcí helmu koncipoval nejspíš pro někoho kdo dává přednost poklidnější jízdě, cestování a nemíří rovnou na okruh. Ale občas ho to na okreskách chytne a když je za to potřeba vzít, tak helma musí poskytnout odpovídající komfort a bezpečí. Nicméně závodní přilba na okruh to opravdu není.

Ačkoliv je helma vyrobena z kompozitu skelných a technických vláken, neváží úplně nejméně –  u mojí ve velikosti L je to cca 1740 gramů. Což když si uvědomíte že je to cestovní přilba s vyklápěcím mechanismem, vnitřní sluneční clonou, není zase tolik.

Zpracování helmy je takový průměr, není to žádná přilba typu Schuberth za 15 000 Kč nebo Arai s cenovkou přes 20 tisíc… Rozhodně však helma neudělá žádnou ostudu a nečekejte od ní nějakou velkou nekvalitu. Když ji však porovnám se svojí skoro 10 let starou helmou Bell Star, tak je vidět že se na materiálu trošku šetřilo. Ale to samý máme dneska i u motorek nebo aut, kdy se „díky nákladům“ šetří na materiálu.

S helmou mám najeto za sezónu 2018 nějakých 10 000 kilometrů a nic závažného co by mě vyloženě na helmě štvalo jsem nepřišel. Hodně se mi líbí široké hledí a výhled do stran. Mám zrcátka na konci řídítek jako závažíčka a tam kde jsem musel hledat ten „správný úhel“ a natáčet hlavu s původní Bellkou, tady mi stačí jen koukat rovně. Šířka výhledu je tedy skvělá.

Interiér přilby je samozřejmě hypoalergenní a opravdu pohodlný. Nedělá mi problém být v přilbě celý den a když „vylezu ven“, tak se necítím jak kdybych byl půl dne v sauně. Čímž navazuji na ventilační systém který funguje na jedničku. V teplotách kolem 35°C a při pomalé jízdě městem to není úplně super, ale jakmile člověk přidá, je všechno zase v pořádku. Ovládat ventilaci lze bez problému i v rukavicích a během jízdy.

Plexi má polohu zhruba 2 centimetry od spodní hrany, což vhání dostatek vzduchu při pomalé jízdě a pak až otevřeno úplně. Ovládání výklopného systému je pohodlné jak pravou, tak i levou rukou. Další věc co vítám je vnitřní sluneční clona, která má kouřové zatmavení a to takové že ho navečer moc použít nemůžete, protože je opravdu hodně tmavé. Ovšem je to skvělá věc při jízdě proti slunci nebo celkově za slunečného dne.

Celkově nemám výklopné helmě Bell SRT Modular co vytknout. Dokonce je i tišší než moje Starka, ale to je možná jejím starým věkem a vymačkaným polstrováním. Nicméně novou Bellku si na „testování“ ještě chvilku nechám, než ji podstoupím manželce 🙂

Bell SRT Modular – všechny barevné kombinace

Výrobce: Bell
Model: Bell SRT Modular, SRT Predator Modular, SRT Hart-Lucky Skull a další…
Typ: výklopná/modulární přilba
Materiál: kompozit, EPS
Dostupné velikosti: XS, S, M, L, XL, XXL

8.7

Výhled

9.5/10

Komfort

9.0/10

Hlučnost

8.0/10

Ventilace

9.0/10

Kvalita zpracování

8.0/10

Výbava

9.0/10

Cena

8.5/10

Odpovědět

Please enter your comment!
Vložte své jméno nebo přezdívku